İçeriğe Yönlendir

Türkiye'de en beğendiğiniz yer

Özgür Karasüleymanoğlu

Recommended Posts

Özgür Karasüleymanoğlu

Türkiyede en çok beğendiğiniz,gezilmesini tavsiye ettiğiniz yer neresidir?Benim Antalya saklıkentteki kanyonlar; alttan 10-20 cm yüksekliğinde su akıyor ve yaklaşık 15-20 metre yüksekliğinde kanyonlardan içeri güneş sızmıyor.Antalya sıcağında harika bir yürüyüştü.Bazen tırmanma bazen halata tutunup ilerleme kanyonların ucu bucağı yok.Herkese görmesini tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

ARTVİN

Şavşat karagöl,Borçka-camili(macahel),Kafkasör ve diğer yayla şenlikleri,Hopa cankurtaran(yağmur sonrası),yusufeli-çoruh rafting- yok artık dedirten barajlar ve yollar, yeşil yeşil yeşil ....

Daha ne olsun!!!

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

evim evim güzel evim.

onun dışında her yeri gördüm diyemem ama sanırım marmaris

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Türkiye'de toplam 50 küsür ile gittim birçok yeri gezdim. Çok güzel yerler var, doğa Türkiye'nin heryerinde başka bir güzellik sunuyor.

Ama nereye gitsem en fazla 3 gün sonra İstanbul'u özlüyorum.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
ARTVİN

Şavşat karagöl,Borçka-camili(macahel),Kafkasör ve diğer yayla şenlikleri,Hopa cankurtaran(yağmur sonrası),yusufeli-çoruh rafting- yok artık dedirten barajlar ve yollar, yeşil yeşil yeşil ....

Daha ne olsun!!!

Annem şavşatlı babam yusufelili ikiside Artvin delisidir. Karagöl, çoruh,kafkasör şenliklerinin hepsini gördüm.Onlarda (özellikle karagöl)de çok güzeldi.Atlamışım, bizimkiler duymasın üzülürler :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Fethiye ye gidilirse yamaç paraşütüyle Babadağı'ndan aşağı 2050metre süzülmek lazım..

Bu yaz kısmetse ben yapacağım..

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

hem denizin keyfini, hemde doğanın ve yeşilliğin keyfini çıkartmak için Karadeniz birebir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

İllaki Karadeniz :rolleyes: ve şuan için Samsun'dan Sarp'a kadar en güzel sahit Fatsa Sahili .. Övünmek gibi olmasın :)

Şavşat - Borçka arası baraj için yolyapımı vardı 2 sene önceleri o rampayı inerken yanımdaki arkadaş 3 kere müslüman olmuştu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Karadenizi gezmeden başıma bir iş gelirse gözüm açık gider... Ama bir türlü nasip olmadı..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)
İllaki Karadeniz :rolleyes: ve şuan için Samsun'dan Sarp'a kadar en güzel sahit Fatsa Sahili .. Övünmek gibi olmasın :)

Samsun dan Sarp a kadar en güzeli Fatsa olabilir çünkü Sinop Samsundan daha geride :)

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Hiç o taraflara geçmediğim için bişi diyemicem...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
(düzenlendi)
ARTVİN

Daha ne olsun!!!

Bana Artvin demeyin de neresi derseniz deyin :rolleyes:

tarihinde Can Karacaer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Antalya Manavgat (:) benim memleket gelirseniz uğurlarız :rolleyes: )

Şu anda olmaz ama 15 tatilde Kastamonu Ilgaz'a Gitmenizi Tavsiye Ederim ama sıkı giyinin :)

orda ÖRSEM var AUHF'nin dublex odalar...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)
ARTVİN

Daha ne olsun!!!

tabiki karadeniz

gecen hafta ığırdan trabzona şafşattan gittim yusufelinden dündüm

hem manzara hem in çık geçitler süperdi. ovadan rampalara geçince yol keyfi çok güzel oluyor

yol o kadar zefkli geldiki ne giderken ne gelirken

dayıma sürdürmedim arabayı. kısmet olursa focusumlada gitmeye niyetim var.

tarihinde O?uzhan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Karadeniz'in yeşilinden mavisinden çok insanının o bölgede yaşama azmi ve bir avuç çay için ağaçları katledişleri hayrete düşürüyor insanı. Rize'den Sarp'a kadar sahil boyunca dağları izleye izleye giderseniz anlayacaksınız ne yaptıklarını. Yere göğe çay ekmişler. Bu yüzden de otabanın ortasına düşen koca koca kaya parçaları görüyorsunuz. Heyelan günlük hayatın parçası olmuş.

Arhavide Aykutların köyünde piknik alanı gibi bir yer görüp hayrete düşmüştüm. Aaaaa.. bu kadar çaylığın içinde herhalde dinlenmek için burayı yapmışlar, demiştim. Meğer orası da fındıklıkmış :) Nereye baksanız fındık ve çay.

Karadeniz'in iç kesimleri bence çok daha etkileyici. Toprağın rengi görünmüyor. Her taraf yeşil, yeşil ve yeşil..

Şavşat şimdiye kadar gördüğüm en güzel yerlerden biri. Arabayı durduracaksınız, sadece sessizliği arı vızıldamaları eşliğinde dinleyeceksiniz. Oksijenin insanı nasıl sersemlettiğini farkedeceksiniz.

Köy yollarında koca koca kovanları, mütemadiyen alabalık çiftliklerini, dağ başlarındaki tek tük evleri görüp oraya insanların nasıl çıktığına, nasıl yaşadıklarına akıl erdirmeye çalışacaksınız.

Ayder'e çıkıp vakit kaybetmeye gerek yok. Mahvolmuş bir bölge, herşey ticarete dökülmüş. Ayder yolu üzerndeki Çamlıhemşin bana göre çok daha güzel bir yer. Sümela yolu keskin virajları yüzünden aşırı zorluyor sürücüleri ama değer.

Denizine gelince adı gibi simsiyah bir kumu var ve bulaştığı yerden çıkmıyor. Yeni mayo sakın giymeyin, yazık oluyor. Sadece Giresun'da ve Sinop'ta deniz biraz berraktı. Samsunun denizinin altı ise sürekli kayıyormuş. Gencecik bir çocuğun sahilde otururken kumun kayarak yuttuğunu, metrelerce sürüklendiğini ve malesef öldüğünü duyduk. Hatta Atakumda sahilinde denize giriş yasaklanmıştı. Şile'nin denizi gibi, denizin ortasında kum adacıkları oluşuyor, akıntıyla adacıklar yer değiştiriyor. Girmek bana göre büyük risk.

Karadeniz'e gidecekseniz yanınıza pasaportlarınızı alın. Artık Gürcistan'a günübirlik vizesiz gidilebiliyormuş. Üstelik benzin, mazot Türkiye'nin yarı fiyatıymış :) Yol parasını bu şekilde amorte edebilirsiniz. Biz bu sene kısmetse öyle yapacağız.

Eğer sadece dinlenmek ve içilebilecek kadar temiz bir su istiyorsanız Datça Palamutbükü.. Karadeniz'den Kemer'e kadar girmediğimiz su birikintisi kalmadı ama Palamutbükü kadar temiz bir yer görmedik.

Yorum bağlantısı
Tolga Sansar
Karadenizi gezmeden başıma bir iş gelirse gözüm açık gider... Ama bir türlü nasip olmadı..

forumun en doğu kaadenızdekı uyesı olarak bekıyorum sızı ve herkesı

ne yazıkıkı trabzondan sarpa kadar dogru durust denıze gırılebılecek tek yer kopmus sahılı

buralara gelmeden once yesılı bılırım demıstım tekırdağ da calısmıstım ıstranca taraflarını gormustum ama burası bır baska yesılın herbır tonu var

cankurtaran gecıtıne cıkın su an kar vardır ama ıkı kılometre asagıda herkes yemyesıl cay topluyor hopa da ıse sıcaktan deıze gırenler ıyıkı buraya gelmısız dıyoruz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben deniz istemiyorum.. Bir cip bulup dağ bayır gezmek istiyorum.. :)

Yorum bağlantısı
Tolga Sansar
Ben deniz istemiyorum.. Bir cip bulup dağ bayır gezmek istiyorum.. :)

mehmet bey cipi ayarlayın ben sızı gezdıreyım :) :)

forum uyelerı acaba neden bır dogu karadenızı kesıf turu yapmaz kı ? :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...