İçeriğe Yönlendir

Golf 1.8 4 motion- Focus Sport Trend

Çağatay Demir

Recommended Posts

Çağatay Demir
(düzenlendi)

Herkese iyi akşamlar.. Bir arkadaşıma araba almayı düşünüyoruz ancak Golf 4motion ile Focus Sport Trend arasında kaldık. Öncelikle sizlerin bu durumda tercihiniz ne olurdu? ayrıca Focus Sport Trend lerde otomatik klima gibi ghia donanımları yok mu? Bütçemiz 20000-25000 aralığı bu aralıkta bulup düşündüğümüz araçların linkleri:

Golf 1.8 4Motion

Focus Sport Trend

İlgilenip yorum yazan herkese şimdiden teşekkür ederim..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Aman tanrıımm :) Focus modifiyesiz olsaydı Golf derdim ama Modifiye var işin içinde Focus diyorum hem daha ucuz :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)

evet focuslar daha ucuza bulunabiliniyor. temiz bi focus bulunup aradaki farka modifiye yapmak mantıklı gözüküyor. ama golf 4 motion kullandım daha önce o yüzden o da çok akıl çeliyor :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

anladım Mertol Bey . dediğim gibi Sport Trend kullanmadım onun da 2 litrelik motora sahip oluşu aklımızı çeldi açıkcası....peki bu tip bi araba alıp motorunu komple elden geçirmek yani bi bakıma "sıfırlamak" ne kadar tutar... 4000 Ytl lik bir bütçe bu işi yapabilir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vw nin 4 çekeri, devamlı 4 çeker mi yoksa viskoz kavrama mı? Bir testte 4 motion a verilen extra paranın, 2 çeker Golf e göre avantaj sağlamadığını okumuştum. 2 çeker 130Ps performansını yakalaması için, 4 çekerde 150 Ps üzeri bir güç şart.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Vw nin 4 çekeri, devamlı 4 çeker mi yoksa viskoz kavrama mı? Bir testte 4 motion a verilen extra paranın, 2 çeker Golf e göre avantaj sağlamadığını okumuştum. 2 çeker 130Ps performansını yakalaması için, 4 çekerde 150 Ps üzeri bir güç şart.

Buna katılıyorum 4 çeker olmasınn dezavantajları var. en basitinden daha ağır olması gibi. Focusa göre daha ufak motor ve ağır olması biraz cesaret kırıcı olsagerek :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Çok fazla teknik bilgim olmamakla beraber bu sistemi akıllı 4 çeker diye biliyorum. İhtiyaç halinde 4 çeker normalde 2 çeker gibi bir olayı var yanılmıyorsam.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

anladım Çağlar Bey. Focus Sport Trend 2.0 aynı yaştaki bir golften 4-5 bin lira daha ucuz. bu aradaki fiyat farkıyla focusun motorunu elden geçirip çok güzel bir hale getirebiliriz sanırsam..

Yorum bağlantısı
Şems Akça

Geçen sene Audi a6 1.8 Turbo motoru bile 5000 ytl ye rektefiye etmiştik. Focusu 4000 liraya çok rahat toparlarsınız gibime geliyor.

Yalnız 170bindeki Sporttrend için 18,500 çok. Ayrıca 2.0 olmasına rağmen çok da harika gitmiyor. Golf lerde bilmiorum varmı ama Eski A3 lerde 1.8 T motorlar var. 150 Hp. Oda aşağı yukarı 20.bin ytl civarında. Turbolu bir araçta oynamak daha iyi sonuç veriyor.

Çok daha ucuz olsa Focus derdim ama iki arabayı bu fiyata alıcak olsam Golf derdim.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

performans ve + performans modifiyesi istiyorsanız, sport trendden uzak durun derim..

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Golf +1

Focustaki 2.0 motor 130, golfteki 125 hp. Ayrıca 4 motion keyfi var...

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)
Golf gti 1.8 turbo..Ama istenen paralar mantıksız..

aslında 1-2 tane uygun fiyatlı var ..

bunun gibi

ama araba çok hırpalanmış gibi duruyor :)

Golf +1

Focustaki 2.0 motor 130, golfteki 125 hp. Ayrıca 4 motion keyfi var...

evet aradaki beygir farkı az ama Çağlar bey in 4 çeker araçlar için söylediği bilginin de değerlendirilmesi gerekiyor.. Golf ün satılırken de fiyat ve piyasa avantajı var gibi..

buarada ilgilenen olursa çok uygun(!) fiyata Golf R32 buldum :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
R32 tr'de yok diye biliyordum..Şaka gibi...Cayenne'i şahlandıran motor golfe neler yapar aklıma almıyor :unsure: Ayrıca motor,egzost sesi çok çok özeldir o motorun..

yani 1.8 motorla uçan kasa o motorla neler yapar hakkaten.. özel ehliyet vermeleri lazım o arabayı kullanabilmek için :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

bence focus sport trend ama linkteki focusun fiyatı yüksek. forumdan yanlış hatırlamıyorsam Sertaç'ın sporttrend 14.800 YTL'ye satılmıştı.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
bence focus sport trend ama linkteki focusun fiyatı yüksek. forumdan yanlış hatırlamıyorsam Sertaç'ın sporttrend 14.800 YTL'ye satılmıştı.

evet Ahmet bey daha uygun fiyatlara da bulunabiliyor Sport Trend. 15500 e kadar bulduk en düşük olarak.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
İyide Mertol abi bu kasa bir golf 4x4'ünün TR'de bir vidası bile yok modifiye adına..

Bolt-on kit ha deyince nasıl gelecek ? 150 euroluk far değil ki gümrükten vergisini vererek geçiresin..

Ayrıca golf tek kapı değil.Piyasadaki 1.6-1.9tdi vs benzeriyle arasında logo hariç fark yok..

Focus bu noktada ortaya çıkıyor,tek kapı o gövdeye çok yakışıyor ve ister en yavaş 2.0 olsun ister mod-kiti fln olmasın yinede çekici..Ki cosworth egzantirikler ecu'lar vs. yine bir sürü kit var focusa görede..

Katılıyorum, ayrıca Golf'ün bu motor ve 4 çeker ile performansı neredeyse 1.6 seviyesinde olacaktır, bu durumda ödenen fazla bedel+yakıt+vergiye değmez, özellikle de sürekli karda kışta kullanılmayacaksa.

100 küsür bin km'de bir araç alıp da modifiye yapmanın ne anlamı olur onu da düşünmek lazım. Edilecek masraf üzerine eklenip turbolu A3 alınabilir mesela.

Yorum bağlantısı
Özgür Yıldız

benm bi kaç sorum olacak bu konuda bende arabayı değiştrmeyi düşünyorumda tam da konusu açılmış.

Normalde düşündüğüm motor 1.8T

bu motor fiyat olarak en uygun passat b5 kasada fakat kasa ağır ve sportif bi araç değil.

a3te var ama kasası çok eski ve pek tutulmayan bi araba.

leonda var ama fiyatları çok yüksek.

golfte gti olarak var ama temizi çok yok olanında fiyatı yüksek.

bora v5lere baktım fiyatları uygun fakat vergisi 1000küsür ytl

1.6 araç alıp tekrardan tin tin gitmek istemiyorum artık.

şimdi şöyle bir düşünce geçiyor kafamdan acaba 1.8 motorlu olanlardan leon golf bora karşılaştırması yaparsak hangisi daha önde olur

birde sıralaması nasıl olur?

Ayrıca fiyat olarak hemen hemen aynı ayarda aşağıdaki araçları stock halleriyle performans sağlamlık ve estetik olarak irdeleyebilrmiyiz?

96 sonrası E36 3.20ci

leon 1.8

golf 1.8

bora 1.8

bunlardan performans olarak öne çıkan bmw tabiki ama bmwlerin biraz yıpranmış olması parça fiyatı, lpgde sorunu olmaları gibi etkenler var birde arkadan itişin serilikte ki dezavantajı 25hp ile çok rahat bi şeklde kapatabilrmi.

ben 3.18is kullandım çok da 1.6 focustan iyi gelmedi ahım şahım bi fazlası yoktu yani 3.20de ööleyse hayal kırıklığı olur benm için.

birde 1.8 motorların 1.8T ile farkları var bildiğim kadarıyla.

yani sadece manifolt salyangoz ve yazılım değil pistonlarda falanda farklılık var.

yani 1.8 alıp çıkmacıdan k03 turbo manifolt falan alıp motoru açmadan takmak pek mümkün deil zahmetli bi iş olur.

Birde son olarak stock haldeki golf 1.8 ile passat 1.8T arasında performansta çok büyük fark olur mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
1.6 araç alıp tekrardan tin tin gitmek istemiyorum artık.

:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"stock" haldeki arabalardan (!) alacaksanız bence 1.8 golfü alın. Onun sanırım koltuk ısıtması da var. (öndeki panelde yeri görülüyor). Ayrıca 4 çeker sistemi belirtilmiş haldex. herhangi bir şikayet yok. gerçekten uçmak kaçmak isterseniz o zaman yeni kasa birşey bulmanız lazım çünkü arkalar bagımsız süspansiyon değil. focus'tan sonra sizi üzer.

Araba nasıl gider merak ediyorsanız deneyin. Bence mevcut arabanız güzeldi. Turbo takacaktınız ne oldu?

Bir de aynı anda kafanızda çok soru oluşuyor. Soruların sayısını azaltın ki hem siz kolay düşünün hem de biz. Mesela BMW diyorsanız ona göre düşünelim.

ayrıca "forged" yerine "dövme" kelimesini kullanalım arkadaşlar. dövme piston ve piston kolu. Demirci milletiz "forged" gibi gavur icadı kelime kullanmayalım. aynısı "dövme" demek.

"stock" araba lafı da beni geriyor. Kusura bakmayın. Benim tercihim siz o 1.8 i alın. ama seat ler daha iyi kaçıyorlar sanki. cordoba bile uçuyor devirleniyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
ayrıca "forged" yerine "dövme" kelimesini kullanalım arkadaşlar. dövme piston ve piston kolu. Demirci milletiz "forged" gibi gavur icadı kelime kullanmayalım. aynısı "dövme" demek.

+Ben. Bu işi yapacak adamlara forged dediğinizde ne olduğunu anlıyorsa bilin ki 3 liralık işe 5 lira ödeyeceksiniz. Ama malzemeyi dövme piston diye biliyorsa işi yapacak kişi, hakkını alcak kadar fiyat çekecektir. Tecrübeyle sabit.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

arkadaşlar hepinizin ilgisi ve fikirleri için çok teşekkür ederim. aramalarımızda Audi TT 1.8T motoru takılmış bir GOLF 1.8T bulduk. ilanda aracın sahibi yapılan işlemleri anlatmış,baya . ne dersiniz bu araç alınır mı sizce?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...