İçeriğe Yönlendir

Fiesta-Fusion Turbo Sorunları

Tevfik Işık

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

emme hattında gırtlağı oturtamamışlar düzelttim. geçti. görme engelli servis elemanı çalıştırınca acaba vergi avantajı oluyor mu?

gerçi görme engelliler öyle hata yapmaz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Mehmet Boran Koca

Heel&Toe tekniği fiesta'yla ve spor pedal seti olmadan ...biraz kasmak lazım.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Valla söle söliyim ki bende aracı %50 yüksek devirlerde kullanırım kırmızı bölgeye kadar zorladığım da oluyor ama ne fiesta da nede transporter'da en ufak bi arızayla karşılaşmadım. sonuçta size kullanmanız için verilen bir devir aralığı var ve bunu kullanmaktan çekinmem. ama burda arkadaş vites küçültürken baya bi kastırmış. tamamen onun hatası yada bilerek yapmış bilemicem... bende bi sefer dalgınlıkla 4 ten 5 e takıyom diye 3 e taktım arabanın devir saati 5bin i geçti ama allahtan anlık bi refleksle debriyaja bastım da kurtulduk :lol2:

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

Geçmiş olsun arkadaş turboyu yenilersin olur biter çok sıkıştırmamamk lazım arabayı

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bu turbo 1.6 turbosu sanırım bunu 1.4 e uygulama şansımız varmı başka bi işleme gerek kalmadan ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Satıcı Fiesta 1.4 turbosu diye belirtmiş ama, sen mesajla bir sor istersen.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli
Fiesta dizel orjinalde 5000 devir çeviremiyordu hatırladığım kadarıyla.4800 gibi bi yerde kesiciye giriyordu.Çipten sonra deneyeyim dedim 5000 i hafif geçti ve zaten direk bıraktım denemeyi.Dizel fiestayı 4000 üzerine çıkarmak saçmalıktır çünkü zaten (dynoda test ettik) 4000 devirde en yüksek gücünü veriyor.Benim aracım 89 hp vermişti yazın.Bosch dynosunda.

edit:5.viteste 5000 devir asla çeviremez.Yokuş aşağı bile 4500 fln çeviriyor ondada 200 ü buluyor hızı zaten..

Merhaba Emre,

Dinamometrede bir grafik çıkardın mı araban için? Hangi devirde ne güç verdiğini ölçtürdün mü yoksa sadece maksimum gücü mü ölçtürdün? Bir de elinde tuning sonrası torkla ilgili bir değer var mı?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Sakınan göze çöp batar... mış... :p:p

+ben.Tecrübeyle sabit.

Düşen birşeyi tutmaya çalışmayın,daha çok zarar verirsiniz. :selo:

Yorum bağlantısı
Tolga Sansar

oncelıkle herkese kazasız belasız gunler :)

2005 model tdci model bır fıestaya sahıbım sonzamanlarda gaza bastıkca ıcerıye ruzgar ugultusu gıbı bır ses gelmekte daha onceden olmuyordu cok dıkkat attım kapı fıltrelerınden mı dıye kontrol ettım bır asınma delık soz konusu degıl. zaten ses motor blogundan gelıyor. aracım su anda 68 bin kılometrede bakımlarını zamanında yaptırıyorum 2000-2500 devır aralıgında kullanıyorum su ana kadar sadece dort defa ucuncu vıtesle 4000 devır yaptım o da acıl durumda araba sollarken oldu.

acaba ne olabılır ıcıme kurt dusmek uzere :tap: bana yardımcı olurmusunuz arkadaslar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Turbo emiş hortumunu iyice incele, yırtık varsa ses yapıyor.

Yorum bağlantısı
Tolga Sansar

forumda bukadar bılgılı ınsan var

taaaaa sarp sınır kapısının (batumun yanındakı) oradakı bır fordclubtr uyesıne bu kadar az mı yardımcı olunur arkadaslar :D

hortuma baktım delık yok bakalım sızlerden bır yanıt gelmezse servıse bayılacagım galıba :kutlama:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ozaman Yaşar bey haklı galiba, turbo hasta olabilir.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bende gaza basıp bırakınca uğultu gibi bi ses yapıyo sanki bozuk blowoff varmış gibi.

Bu seslerin kaynağı acaba hava filtresi olabilir mi ? Yada hava filtresine giden hortumlar ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Bende gaza basıp bırakınca uğultu gibi bi ses yapıyo sanki bozuk blowoff varmış gibi.

Bu seslerin kaynağı acaba hava filtresi olabilir mi ? Yada hava filtresine giden hortumlar ?

Aynı ses bendede var. Hatta hepsinde var . yarım debriyajda ani gaz verip kesince aniden artıp azalan bi pervanenin rüzgar sesine benzer bir ses.

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

birde 3000 devirden sonra çıkan metalik bir ses var sanırım gene turbodan geliyor. tam bilmiyorum ama. :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Aslında bi video çekip koymak istiyorum. Bu ses eskiden bu kadar fazla değildi bu aralar baya baya hissetmeye başladım. Özellikle vites küçültürken ve kompressöre bindirdiğimde acayip bi uğultu geliyo . sokaktakiler dönüp bakıyo. İşin ilginç yanı ses dışında hiç bi problem yok. herşey gayet iyi çalışıyo.

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benim dediğim ses milleti baktıracak kadar değil. Kendim bile bazen zor duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Ertan Aker

bugünlerde benim fiestamında tekerlek tarafından ses geliyor. ama benimki büyük ihtimal hala kış lastiği kullandığımdan..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Mekanik bi sesin turbodan gelme olasılığı var mı ya :nazar:

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Reşat Uz

İyi akşamlar

Bu gün 3.4 dk. lık toplam 6veya 7 km yol yaptım motor soğuk ve hava buz gibi 1 kez araç solladım ve 5sn 2500 d/dk ulaşmış olmalıyım

turbo nun kompresör kısmının el yakacak kadar sıcak olması dikkatimi çekti

bu kadar ısınması anormal değil mi? sizce

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...