İçeriğe Yönlendir

Yeni Mondeo Mu ? Yeni C-Max Mi ?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Kesinlikle 1,6 benzinli yeni mondeo derim ben..

Bi enjektör 600-700 lira.. bir turbo kimbilir kaç milyar.. Egr'si başa bela, Zaten ülkemizin mazotları malum ne aldığımızı bilmiyoruz.. Rastgele dolduruyoruz..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

İhtiyaca göre de değişir aslında.C-max daha çok aile arabası yönünde,daha ferah yüksek bir araba.Mondeo ise sportif görünümlü büyük bir araba.Ben olsam mondeo alırdım..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yeni mondeo ile test sürüşü yapın derim. aynı alt yapıya sahip üstelik daha ağır motorlu 2.0 tdci s-max kullanıyorum. viraj kabiliyeti ve düz yol gidişi konforu görünümü mondeo yani. tabiki biri dizel biri benzinli. zaten otosan 1.6 tdci mondeo getirse heralde siparişlere yetişemezdi.

ben mondeo derim tabi aradaki tüktim maliyeti birazcık yükselir ama ..... siz en iyisi bi test sürüşü yapın mondeo ile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet bey yeni teknolojide bu tip sorunlarla çok karşılaşılır mı?yani dizel motorlar hala çok mu sorunlu?

Malesef yeni dizeller eskilerden daha çok sorunlu..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Örneğin durduğunuz zaman hemen kontağı kapatmayacaksınız..Yaklaşık 15-20 saniye beklemeniz gerekiyor turbo ömrü için. SÜrekli kaliteli yakıt almanız gerekiyor,bakımlarını aksatmamanız gerekiyor..şimdilik aklıma gelenler bunlar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
SÜrekli kaliteli yakıt almanız gerekiyor,

En zoru bu işte..

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Kesinlikle mondeo,aile otomobili olarak da bence c-max den üstün.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

c-max tabiki çok hoş ve iyi bir araç. ama konu mondeo ile kıyaslanmaya gelince durum değişiyor tabii. c-maxin tavanının biraz yüksek olması onu aile arabası sınıfına sokmaz bence. focus hb ile tıpkı bir araç. iç mekan tavandan biraz yüksek konu budur. birçok değişik makadan üstündür ancak maliyeti karşılama gücünüz çerçevesinde mondeo satın almak her zaman keyifli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

mondeo aileye olmazmı, tek kapımı,içimi dar... bence modeo da aile icin olur + daha sportif yola yatan araba.yakın bir zamanda dizel motorlar biraz daha değişip gelişecek.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
tabiki mondeo

ekonomiyse mondeo + düp

+BEN

Konforsa: Mondeo,

Ekonomiyse: Mondeo+Tüp=52.000YTL..

Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Bencede mondeo

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

C-max sanıyorum artık satmıyor, bu yüzden yeni modellerde tek model ve donanım getiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Monmonmondeo. Tartışmasız klas araba.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Herkes mondi diyor, ben de müsait zamanda gidip bir test edeyim bari :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ağbi senin dizelle ilgili bir sorunun var herhal :)

Al hocam Kaşkay, Mehmet ağbinin istediği gibi de lpg taktır :)

Bu sorunun cevabını senden alalım Fahri'cim.. ? (Yani benim cevapladığım sorunun)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Birde seçenek çok çoğaldı. Bence Kaşkay ciddi bir alternatif.

Ben de 1.6 Tekna Executive mi alsam diyorum. Garantisi bitince LPG'ye geçsek. :)

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce
offfffffffffffffffffff ya arkadaşlar konuyu açan biri olarak bende mondeo dedim ama şağıdaki araba kafamı çok karıştırıyor.Bugün yine gördüm yollarda içim gitti .Tamam mondeoda güzel ama buda bir başka yavvvvvvvvvvvvvvv ne yapsam ne etsem acaba.....

ya abi bi karar ver tamamen sınıfları farklı kararsız kaldığın arabalar :p:)

Yorum bağlantısı
Selman Barshan
Hafta sonu bol bol yeni mondi ile gezdim, şehir içinde çok hantal bir araba, 1600 cc motor o kasayı maalesef taşıyamıyor.

Evet araba şık ama sadece endamlı, kalıbının arabası değil. En azından 170-180 bg 2200 cc falan olacak ki araba adam akıllı yürüsün. Niye böyle garip kombinasyonlu arabalar yapar ki araba firmaları ? 1600 cc ye 1600 kg ve 160 nm tork , gülünç :)

Sırf bu yüzden üstünü çizerim Mondinin, Passat 2.0 FSi tek geçerim.

C-max hiç olmazsa daha iyi yürür sanırım. Oda eskimeye başladı.

En iyisi yeni makyajlı focus'u beklemek bence.

Taşısaydı hayret ederdim zaten, diğer ülkelerde de 1.6 motor obsiyonu olduğunu sanmam bizim vergi sistemi sebep oluyor... 1.6 motor güngeçtikçe eklenen elektronik oyuncaklarla artık hiçbir kasayı taşıyamaz hale geldi...

Yorum bağlantısı
Selman Barshan

Ben diğer konulardaki muhabbetlerinizi tam olarak okumadan, önce bu gözüme çarptığı için cevap yazmış bulundum... Arada ezilmeden çekilmek istiyorum müsaadenizle..:) Lakin 1600 kg ve 1.6 motor gerçekten bir handikap hele ki otomatikse...Her şey beklentilerinize ve kullanımınıza bağlı gayet tabii, benim altımda da bir benzeri var, ani performans gerektiren durumlarda memnun olduğumu söyleyemem, özellikle 4 kişi ve klima çalışır vaziyette düz yolda bile zor gidiyor...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Orhan

c-max aracı üretilmeye devam ediyor. sadece otomatik şanzumanlı olarak üretilmiyor.

değerlendirmeye gelince,

dezavantajları;

mondeo : 1.6 benzinli olması kasa biraz ağır kalabilir. performans düşük kalabilir. yakıt fazla olabilir.

c-max : dizel olmasından dolayı yakıta çok dikkat etmeniz gerekiyor. maalesef bazı euro dizellerde bile sıkıntı çıkabiliyor. bu yüzden egr tıkanmasına yol açabiliyor.

avantajları;

mondeo : görünümü ile bir numara, tam elektronik donanımlı , tam 132 adet algılayıcı sensör bulunmakta. konforu on üzerinden on. yol tutuşu süper

c-max : dizel olması itibarı ile ekonomik yakıt. tam aile aracı. konfor ve yol tutuşu güzel.

her iki araçta da çok memnunlar ve memnun olmayanlar tabiki bulunmakta.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...