İçeriğe Yönlendir

Mondeo ne kadar yakar?

Murat Karahan

Recommended Posts

Şükrü Yıldızdal

Tamam Mehmet bey öyle yapayım buradan bilgi veririm.İyi geceler.

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel

ben aracıma henüz tüp taktırmadım nedeni maşallah diyelimde 2.7 ile 2.9 tl arası yakıyor ortalama 100 km de 9.2 9.5 gibi rakamlar..şehir içi

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
ben aracıma henüz tüp taktırmadım nedeni maşallah diyelimde 2.7 ile 2.9 tl arası yakıyor ortalama 100 km de 9.2 9.5 gibi rakamlar..şehir içi

:D

Yorum bağlantısı
Burhan Düver
Mehmet bey

Benzinle şehir içi 10-11/100 lt/km

Tüple şehir içi 14-15/100 lt/km

Sanırım benzin tüketimi normal,dediğiniz gibi bujiler,Yağ,hava,benzin filitreleri değişti,sizin arabada radyatörün orda arabanın sağında bulunua ve bakır boru üzerindeki sensör (adını hatırlayamadım) benim arabada motorun arka kısmında bulunuyor o da değişti.Kafam durdu :D hava filitresinin ordaki sensör temizlendi.Yapacak bir tek buji kabloları kaldı onada baktırdım yeni olduğunu söylediler,ama bilmiyorum.

dikkat ettinmi benzinde ve LPGde vites değişimleri ayni devirlerdemi oluyor?

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Benim taka ile 47 lt lpg ile sehir içi 460 km yol yapıyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende böyle düşünerek, uzun yıllar benzinli motorla çil çil dolarlarımı yakmıştım...

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
dikkat ettinmi benzinde ve LPGde vites değişimleri ayni devirlerdemi oluyor?

Evet kullanımda hiç bir fark yok.Adanaya tleflex bayilik vermiş,Okar otomotiv.Mehmet beyin önerisi ile Ankaradan Gencay beyle görüştüm beni oraya yönlendirdi şimdi gideceğim,akşama servis vr müşteri ye ilgilerinin ne durumda olduğunu yazarım.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Evet arkadaşlar,servise gittim,dahaönce paket proğram attıklarını ,arabanın fazla yaktığını,bazen kalkışlarda silkeleme yaptığını belirttim.Hazır proğram olmaz otomatik dediler ve arabayla test sürüşü yaptılar verileri laptopa aldılar daha sonra o verileri lpg nin beynine aktardılar.Ben görmedim sadece bana yapılanları anlattılar.5-6 kalkış yaptım silkeleme yapmadı ama zaman ne gösterir bilmiyorum.Arabanın yakıtının artık normal olması gerektiğini söylediler.Birde gaz bittiğindeuyarı sesi hiç susmuyor onuda söyledim.Teleflexlerin öyle olduğunu söylediler,kendimiz kapatmalıymışız !

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nurettin Saldır

Selam

Lpg kitini bende taktırıcam ama bir turlu karar veremedim.

Su an benim arac benzinde Şİ 280 ŞD 210 civarı yakıyor.

Lpgde Şi 230 ŞD 160 gibi ortalama okuduklarımdan bir harcaması var. Acıkcası lpg taktırmamayı dusunmeye basladım. Fazla bir fark yok gibi duruyor.

Ayda 1500 km civarı bir yol yapıyorum.

Ustune birde lpg de bir ton sorun cıkıyor.

Ne dersiniz, tavsiyeniz nedir.

Aracım 98 mondeo GLX 77.000 de daha.

Ve gercekten bakımlıdır.

yardımcı olun bana lütfen, karlımı bu iş

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç otomaki mi. otamatik değilse şehir dışında 10 litre yakmaz.. Normal kullanımda çok yaksa 8 litre lpg yakar..

Bence taktırın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın

Boşverin siz arkadaşların dediklerini,onlar kendileri gibi sizi de tüpçü yapmaya çalışıyorlar(Taraftar toplama) :good1:

Siz ayda 1500 km araç kullanıyorsanız,dizel fiesta alın :f1: 4,5-5lt.mazot,oda eder 10 kuruş civarı, :ohooh:

uğraşmayın tüple,tüpü piknikte kullanın :thank_you2:

Yorum bağlantısı
Nurettin Saldır

Aracım düz vites.

Fiestamı ? Su an bindiğim arabayı ancak mk 3 le değiştiricem sanırım. 2. fordum (onceki fiestaydı) iyiki mondeo varmış.

2000 motor olmasına ragmen hanımın c2 vtrsinden (1.6 120 bg )daha az yakıyor aracım.

Yorum bağlantısı
Misafir
Ayda 1500 km civarı bir yol yapıyorum.
Aracım 98 mondeo GLX 77.000 de daha

Sizden önceki sahibi ayda 583km yapıyormuş demek ki. Eski sahibinin takmaması mantıklı ama sizin yaptığınız km fena değil, LPG kit maliyetini kolay amorti edersiniz. Aracınızın ortalama 1'e 10 yani 100km'de 10'lt benzin yakması ağırlıklı olarak şehir içinde kullanılıyorsa normal. Bu tüketim değeri aracın performansına göre makul olsa da benzin fiyatlarının pahalılığı nedeni ile oldukça yüksek. Bir ara benzinin nerdeyse 3,5.-TL'ye yaklaştığını düşünürseniz, tüketim maliyetlerinizi düşürmek adına LPG iyi bir tercih olacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Nurettin Saldır
Sizden önceki sahibi ayda 583km yapıyormuş demek ki. Eski sahibinin takmaması mantıklı ama sizin yaptığınız km fena değil, LPG kit maliyetini kolay amorti edersiniz. Aracınızın ortalama 1'e 10 yani 100km'de 10'lt benzin yakması ağırlıklı olarak şehir içinde kullanılıyorsa normal. Bu tüketim değeri aracın performansına göre makul olsa da benzin fiyatlarının pahalılığı nedeni ile oldukça yüksek. Bir ara benzinin nerdeyse 3,5.-TL'ye yaklaştığını düşünürseniz, tüketim maliyetlerinizi düşürmek adına LPG iyi bir tercih olacaktır.

Saygılarımla.

Tşk.

Sanırım atiker taktırıcam.

telefleks cok guzel ama 2000 istiyorlar

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
Tşk.

Sanırım atiker taktırıcam.

telefleks cok guzel ama 2000 istiyorlar

İmkanınız varsa iyisini takın başınız ağrımaz

Yorum bağlantısı
Poyraz Peyk

Tüm Ford severleri tekrar selamlıyorum...Arkadaşlar şimdiye kadar benzine ödediğim paralara yanıyorum, teleflex lpg sistemi super bir şey 45 litre gaz ile 520 km yapıyor ıkı kez denedim...Performans da super :) az kalsın benim emektarı çok benzin yakıyor diye satacaktım çok az para teklif edince kıyamadım 98 yılından bu yana ilk kullanıcısı olarak aramızda duygusal bir bağ oluşmuştu bundan sonra artık bir 5 yıl daha beraberiz sanırım...Lpg sistemi ile ilgili kararımı bu siteyi okuyarak aldım buraya bilgilendirme amaçlı yazı yazan tüm ford severlere teşekkür ederim...VE LPG DE TELEFLEX DERİM...

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Çok iyi değer. Ben 450'yi geçemedim. Gerçi otomatik ama uzun yolda çok farkı olmamalı.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Uzun yolda diye not düşünde strese girmeyelim. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uzun yolda diye not düşünde strese girmeyelim. :p

Uzun yoldu, merak etme.. :)

Nevşehir-Antalya-Isparta

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
645 km yine de stres yapar. :D

Rahat olduğum söylenemez di.. :D

Bir connect ile beraber gittik ve hız sınırlarını aşmadık hiç..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ben de 120'yi aşamıyorum. Ortalamam 88-90 çıkıyor. 30 km bu kadar fark eder mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...