İçeriğe Yönlendir

Fiesta Mı Getz Mi?

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Amaniin teknik bir sorun oldu, hep telekomun yüzünden sayfalar tam açılmıyor puanı görünce hah dedim yakaladım, gerisini okuyabilsem hiç yaparmıydım böyle bir hatayı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haa bide getz diye sikayetimvar.com da arama yapında esas puanlamayı orda görün bakalım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

piyasada getz ten 4 kat daha fazla fiesta var , getz in şikayet oranı yine fazla cıkıyor . naaabeeerrrrr :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
fiesta yazdım 4 sayfa şikayet çıktı!

getz yazdım arattırdım 2 sayfa çıktı aşağıdada ispatı.buyrun...

şikayetin çok çıkmasının nedeni daha çok satması olmasın. Ona bakarsanız warsvaza hakkında 0 şikayet var. :rolleyes:

bence ikisi de(getz de fiesta da) "otomobil" değil.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Amaan bu konu baya bi sarpa sarıyor, bi kerem tüm huyundailer teneke gibi şaçtan yapılmıştır şikayetlere bakarsanız göreceksiniz, çok narinler ufak temasta yamuluyor sacı, Fordun sağlam olduğunu herkes bilir, belki getzin içi falan iyi olabilir ama esas önemli olan güven vermesi sağlam olması yolda korkutmaması değilmi, getz bunlara tam uyan bir araba değil, kabul edin artııık. Ayrıca Fiesta şikayetlerinin çoğu servisler ve asm şanzımanla ilgili onun haricinde büyükj sorunlar yok, getz nerdeyse corsaya yakın şikayetle önde gidiyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Siz uyuyun artık Ali bey, nöbeti devralıyorum,sabahın 5 i. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi uyku tutmadı, Şu fiesta için çektiğimiz eziyete bak. Heeyy Henry Ford abiii duy sesimizi nasıl araba bu Ford :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiesta iyidir.. Ben birini seçecek olsam fiestayı seçerdim..

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
(düzenlendi)

Kimse Getz şöyle sağlam böyle sağlam demedi... Ama Fiesta'yı 2 gömlek yukarda tutan ne, gözünüze öyle gözükmesi mi? Gönül gözümüzle mi görüyoruz...

NCAP'ten 2'si de 4 yıldız almış, ama Fiesta daha sağlam... Bütün insanlar eşit ama bazıları daha eşit gibi oldu...

http://www.euroncap.com/supermini.aspx

http://www.euroncap.com/viewcomparison.asp...a7-15e294350858

Bu arada dumur üstüne dumur yaşıyorum, 68hp Fiesta mı Getz'e tur bindirecek... Hyundai'nin ürün gamı içinde dişine göre bir tek Atos Portos var... Fiesta Getz'in arka plakasını ezberler diyeceğim, o kadar zaman bile bulamaz...

tarihinde Can Karacaer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

hyundai adı sebebi ile tutulmuyor belki de. ben mesela çok kaliteli gibi düşünmeme ragmen hyundai sonata felan (tipi de guzel allah için) almam. ama aslında alırsam çok rahat ederim gibime geliyor.

kaç kişi gördüm coupe fx alıp merkaları sökmüş.

coupe fx de mesela çok güzel aslında.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ama şakayıda ciddiye alıyorsunuz, elebette tur bindirmez ama rayda gibi gitiiği için Fiesta az farkla Getzi geçer. St Fiesta-Polo GTİ testinde Fiesta 2 boya yakın fark atabiliyor. Ayrıca Ncap demek herşey değil arabanın sacının ince olması çok çabuk zarar görmesini kastettem ben, doluda bile sacı yamuluyor getzin bunu kast ettim, tamam şase direnci aynı olabilir ama dış sacı huyundailerin resmen teneke gibi, ha clio ön çamurluğu ha huyundai gibi geliyor bana.

Bide arkadaşlar ayıp oluyor ama, gece 00:00-04:00 nöbetini ben 04:00-08:00 nöbetini Ayhan bey tuttu, nöbet araları çok, canımız çıktı, o saatte forumda in cin top oynayıp getzide kale yapmışlardı, zor aldım ellerinden :rolleyes:

Şu nöbet listesini bi düzene sokalım, nerde bizim Nöb.Sb. Yada Nöb.Baççavuş!!

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Geldim,Sabah biraz sahile gidip olta attm,saati kurmuştum,cekmeyide unutmuşum,yola cıktığımda heryer kapkaranlıktı :rolleyes: Sabahın o soğuğunda actım fanı arabanın ici fırın, bi yayıldım,hafifte müzik, dağ yollarında sabah sakinliğinde 3. vites tın tın güzel oluyormuş.

Olan ışıkların hepsini yaktım,bir ara bulutun icine girdim,bi baktım yol ortasında bi karartı belirdi,bastım firene sağamı solamı kacayım derken araba durdu,bi baktım yolun ortasında bitane köpecik,durdum onu kovaladım,zaten bulutun icinde carpacak biri.Öylen dönerken baktam aynı yerde gene duruyor,intiharmı etcek napcak anlamadım.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiesta sever kuçudur o, bi tur atiim abi demişte sen anlamamışsın :rolleyes: Şu kalorifer çok iyi çalışıyor yahu, benim taunusta donuyorduk 100 km yol yapıyorum anca ılınıyordu üstelik radyötör tertemizdi, şimdiyse kömürlü gibi mübarek, en güzelide kışın buz gibi havada sıcacık araçta seyahat yapmak, çok severim böyle yolculukları. Eee balıklar ne oldu varmı bişeyler?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Evet cok güzel ısınıyor,araba calıştıktan 2 dakika sonra ılık üflemeye başlıyor.

7-8 tane zargana yakaladım,başkada birşey yok.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İyi yine, elin boş dönmemişsin yine. Balıklarda uyuyodur o saatte :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Gittiğimizde uyuyorlardıda,1 saat sonra uyandırdık :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Valla fiesta kullanmadım ama getz 1.3 performans açısından rezalet..zaten o kiloda bir arabadan o motorla performans beklemek mantıksız. Bugün de yolda gördüm bir tane önümde gitmeye çalışıyordu, arkadan bakınca havalanacak gibi duruyor. Fiesta kadar güven vermesi imkansız bence. Yüksek bir araç getz.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)
Valla fiesta kullanmadım ama getz 1.3 performans açısından rezalet..zaten o kiloda bir arabadan o motorla performans beklemek mantıksız.

valla Cihan fiesta da performans açısından en az getz kadar rezalet..

hatta komşumun getz'i kullandım alet benimkinden daha iyidi performans olarak..

tarihinde Tevfik I??k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

olayı biraz daha farklı boyuta taşıyayım:

Sizce fiesta mı daha "erkeksi" yoksa getz mi? yani hangisi bayan arabası diye geçer?

diğer adaylar:

- fiesta

- getz

- yaris

- micra

- clio

- corsa

- polo

- fabia

- cordoba hb (ibiza)

- punto

- colt

- aveo

- jazz

- swift

- pug 206

- citro c3

bu listeyi bir bütün olarak ele alırsam "alınası" araçlar içinde polo, jazz, yaris ve fiesta geliyor sanki. eksik bir unutulan şey var mı? erkeksi sıralaması değil yaptığım. aslında anket mi yapmalı?

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

şu an aynı sınıf sıfır bir araç alacak olsaydım tercihim kesinlikle ibiza'dan yana olurdu..

bir üst sınıf tercihim de leon olurdu..

tarihinde Tevfik I??k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...