İçeriğe Yönlendir

98 Mondeo Çeki Demiri

Sait Ertürk

Recommended Posts

Sait Ertürk

merhabalar

arkadaşlar geçenlerde aracımın marş motorundaki bir problemden dolayı çalıştıramadım. ov olduğu içinde herhangi bir girişimde bulunamadım. tabii bu sırada arabayı çekmek için çeki demirinin olmadığını da anladım. :)

acaba bu parçayı nerden alabilirim kütahyada sordum bulamadım. tornacı da diş açtırıp kullanayım dedim tornacıda kare diş diye tabir edilen bir diş olduğunu söylediler ama diş aralıklarını ölçemedikleri için çeki demirini yaptıramadım . bu konuda bilgisi olup yardımcı oacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
merhabalar

arkadaşlar geçenlerde aracımın marş motorundaki bir problemden dolayı çalıştıramadım. ov olduğu içinde herhangi bir girişimde bulunamadım. tabii bu sırada arabayı çekmek için çeki demirinin olmadığını da anladım. :unsure:

acaba bu parçayı nerden alabilirim kütahyada sordum bulamadım.

Çıkmacı... :rolleyes:

Ayrıca o nasıl tornacıymış ki, diş aralığını ölçememiş.. ?

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

mehmet abi bende anlamadım ışıkla falan diş aralığını ölçecem vs. dedi. burada yedekçilerde yok. birde yedekçilerde olsa dahi 3 kuruşluk şeyi 33 kuruşa veriyorlar. yani kendimi kaz gibi hissetmek istemiyorım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi bende anlamadım ışıkla falan diş aralığını ölçecem vs. dedi. burada yedekçilerde yok. birde yedekçilerde olsa dahi 3 kuruşluk şeyi 33 kuruşa veriyorlar. yani kendimi kaz gibi hissetmek istemiyorım

Ben mondeo alırsam hallederim işini... Bekle :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

tamam bekleyelim bakalım.. abi senin esas meslek nedir? muhasebe, tuning, torna-tesviye anlamadım valla??? :rolleyes:

inanınki arabayı boşta çektim ama mecburdum hayat memat meselesi idi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
tamam bekleyelim bakalım.. abi senin esas meslek nedir? muhasebe, tuning, torna-tesviye anlamadım valla??? :unsure:

:rolleyes:

Nası yani Hakan'ım.. Çekilmeyecekte boş vitesi niye yapmışlar..

Rampa aşağı boşa atma yok mu bunda... :unsure:

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

aracı dizel 1.4 polo ile çektim ankarayı bilenler bilir, dışkapı ssk hastanesiden ivedik org. sanyiye kadar.

hızımız zaten 40km geçmedi. valla araçtada şu ana kadar herhangi bir zarar olmadı. inşallah olmazda :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çeki demirini iyice aradınız mı? Stepne altındaki krikonun içindedir. Stepneyi söküp, krikonun içine doğru baktınız mı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Muhtemelen tornacı diş ölçme anahtarının tam oturup oturmadığnı göremediği için ölçememiştir. Sente ayarı yapan ince şeritlerin bulunduğu çakı gibi diş aralıklarını gösteren bir çakı vardır onun diş yuvalarına tam oturtarak nasıl bir diş olduğunu anlarlar

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
:)

Nası yani Hakan'ım.. Çekilmeyecekte boş vitesi niye yapmışlar..

Rampa aşağı boşa atma yok mu bunda... :unsure:

rampa aşağı boşa atmak yok mehmet bey.hadi oldu eliniz falan çarptıda boşa geldi diyelim o zaman gaza basmadan D ye alabilirsiniz yada yok ben otomatik işi sakat derseniz durur D ye alırsınız. :)

araç çekilirken 50 km hızı geçilmeden ve en fazla 50 km çekilebilir. ama en sağlıklısı aracın önden kaldırılıp çekilmesi.

eğer akü bitmesi sonucu vites seçici hareket ettirilemiyorsa P konumundan kurtulmak için hemen vites kolunun yolcu tarafında orta konsulun alt kısmında bir boşluk vardır oraya kalem veya tornavida gibi bir şeyi sokarak ters yönde itilip P konumundan araç çıkarılabilir.

Yorum bağlantısı
Guest Bilal Sar?iz

vites seçiciyi kontağı açıp frene basarak da hareket ettirebilirsiniz. vitesteki düğme, fren pedalı ve kontak kombine çalışır zaten

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Akü bitmiş ise, kilidi açmaz. Tek yolu yandan kalem gibi bir nesne ile açmaktır. Çeki demirini tornacı yapsa bile, bence, çeliğe su veremeyeceği için, ilk kalkışta vidalardan sıyırır. Ayrıca ters diştir ve havşaları çok değişiktir. O tip kılavuz bulacağını sanmam.

Yorum bağlantısı
Guest Bilal Sar?iz
(düzenlendi)
Akü bitmiş ise, kilidi açmaz. Tek yolu yandan kalem gibi bir nesne ile açmaktır. Çeki demirini tornacı yapsa bile, bence, çeliğe su veremeyeceği için, ilk kalkışta vidalardan sıyırır. Ayrıca ters diştir ve havşaları çok değişiktir. O tip kılavuz bulacağını sanmam.

neden? elektrikli bi sistemmidir ki?

ben mekanik bi düzenek zannediyodum

tarihinde Bilal Sar?iz tarafından düzenlendi
klavyeyi kullanamayoom
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
rampa aşağı boşa atmak yok mehmet bey.hadi oldu eliniz falan çarptıda boşa geldi diyelim o zaman gaza basmadan D ye alabilirsiniz yada yok ben otomatik işi sakat derseniz durur D ye alırsınız. :)

Hasan Bey.. mümkünse manuel olsun benim ki.. Ben sevmem böyle karmaşık şeyleri.. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Abicim karışık bişey yok. D'ye al git. Gerisi ile uğraşma.

+1

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abicim karışık bişey yok. D'ye al git. Gerisi ile uğraşma.

+1

Yok abi ben sıkılırım uzun yolda... :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

ya daha evvelki gün başka bir sayfada da söyledim bunun otomatiği varken neden manuelini yaparlar :)

Yorum bağlantısı
Guest Bilal Sar?iz

otomatik kullandıktan sonra fikrin değişecek abi. ama arkadaştan alıp bi bakayım dersen fikir edinemezsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
otomatik kullandıktan sonra fikrin değişecek abi. ama arkadaştan alıp bi bakayım dersen fikir edinemezsin.

Konuştuğum ustalar fikrimi değiştiriyor.. Korkutuyorlar beni..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

korkunun ecele faydası yok bulacağız sana bi ov mondi . şart oldu.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Bilal Sar?iz

korkacak bi durum yok. ha motor yenileme ha ov yenileme. motoru süpriz yapsa elinden ne gelir?

ayrıca bir alt bilgi: ov kullanımı bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ölçülerindenmiş

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski
korkacak bi durum yok. ha motor yenileme ha ov yenileme. motoru süpriz yapsa elinden ne gelir?

ayrıca bir alt bilgi: ov kullanımı bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ölçülerindenmiş

abi biz almayalım kanımca.ben kendim değiştiririm vitesi o karışmasın. :)

Yorum bağlantısı
Ali Tütün
(düzenlendi)

keşke aksın birini sökseydiniz en temiz yollardan birtanesi ama orada sökmenize imkan varmı bilemem

otomatik belediye araçlarında izlenen tamirci yöntemi aks sökmek

fabrikanın istediği şaftın sökülmesi

kolay olan sizce

buyur çamurun içindeki araca alayım seni şafyı sök yavru d....z gibi çırpın dur çamurun içinde

tarihinde Ali T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

mehmet abi bak forumda bütün konular sana yönleniyor al artık ov mondi bak keyfine bizim çeki demiri falan bahane oldu ha...

çağlar abi stepneye daha önce bakmıştım. krikonun içinde yok ben öyle hatırlıtyorum bugün gidince yine bakayım belki oradadır kerata..ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...