İçeriğe Yönlendir

Halojen Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11) Tavsiyeleri

Yücel Yıldız

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Mavi boyalı ampüller sarı ışığı beyaza çevirdiği oranda aydınlatmayı azaltır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Çelenk

diamonvisionu yağmurlu havada yada hafif siste denedinizmi yada önünüzü görebildinizmi normal şartlarda mükemmeldir fakat kötü havada tam bir fiyasko H4 fiesta da denedim sonra çıkarttım hala duruyorlar.

Yorum bağlantısı
Tolga Atasagun

Arkadaşlar

Bu kadar mesaj dan sonra bende orjinal ampullerim yerine daha iyi aydınlatan bir ampul takayım diyorum.. Gece ve yagmurlu havalarda özellikle sorun çıkartmasın istiyorum Philips Silver Vision H7 için fikirlerinizi alabilirmiyim ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Çelenk

Bence en iyi gece aydınlatma yapan ampul Philips GT150 Power2Night mutlaka memnun kalırsınız.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Keleş
Bende Mtec taktırmayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar varsa Mtec hakkında bilgi verebilirlermi?

Işık performansı düşüktür. Avrupa standartlarına uygun bir ampul almanız daha iyi olur, fiyat olarak da örneğin nightbreaker çok pahalı değil.

http://www.geceucusu.com/mods/halojen/4 -> Duvardaki ışık desenine dikkat edin, standart osram bile daha fazla ışık veriyor.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

öncelikle philips derim daha sonra mtech daha sonra narva daha sonra osram daha sonra da space ben bunların hepsini denedim çünkü.yedek parça satışı yaptığımız için bende mevcut hepsi olmayanıda yanımdaki aksesuarcıdan denedim.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

power2night olabilir yada daha önce bir arkadaşımız daha yazmıştı gt150 bunlar çok başarılı.fiyat konusunda ise dediğiniz gibi xenon a yakın tercih sizin.ben açık konuşayım düşünmeden xenon alırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Renk olarak birtek Mtec stopları beğendim...Beyaz yanıyor...

Kısalara gelince , renk olarak hayal kırıklığı yaşadım....

Bu sabah saat 6 civarı yağmurlu ve karanlık bir havada ışığın daha beyaz olduğunu ve eskisine göre çok çok fazla aydınlattığını gördüm...

Gittikce beyazlıyor sanki :p

Kısaca memnumun, yağmurda ve azda olsa karanlıkta güzeldi...

Stop nasıl beyaz yanıyor.. parktan mı bahsediyorsunuz acaba..

Evet nightbreaker performans ampulüdür.. bu sebeple beyaz renk istiyorsanız bu ampul size uygun değildir...

Bu ampulün esas amacı daha iyi görmeyi sağlamaktır.. Bu sebeple bu ampul tanıtımında % 90 daha fazla ışık ve % 10 beyazlık diyerek satılır zaten...

Sabah testinde gördüğünüz olay rengin açılması değil performansın artmasıdır...

Bu sonuç ta ampulün işini çok iyi yaptığını gösterir...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okan Akın
power2night olabilir yada daha önce bir arkadaşımız daha yazmıştı gt150 bunlar çok başarılı.fiyat konusunda ise dediğiniz gibi xenon a yakın tercih sizin.ben açık konuşayım düşünmeden xenon alırım.

xenon takmasına takarsın ama ben servise sordum ama garanti dışı kalır dediler ben osram h7 takcaktım fakat servisteki usta beni vazgeçirdi senin orjinaller de iyi dedi gerek yok dediler ben bu vesile ile vazgeçtim

fakat hala farlardan şikayetciyim yinede ayarladılar farı fakat uzun yola çıktım far seviye ayarı normalde sıfır da durması lazım ken karşıdan gelen rahatsız oluyolar bende 2 ye aldım bu seferde daha fazla ileri ışıtmıyor giderken zorlanıyorsun bakalım pazartesi tekrar götürüp baktırcam kolay gelsin

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Mendeş

Osram Nightbreaker en iyi görüş performansını veren ampul bence.Dört aydır kullanıyorum ve çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet Y?ld?r?m2
Osram nightbreaker ben de önermiyorum.

Taktıktan 4 ay sonra sağ patladı. 2-3 gün bir gözü kör gibi gezdim. İyiki orjinal ampülü atmamışım, onu taktım.

1 hafta geçmedi bu sefer sol patladı. 2-3 gün de sol patlak bi şekilde gezdim. Ona da orjinal ampül taktım kurtuldum. Ne varsa fabrikasyon üzerinde gelende var.

bende de nightbreaker vardı ve aynen bu şekilde oldu. 4-5 ay sonra biri, iki gün sonra diğeri söndü. şimdi orjinallerle geziyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Mercek takma işi uydurma bir iş...

Sonuçta halojen ve reflektörlü bir fara xenon mercek bir şekilde uydurulup takılıyor....

Halojen ve xenon her ikisininde ihtiyaç duyduğu 12 volt enerji.. Dolayısı ile aracına ne tür ampul bağlarsan aracın ikisini de yakıyor...

Tabi xenonu yakmak için balasta bir çeşit trafoya ihtiyaç duyuyor...

Bu merceği halojen ve reflektörlü bir fara taktırırsan;

Mercek, Uygun xenon kit, İşçilik gibi giderlerin olacak...

Kaliteli bir aydınlatma için, Bu mercekle birlikte kaliteli bir kite ihtiyaç dutacaksın... Kitte limit yok... 100 liraya da halledersin 1000 liraya da...

Mercek çifti 50-100 lira arasındadır...

İşçilik yapan kişiye bağlıdır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yani anladığım şu: iş, o merceği oraya sabitlemekle olmuyo. hep xenon falan diyoruz da hakkaten bilmiyorum bu olayı tam olarak. son bişey daha sorayım ama kızmayın :) cidden öğrenmek istiyorum. o merceği takınca ve altyapısını yapınca xenon mu oluyo yani ? halogen bi ampül üstüne sadece o merceği taksan ne olur ?

o merceği takar ampulü de D2S tipinde xenon ampulle değiştirir, o ampulü yakacak balastıda devreye takarsan xenon oluyor...

Bu merceklerin halojen ampulle çalışanları da var... Mesela yeni megane2'ler, Passatlar, focus2'ler...

Bu son bahsettiğim mercekten alır aracına takar ve halojen ampulle beslersen, Sadece mercekli farın olur... Xenon farın olmaz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
tamam işte mehmet abi. benim öğrenmek istediğim bu. bu işlem sadece halogen ampül üstüne mercek takılmasıyla mı oluyor ?

Bu işe giren biri asla halojen ampul takmak için mercek takmaz..

Ama yaparsanda olmam demez.. sadece uğraştığına değmez...

Ayrıca o resmini koyduğun mercek bir xenon mercektir ve ona halojen ampul takılmaz...

Yorum bağlantısı
Ü. Murat Sevdirener

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de, Ağustos sonunda satın aldığım 2009 model aracıma, önce H1+H7 olarak, Osram NightBreaker taktırmıştım.

Kaldı ki, bugüne kadar olan tüm araçlarımda Osarm kullanıyordum. Ama Cool Blue' larda da aynı sorun vardı, ömrü ancak 3-4 ay oluyordu.

Ve sonuç :

Osram NightBreaker da, 2 ay olmadan biri yandı yani bozuldu.

Performans olarak harikaydı ama artık yeter.

' gün önce gittim, 2 misli fiyatı olmasına rağmen, bütün ampulleri Philips PowertoNight ile değiştirdim. Performans olarak yine memnunum.

Gece görüşü, çok hafif beyaz yani daha parlak ışık olması ve yağmurlu+kapalı havalardaki görüş performansı yönünden memnunum.

Hava da yağışlı olduğundan deneme ve görme fırsatım oldu.

Philips' in ömrü konusunda, kısacası bakıp göreceğim.

Ama bir daha Osram mı, asla...

Yanan ampulü' de bir yazı ile Osram' a göndereceğim.

Herkese keyifli sürüşler. iyi hafta sonları.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

sürekli ampulleri değiştireceğim diyorum ama osram ile ilgili forumda çok olumsuz görüş var.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Toker

Ben Fiesta'ya Silverstar H4 modelini aldım.Gayet memnunum.Yaklaşık altı ay oldu.Paket halinde satılanlar daha ucuz gördüğüm kadarı ile Selçuk bey.Bu nedenle mi karton ambalajdan almayın dediniz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ben Fiesta'ya Silverstar H4 modelini aldım.Gayet memnunum.Yaklaşık altı ay oldu.Paket halinde satılanlar daha ucuz gördüğüm kadarı ile Selçuk bey.Bu nedenle mi karton ambalajdan almayın dediniz?

Senin aldığın paket üstteki camlı olanlardandı değil mi ? Ürün ailesine göre paketleme de değişiyor. Aşağıda görülen iki tipte camlı kutu ya da camlı karton pakettekilerden almaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Osram yerine Philips kullanın çok daha dayanıklı ve güçlü oluyorlar, denedim memnunum...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Senin aldığın paket üstteki camlı olanlardandı değil mi ? Ürün ailesine göre paketleme de değişiyor. Aşağıda görülen iki tipte camlı kutu ya da camlı karton pakettekilerden almaya çalışın.

Üstteki paketin H4 silverstar olanı benim aldığım.Ama yine sorayım kriter nedir burda kalite mi, fiyat mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Üstteki paketin H4 silverstar olanı benim aldığım.Ama yine sorayım kriter nedir burda kalite mi, fiyat mı?

Kriter kalite tabii ki. Bu pakettekiler daha kaliteli. Tekli kutuları (üstten açılıp kapanabilen) önermem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş

Ben şanslıyım o zaman benim night breaker 6 aydır sağlam maşallah :rofl:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...