İçeriğe Yönlendir

C-MAX Submarine LED Uygulama

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)

Elinize kolunuza sağlık resimleri en kısa sürede bekliyoruz.

Bende Lokman abi submarine led yapmak istiyorum ama çekiniyorum.

Kapı içlerine felan tavan lambasına felan çok güzel yapmış arkadaşlar

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Saat 16.30 gibi, Servet'in icaatlar yaptığı dükkanına gittim, sağolsun arabada mıncıklamadığı yer kalmadı, submarine ile ilgili olan resimleri buraya ekliyorum ayrıca submarineyi takarken sounroof düğmesinin yeşil yandığını görünce delirdi :) hemen onada el attı, anında işi bitirdi :) diğerleri arabam bölümüne.

Kullandığı malzeme parçaların isimlerini bilmediğimden yazmıyorum Servet yazar, tekrardan ellerine kollarına emeğine sağlık abim, bana o kadar vakit ayırıp çayımı içirip, karnın açmı yemeğe gidelim demesi, içtenliği oda apayrı, bu tam deli yahu :good1: bide ortaklarınada buradan selamlar onlarlada tanışma imkanım oldu.

Led Kontrolleri

03032011041.jpg

03032011042.jpg

Servetin Oyuncakları :)

03032011043.jpg

Bilgisayarlı Kontrol

03032011045.jpg

3.stop için hazırladığı sistem tam istediğim gibi, frene bastığınızda yaklaşık 10 saniye sonra 3.stop yanıp sönmeye başlıyor.

03032011046.jpg

03032011047.jpg

03032011048.jpg

03032011050.jpg

Şimdi sıra submarinede tavan lambasını komple sökerek işleme başlandı.

03032011054.jpg

03032011055.jpg

Takacağımız ledlerin aydınlatma kontrolü.

03032011057.jpg

03032011059.jpg

03032011061.jpg

03032011063.jpg

03032011064.jpg

Submarine tamam şimdi sunroof düğmesinin ledinin değişimi.

03032011065.jpg

03032011067.jpg

03032011069.jpg

Servet'in oyuncakları :)

03032011070.jpg

03032011071.jpg

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sonuca yaklaşıyoruz, son kontroller.

03032011075.jpg

03032011077.jpg

03032011078.jpg

03032011083.jpg

03032011084.jpg

03032011090.jpg

Montaj ve görünüm.

03032011092.jpg

03032011097.jpg

sany00061.jpg

sany00071.jpg

Tamamen Servet Aydın imalatıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bu arada Serkan çok geç kaldın senden önce benimki yapıldı :good1:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Emmi inan neler yapacaktı :) fırsat vermedim ;) arabaya 220 volt elektrik verecek priz yapalım diyor, Allahtan yer bulamadık :p envayi çeşit led var, yok şunu takalım yok bunu takalım yapmaktan kesinlikle kaçmıyor,birde yaptığı iş dört dörtlük, kabloların eklerini öyle güzel izole yaptı ki araba suya girse çıksa su almaz kesinlikle. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşimi hakikaten çok seviyorum.

Bu tip işlemler sadece keyfi işler benim için. Bu tip uğraşlardan sonra işlem sahiplerinin yüzündeki mutluluğu görmek beni daha çok mutlu ediyor, vatana millete faydam dokundu diye kabarıyorum :mangal:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben otobüsle geleyim...

Benim araba kaldırmaz bu kadar mıncıklamayı :mangal:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

iyi dilekleriniz için sağolun arkadaşlar.

Lokman abi çok güzel ve verimli bir gün olmuş, hepsi de çok yakışmış doğrusu, neden orada değildim diye sormadan edemedim kendime.

Bu arada Servet dostumun ellerine sağlık, gönülden yapılan işlerin sonuçları kendini belli ediyor.

İyi günlerde kullanman dileğiyle.

Mustafacığım teşekkürler, ben boşuna demediydim Servetin icatlar yaptığı atölyesi diye :)

birde kendi arabasına baksa :)

İşimi hakikaten çok seviyorum.

Bu tip işlemler sadece keyfi işler benim için. Bu tip uğraşlardan sonra işlem sahiplerinin yüzündeki mutluluğu görmek beni daha çok mutlu ediyor, vatana millete faydam dokundu diye kabarıyorum :)

Servet yakında bu işler üzerine sana bir dükkan açalım bende kalfa olurum yanında :)

Ben otobüsle geleyim...

Benim araba kaldırmaz bu kadar mıncıklamayı ;)

emmi hemde ne mıncıklama, bir yeri yapmadan diğer yapılacaklar kafada hemen planlanılıyor :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sinan Yalçın Durmuş

Çok güzel olmuş Lokman abi tekrardan resimlere baktımda çok hoş duruyor

Geçen gün Hüseyin hocaya aldıgımız fiestadada standart var submarine led çok güzel gerçekten görüntü olarak.

Bende yaptırmak istiyorum ama mersinde yaptıracagım bi yer yok galiba.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
(düzenlendi)

Konuyu hortlatayım. :rolleyes:

Lokman abi iyi günlerde kullan.Gayet güzel ve estetik olmuş.Servet ustamında ellerine sağlık.Servet usta senin gibi deli dell deki program ölçüm proğramımı skop proğramımı?Yoksa kullandığın ölçü aletinin pc için olan proğramımı?

Yanlız dell^'i notebook seninse çok dikkat et ona güney köprüsü çok narindir usb port kullanırken dikkatli ol.Bu notebook ta güney köprüsü resmen patlak ve hala çalışan gelmişti bana.Onun haricinde kaya gibidir.Bataryasıda epey gider.

Power led görünce dedim bunumu kullanacak anladımki test içinmiş.Yeni tip 5mm lik kırmızı led lümeni çok iyidir.Beyaz tip olanlara nazaran buda iyi.Kutudaki led yuvaları falanda iyi modeller.Ben kendime deli derdim seni görünce artık iyiki deliymişim diyorum. :):crazy::)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Lokman abi güle güle kullan :)

bu arada bişey dikkatimi çekli submarine light için hani ön aydınlatmada lambasının sağı ve solunda yuvarlakça bi şekiller varya,submarini orayada koyabilirdiniz..

benimkinde orjinal olarak oraya koymuş ford..

servet abinin elinden kaçmaz :crazy:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
dell deki program ölçüm proğramımı skop proğramımı?Yoksa kullandığın ölçü aletinin pc için olan proğramımı?

Yanlız dell^'i notebook seninse çok dikkat et ona güney köprüsü çok narindir usb port kullanırken dikkatli ol.Bu notebook ta güney köprüsü resmen patlak ve hala çalışan gelmişti bana.Onun haricinde kaya gibidir.Bataryasıda epey gider.

Program; skop, teşhis, frekasmetre, ölçü aleti, rom emulatör,eşleştirme, simülatör, %.02 hassasiyetli güç kayağı (0-2 volt. Pic şifre kırmak için) v.s. Tümü ara modül ve yazılım desteği ile çalışıyor.

D820 Latitude Business serisi. 3 yıldır işimi görüyor..

servet abinin elinden kaçmaz :crazy:

Bazılarını hala yakalayamadım ama :)

Yorum bağlantısı
Program; skop, teşhis, frekasmetre, ölçü aleti, rom emulatör,eşleştirme, simülatör, %.02 hassasiyetli güç kayağı (0-2 volt. Pic şifre kırmak için) v.s. Tümü ara modül ve yazılım desteği ile çalışıyor.

D820 Latitude Business serisi. 3 yıldır işimi görüyor..

Hatırladım bir ara incelemiştim.

Evet bu modelleri gayet güzel.Çok nadiren servis isteyen modellerden fakat dediğim gibi usb portuna dikkat et yinede.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Oktay teşekkürler abim :nazar:

Fatih Servet ne yerler buldu aslındada ben Serveti yormak istemedim :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Bazılarını hala yakalayamadım ama :nazar:

servet abi hafta içi akşam müsait oluyosanda gelebilirim? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
servet abi hafta içi akşam müsait oluyosanda gelebilirim? :nazar:

fatih akşam gitme gideceksen saat 12 yi göz önüne al, yada giderken ilker abiyi ara sen gitmeden servet abiyi arasın. baktın sıkıştı, kafası karıştı tekrar ilk yapacağın şey ilker abiyi aramak olsun o arıyınca bir şeyleri hatırlıyor hemen geçen hafta buldum yaptım dedi saat kaça kadar uğraştı sıkıldı buanaldı, ilker abini telefonu yetti 5 saat uğraştı, ilker abiden sonra 5 dakkika.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Bende çok istiyorumda bi türlü fırsat olmadı Lokman abi tekrardan güle güle kullan

Servet abi tekrardan eline sağlık çok güzel olmuş malesef mersinde senin gibi ustalar yok :flowers:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
servet abi hafta içi akşam müsait oluyosanda gelebilirim? :clever:

Fatih zaman değilde sağlığım sıkıntı olmaya başladı iyicene. Boynumu oynatamaz hale geldim.Mevcut işlerimi bile zor yapar haldeyim.

ilker abini telefonu yetti 5 saat uğraştı, ilker abiden sonra 5 dakkika.
ak sakallı dedesi var artık servet abininde :)
Servet abininde ellerine sağlık...
o aksakallı dede ilker abiden bilgi almadan iş yapmıyor.
,Servet abininde eline sağlık,güzel günlerde kullanman dileğiyle...
Servet abi tekrardan eline sağlık çok güzel olmuş malesef mersinde senin gibi ustalar yok :unsure:

Dede niyeti bozdu asli mesleğime uzanıyor. Gün içerisinde artık arayıp yapamadığın varsa sor söyliyeyim demeye başladı.Öz güvenimi yitiriyorum :flowers:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Fatih zaman değilde sağlığım sıkıntı olmaya başladı iyicene. Boynumu oynatamaz hale geldim.Mevcut işlerimi bile zor yapar haldeyim.

Servet abi iyileşme yok mu hiç o zamandan beri :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...