İçeriğe Yönlendir

Fiesta Mı Getz Mi?

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Pejo ,sitroen falan onlarda iş yok bence sevemedim bu arabaları, ama seçim olarak bencede ibiza olurdu, erkeksilik açısındansa Polo, Fiesta (Yeni Kasa), ilave olarak ibiza olurdu yaris falan armut gibi araba gözüme hoş gözükmüyorlar,

alınable olarak Fiesta (daha bir oturaklı duruyor Polodan geniş), Polo (pahalı donanım az ama), İbiza olur. En alt sıradada clio,swift...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Size bir tercih yapın derslerde öyle yaparsınız, bizde böyle yapıyoruz...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

çin malı araclar geldiğinde görünüşe kanıp büyük bir kitlenin onlara yöneleceği kesin gibi görünüyor.Süs eşyası alın vitrine :)

adszeeewf4.jpg

dssasly7.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)
Kusura bakılmasın ama hala Fiesta'nın yol tutuşu diye zırvalıyorsunuz, kimse bu arabaları alıp da sizin gibi şehiriçi virajlarda dışarıdan içeri maksimum hızla gaza yüklenip rallicilik oynamıyor. Ne çok rallici varmış yahu?

Neden böyle boş cümlelerle topik dolduruluyor anlamıyorum,resmen kuru kalabalık.

Nekadar yol tutuş, okadar güvenlik değilmidir.

Arkadaşım bu cümleni ne amacla yazdın hala cözemedim,anlamsız gereksiz boş bir cümle. Kimse fiestayı ralli yapmak için almıyor.Yol tutuşu kötü birşeymi?Varsa öyle bir iyi yanı söyleriz,ama sen nie zırvalamak kelimesini kullandın anlayamadık. Ozaman sende lastiklerini gümlüyene kadar değiştirme? Gümleyincede git en ucuzubu ara bulamassan benim bitik lastikleri bedavadan vericem..Ne gerekki yol tutuş demi? düşük hızda gidersin.

Şunu benimse; araba yolda gidiyor havada değil,onun içinde bir araba için yol tutuş önemlidir,rallicilikle alakasıda yoktur.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Helal Ayhan bey, ben hala getze teneke derim başkada demem (arabada havada uçuyo gibi sacıda teneke) ayrıca Fordun sağlamlığı bellidir bu iş yarışa dönüştü ama Hyundai ile kazadan sağ kurtulma riski çok daha fazla bence,

Fiesta daha büyük ve geniştir buda biline...

FİESTA

Uzunluk - 3917 Ön baş mesafesi 999

Genişlik - kapı aynaları hariç 1683 Maksimum bacak mesafesi 1058

Genişlik - kapı aynaları dahil 1905 Omuz mesafesi 1355

Yüksüz yükseklik 1463 Arka bas mesafesi 959

Aks mesafesi 2486 Minimum bacak mesafesi 885

Ön tekerlek izi 1474 Omuz mesafesi 1300

Arka tekerlek izi 1444 Bagaj kapasitesi (litre) 284

Dönüş çapı (m) 9,8 Yakıt kapasitesi (litre) 45

GETZ

Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm) 3825 x 1665 x 1490

Yakıt Depo Kapasitesi (lt) 45

Bagaj Hacmi (lt) 254

Ayrıca iz genişliği aksa mesafesi falanda belirtilmemiş, ön arka eşit ve Fiestadan çok daha dar, hiç yanyana bakılmadı herhalde.

NOT: Fiesat süperdir demiyoruz sadece Getz e göre daha sağlam ve güvenli diyoruz, yanlış anlaşılma olmasın ve daha dar. Yol tutuşda çok önemlidir hatta en önemlilerinden birisidir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu konudan sıkıldım artık, yeni araç alma durumumuz var acaba ne alsak? Daha büyük konforlu bir araba istiyorum, 45 milyar civarı olabilir, önce direk Audiye baktım fakat baya pahalı 45+Fiesta yapmam lazım, sonra aklıma Seat geldi, acaba seatın Leon modeli nasıldır ne dersiniz?

LEON 1.9 TDI STYLANCE 105 HP-2008 Anahtar Teslim Satış Fiyatı : 48.640,00 YTL

http://www.seat.com.tr/model_index.asp?mod...5&menu_ID=4

DONANIMLAR 1.6 lt 102hp 1.6 lt 102hp / 1.9 lt TDI 105hp / 2.0 lt FSI 150hp Tiptronik / 2.0 lt TDI 140hp Tiptronik DSG 1.6 lt 102hp / 1.9 lt TDI 105hp / 2.0 lt FSI 150hp

Tiptronik / 2.0 lt TDI 140hp Tiptronik DSG 2.0 lt TFSI 200hp Tiptronik DSG 2.0 lt TFSI 240hp

DIŞ DONANIM REFERENCE STYLANCE SPORT UP FR CUPRA

Alüminyum Alaşım Jantlar 16" 16" 17" 17" 18"

Ön Sis Farları - S S S S

Elektronik Kontrollü, Sıkışma Önleyici Sistemli Sunroof (Açılır Tavan) O O O O O

Elektrikli, Isıtmalı, Katlanabilir Dış Aynalar S S S S S

Koyu Yeşil Karartılmış Arka Camlar - S S S S

SEAT Logosundan Açılan Bagaj S S S S S

Arka park sensörü - S S - -

İÇ DONANIM STYLANCE

Çift Yönlü Otomatik Klima

Kararan dikiz

aynası + Yağmur sensörü

Otomatik Yanan Farlar

Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Direksiyon

Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi)

Yol Bilgisayarı - S S S (büyük ekranlı)(büyük ekranlı)

Elektrikli Far Yükseklik Ayarı

Elektrik Kontrollü ve Sıkışma Önleyici Sistemli Camlar, Ön / Arka

Radyo / CD , MP3, Direksiyondan Kumanda + 8 Hoparlör, Aux in

Deri Direksiyon ve Vites Topuzu

Sürücü Koltuk Altı Çekmece

Çocuk Koltuğu Sabitleme Sistemi (Isofix)

Aktif Sürüş Sistemi (DSR)

Eve Kadar İzleme "Coming Home" Fonksiyonu

Sürücü / Yolcu Koltuğu Yükseklik / Bel Destek Ayarı

Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi

GÜVENLİK STYLANCE

ABS + TCS

ESP + EBA (acil fren destek)

Sürücü ve Yolcu Ön Hava Yastıkları

Sürücü ve Yolcu Yan Hava Yastıkları

Perde Hava Yastıkları

Alarm

Elektronik Şifreli Kontak Anahtarı (Immobilizer)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Golf düşünürmüsün?

1.9 tdi 45 lira civarında zaten.Alman sessiz konforlu .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet oda var tabiii, Leon konusunda fikrin nedir Ayhan bey?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Seat ile uzaktan yakından alakalm olmadı bu güne kadar ama ben o paraya araba alacak olsam direk gider alman golf 1.9 tdi alırdım. sessiz konforlu cok güzel bir kasa,yüksek aerodinamik.

Son modelini kullanmadım ama 1.9 tdi golf kullandım,hayran kaldım,özellikle sessiz dizel olmasına+ arabadanda hic bir ses duyamadım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ya Golf deme bana 2.0 Tdi Golf benim arabam, fakat çok pahalı, hem bana daha büyük araba lazım SUV tipi olabilir, mesela Touran var çok büyük ve pahalı olmaz bu, C-max, Leon gibi Zafira olsa iyi olacak ama hem pahalı hemde Opel sorun dolu yani, Vosovostada sorun var Leon' uda Doğuş getiriyor servislerde aynı dertleri yaşarız herhalde.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aslında Aklım Golf te ama küçük gelirmi acaba... yok gelmez :)

Alabilsem :) :Golf 2.0 TDI 140 hp Tiptr. DSG Comfortline 4 kapı Tiptr. DSG 57.690,00 ytl

Yada : Golf 1.9 TDI 105 hp Midline 4 kapı 44.230,00 ytl (Bu cazip değilmi)

veyahut Golf 1.9 TDI 105 hp Tiptr. DSG TOUR 4 kapı Tiptr. 49.490,00 ytl

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benzinli gelmez bana çok yakıyor pahalı sinir oluyorum, bastınmı gidicem 1000 km, zırt pırt yakıt almıycaksın :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

peugeot'u hic karıştırmayalımda 1.9 tdi midline bence iyidir.

Bayramın 2. günü golf 1.9 tdi ile gezdim,gercekten cok hoşuma gitti,özellikle sessizliği +motoruda cok sessiz.Rampada 3 e attığımda saran bi makina :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

golf test sürüş acıklamaları (ben pek sevmedim) Golftende soğdum.kasa falan güzek ama hantallık söz konusu.sessiz konforlu ama önden kayma söz konusu ve esp siz alınmaz bu araba.

http://arabam.e-kolay.net/testArsiv.aspx?rowid=75

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet hantallığa karşı çözüm 2.0 tdi ama pahalı, bence uygun olanı Golf 1.9 TDI 105 hp Tiptr. DSG TOUR 4 kapı Tiptr. 49.490,00 ytl bu gibi Midline da Cruise Cont. bile yok sevmedim, birde bu yeni kasayı pek beğenmemişlerdi eski kasa daha iyi deniyordu, bu paraya daha büyüğünüde alabiliriz pahalı değilmi?

Mesela Yeni C-Max olabilir diyeceğim, fakat Cruise bile yok alette nasıl yeni anlamadım, buda diğer Fordlar gibi kesin asfalt sesi alır beni deli eder.

Yeni C-max Titanium 5K 1.6 TDCi 47.999,66 YTL

ESP+TCS 1.763,68 YTL 1.763,68 YTL 1.763,68 YTL

Titanium X Paketi 6.700,00 YTL 6.700,00 YTL 6.700,00 YTL

Toplam: 56.463 Titanyum X paketsizi =49.763 gibi oluyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Peşinde 47-48 e alırsınız.

207 falan hic düşünmeyin,düşüneceksinizde fiestaya devam :) 207nin bagajı 270 litre,fiestada 284!

207 nin içi bile fiestadan dar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Golfun eski 1.9 Tdi 90 Hp si yaramaz zaten, çok güçsüz gelir bu kasaya, yenisi ise 1.9 tdi 105 hp 250 tork/1900 devirde, bu götürür galiba arabayı hımmm.. 0-100 11.3 sn. imiş yeni 1.9 tdi nin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Pejoyu arabadan saymıyorumki zaten her yeri sorun, tipinide sevmezdim zati, dur bakalım şu Verve çıksında görelim bakalım nasılmış, alırsam Alman almalıyım fakat şu vosvos son zamanlarda kalite kaybına uğradı gibi geliyor, bu durumda biraz daha kasıp üst sınıfa Audi' ye atlamak lazım, ondada asfalt sesi yok cam kaldırması bozuldu gibi antika şeylere rastlamayız herhalde :) Audi sürmüşlüğüm yok fakat gezme fırsatım oldu ses yok seda yoktu arabada konsolda tıkırtı bile yoktu hehhe

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

A3 gider size. golf te iyi olur ama bi araştırılması lazım,sizin isteklerinize göre verilen parayı en iyi hakeden arabyı almak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

90 hp de 105 hp de bence yeterlidir. ancak leon biraz daha karizma olabilir.

ben 45+fiesta lira verecek olsam muhtemelen

a) honda civic hybrid

b) ikinci el bmw 320 (d veya d olmayan fiyata göre)

d) bmw 118

c) jetta otomatik tsi (140 lık)

arasında gider gelirim. golf'e bulaşmam.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Şahsi fikrim, 50bin ytl gibi bir rakamı o segmentteki bir araca gömmenizin hata olacağı yönünde.. Golf, Astra, Focus, Leon ne olursa olsun, hiçbiri ödeyeceğiniz rakamı haketmiyor bence.. Bu sınıfta gereksiz bir fiyat yüksekliği var..

Kampanyalardan faydalanarak orta sınıf bir araç alabilirsiniz.. Ölü fiyatına giden Laguna'lar var, keza 407 öyle, Mondeo Titanium 50bin civarı, Accord olabilir..

İkinci el düşünürseniz çıta dahada yükseliyor.. Çok temiz C'ler var, son kasa 3 serisi, A4, .. vs vs..

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Amanın bu iş iyice sarpa sardı, bide bmw 1 serisi var onuda katalım bari, yenisi deli pahalı, benim ikinci el araba alma huyum yoktur ısınamıyorum, titizimdirde bi arıza olsa sinir olurum, o yüzden ikinci el almak istemiyorum, biraz sabredip sıfır almak bana göre en iyisi, fiyatların sınıfına göre uçuk olduğu çok doğru ozman optimum bişeylere bakmak lazım, Mesela Auidi yi severim taş gibidir diyebiliriz, fakat servis parça ve doğuşun antika servis sorunları canımı sıkıyor zira leon, vosvos ta aynı durumda, bakalım artık hayırlısı, biraz bekliyelim araştıralım en güzeli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...