İçeriğe Yönlendir

98 Mondeo Çeki Demiri

Sait Ertürk

Recommended Posts

Ruhi Gökhan
Konuştuğum ustalar fikrimi değiştiriyor.. Korkutuyorlar beni..

Yahu korkma neden korkuyorsunki :rolleyes: 2 senedir bişi oluyormu benimkine.

mehmet abi bak forumda bütün konular sana yönleniyor al artık ov mondi bak keyfine bizim çeki demiri falan bahane oldu ha...

çağlar abi stepneye daha önce bakmıştım. krikonun içinde yok ben öyle hatırlıtyorum bugün gidince yine bakayım belki oradadır kerata..ilginize teşekkürler

Ben ilk aldığımda bende ihmal edip bakmamıştım, sonra servise gittiğimde abi test sürüşü yapcaz, bagajı açda kriko, stepneyi çıkarcaz ses çıkmasın dediklerinde bir baktıkki ne kriko var, ne çeki demiri:) Servise gittiğim yerden kriko sorduk 150 TL dediler :) benim verdiğim tepkiyi anlamışsınızdır sonra. Aynı servisin kaporta bölümüne geçip Pert bir araçtan almıştık .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi biz almayalım kanımca.ben kendim değiştiririm vitesi o karışmasın. :)

+1

Hem otomatikle 1-3-5 Yapabilirmiyim. :)

Otomatik vites için diğer ustaları değil de yaşar ustayı dinle.

Hah işte...

Yaşar diyor ki.. Abi bildik bi araba alsan yada sıfır alsan neyse.. Ama kimin nasıl kullandığını bilmiyorsan kilometresi 140-150 lerde olacaksa ve sende bunu alınca en az bi 100 bin bineceksen, Bu şanzıman revizyon işi aklıyın bir köşesinde bulunsun...

150k'i geçmişse korkusun.

Korkuyom.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Bilal Sar?iz
(düzenlendi)

kaynak: Prof. Dr. Davut Aydın

kendisi tl'nin ytl'ye dönüşmesi sürecinde merkez bankası hazine başbakanlık vs yerlerde yıllarca çalışma yapmış çok değerli bir hocamdır. ecevit döneminde sıfır atmaya karşı çıkan bilim adamlarındandır. neden ov kullanımı gelişmişlik düzeyini belirlediğini söylememişti. ders anlatırken konu içinde belirtmişti. sadece ov değil; tuvalet kağıdı, bilgisayar tüketimi ve internet bağlantı sayısı, lüks tüketime eğilim (ters orantılı) gibi birçok kriter saymıştı.

tarihinde Bilal Sar?iz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tuvalet kağıdının sağlık açısından gelişmişlik kriteri olduğu doğrudur. Sanırım bu ov değerlendirmesi istatiski bir durum, öğrenim ve yaşam kalitesi yüksek coğrafyalarda ki tercihlerle alakalı olabilir. Ama gelişmişlik göstergesi olarak algılanmamalı.

İstanbul veya Ankara gibi bir ilde yaşasam büyük ihtimal bu otomatik vitese daha sıcak bakardım..

Ama Nevşehir'de buna gerek görmüyorum..

Şehir içinde sadece 1 ışığa denk geliyorum.. Onuda durur kalkarım.. Uzun yolda zaten motor büyük olacağı için 5'e takıp unutacağız vitesi..

Manuel'e devam....

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ben otomatik araba kullanınca zevk almıyorum..Ancak aracın motoru 2,5lt ve üstü olursa olabilir..O da tiptronik destekli olması lazım. Benim gibi bir çok insan da keyif için düz kullanıyor. Far sensörü vs benim arabada da var.. Far düğmesini açıp kapamak zevk vermiyor ama vites değiştirerek arabayı tam kontrollü olarak kullanmak, sürüşten zevk almamı sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
otomatik olunca kontrol seviyesi düşmüyor ki

Bu normal koşullarda hislerle alakalı bir şey ama normal olmayan mesela kayma gibi durumlarda debriyaj kullanabilmek düz vitesliyi öne çıkarıyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu durumun kişilikle yada gelişmişlikle falan alakası yok...

Her kes istediğini hoşuna gideni.. mantığının doğrusunu alır...

Otomatiğin daha güvenli olduğu konusuna katılıyorum...

Ama otomatik, ister istemez daha savurgan, gördüklerimiz kadarıyla arıza durumunda daha maliyetli..

Benim gibi bütçesi kısıtlı olanlar için manuel daha mantıklı görünüyor...

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

muhabbet almış başıni gitmiş. çeki demirinden girdik sosyolojik gelişmişlikten çıktık :) bi harikasınız arkadaşlar :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Forumun ana kuralı, konu başlığını olabildiğince saptırmaktır :). Siz bu arada benim yadığım yere baktınız mı çeki demiri için?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

konu çeki demiri idi. bu gün parçacıya sordum 10 ytl dedi .bende de yoktu aldım bi tane kalsın neme lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tüh, kolay çözülmüş. Siz şimdi onu kaybedin, biz de konuya devam edelim :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)
Tüh, kolay çözülmüş. Siz şimdi onu kaybedin, biz de konuya devam edelim :)

konu gerçekten iyi gidiyordu. varsayalım kaybettim .kaldığımız yerden devam :seytan:

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

çağlar bey dediğiniz yere baktım maalesef orada yok

daha o işi çözemedim .

bir terslik olmazsa hafta sonu halletmeyi düşünüyorum..bu konuda yardımlarınızı bekliyorum çok müzdaribim çook

:D:selo: (bu arada bence konu devam etsin kendimizi buluyoruz)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...