İçeriğe Yönlendir

Yeni Mondeo Mu ? Yeni C-Max Mi ?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ergin Şendağ
focus hb ile tıpkı bir araç. iç mekan tavandan biraz yüksek konu budur.

birini sattım diğerini aldım...müsadenizle derim ki;

çocuğunuz varsa c-max ...tatil-piknik işiniz varsa C-max, rahat-geniş oturum c-max

dizel problemse alınır benzinli takılır LPG...

bekarsanız, şehiriçi çok kullanıyorsanız, bagajla çok fazla işiniz yok ve hızlı kaçan bi araba lazımsa focus HB...ama bence !

Yorum bağlantısı

Bencede mondi o görüntüsü klası devasa digital ekranı yeter. Arkadaşlar öldürmeyelim mondiyi 1.6 125hp işini iyi yapıyor. Tamam belki mükemmel değil ama iyi ara hızlanmalar klima açık 4 kişi test ettik, aracın öyle aman aman tıkandığını hatırlamıyorum. Konu hortlamış arkadaş da forumu unuttu heralde :)

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

O arkadaş en son mesajını yazdıktan 5 gün sonra civic aldı şimdilik memnun.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

+1

bende araştırdım c-max bitti bence halada sorunlu alacaksanız kesinlikle mondeo yok olmadı octavia yada octavia süperb. Buda olamadı derseniz 2010 u beklemekte fayda var bence.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okyay Pay
O arkadaş en son mesajını yazdıktan 5 gün sonra civic aldı şimdilik memnun.

:)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

bence doğru bir kıyaslama değil S Max ile Mondi kıyaslansa daha farklı olurdu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz

Mondi kullanmadım ama showroomda direksiyona oturduğumda direksiyon ile koltuk arasına bacaklarım sıkıştı. Tamam boyum 1,90 ama Astra da bile böyle olmuyor. Baktım direksiyon en üstte, koltuk ise en alttaydı. Var mıdır bunun bir izahı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Klasik Ford, tümünde bu direksiyon olayı böyle, ergonomi hatası var hafiften, inip binerken diziniz çarpar direksiyonun altına, habire indir kaldır vs.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Klasik Ford, tümünde bu direksiyon olayı böyle, ergonomi hatası var hafiften, inip binerken diziniz çarpar direksiyonun altına, habire indir kaldır vs.

Focus1'de böyle değildi ama. Kullanırken hiç rahatsızlık çekmemiştim. Mondeoya binince derya gibi bir sürüş pozisyonu beklerken sıkıştım kaldım içine :)

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Koltuk ve direksiyon ayarlarını kendinize göre yaparsanız çözersiniz sanırım.

Benim takıldığımsa bu kaçıncı yanan mondeo

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

herkes mondeonun kalıbına aldanıyor fakat unutmayın aracın tasarımı eskidi ve o 1.6 motor o arabayı dahada gözümde düşürüyor bence..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Turbo dizellerin uzun yolda kullanımı yok keyifli, rampalarda yüksek torkla şov yapıyorlar. Ama sanıldığı gibi ekomomik değiller çünkü bakımları çok pahalı (:blink:

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

2007 çıkışlı olabilir.Ancak, eskiyen bir tasarımı olduğunu hiç düşünmeyip, 2 yıl geçmiş olarak düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
2007 çıkışlı olabilir.Ancak, eskiyen bir tasarımı olduğunu hiç düşünmeyip, 2 yıl geçmiş olarak düşünüyorum.

abi bi citroen c5 in tasarımına baktığımda bence baya eskidi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sanılanın aksine dizel araçların sadece mazot filtresi pahalı onun dışında bakımları aynı, ayrıca mazot iyi olduktan sonra benzinliye göre neredeyse 2 kat daha uzun ömürlü olduğunuda unutmamak lazım vs...

Not: Bilindiği üzre Ford markasında asla ilk çıkan model alınmamalıdır, makyaj beklenmeli yada full olsun isterseniz tam yeni kasa çıkarken araba alınmalıdır, hem bisürü hatada giderilmiş olur.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Ben focus hb yerine c-max alırdım titanyum...Mondeo c-max ikilemi yerinede başka araçlara bakardım...1.6 benzınlı mondeo gitmeyen bi sedan.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)
O zaman 1.6T İnsignia 180 Hp gider heralde :D

Bi abimin lafı vardı sinan hasmın varsa ona cayanne turbo al derdi zaten benzin parasından batar...Kullanan biliyordu...

Opel mi oda hasmıma alırım anca :lol2:

+ o T harfini kime takarsan oda gider ;)

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Opel hahhayt elektronik parça bozma özürlü araç, hayatta almam, o paraya git octavia süperb al dev gibi araban olsun, durum elverse Audi yok baya iyi durumdaysam konfor vs. BMW yada Mercedes, alamandan şaşmıycan o kadar. Ha yada gidip fark olsun dersen Ford Tuarus ta alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...