İçeriğe Yönlendir

Tekleme

Ali Tütün

Recommended Posts

Levent Kılıç
Aynı sorun bendede oldu teklem sorunu ve devamlı uğraştığım bir sorun. Tüpü taktırdım takıralı aynı sorunu yaşıyorum. İlk önce geçen ay gittim bobin,buji,orjinal olmayan buji kablosu aldım. O sıralar sorun geçti. Sonra tekrarladı.Sonra gittim gaz filtresini değiştirdim. Rölanti sensörünü temizledim. Bugün gittim buji kablosunu 150 ytl verdim orjinalini aldım. Sonra lpg ci ile kavga etmeye gittim. Durumu anlattım. LPG'nin siboplarına baktı. Abi bunlar 20.000 de bir temizlenmesi lazım dedi ve söktü.Gerçekten kötü durumdaydı.Sibopların içindeki plastik contaları değiştirdi. Yaylarını temizledi. Şimdi araba canavar gibi. Rölantide en ufak bir sorun yok. Bunun pisliği rölantiyi, fazla yakmayı yani tüple ilgili herşeyi etkiliyormuş. Tüpü taktırırken kesinlikle abi gelde şu kadar km de temizleyelim demediler. Birde bunu deneyin ben artık ustası oldum rölantinin.:unsure2:)

teşekkürle yarın ilk işim bu olacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben Motorcraftı 100 liraya almıştım.. Yan sanayi 50 liraya kadar bulunuyor..

Yorum bağlantısı
Levent Kılıç

buji kalosunda dikkat etmemiz gereken bir özellik varmıdır(marka model)

Yorum bağlantısı
Selahattin Akyüz

Mehmet bey bir dahaki buji kablosu değişminde sizden isteyeceğim haberiniz olsun.:):good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
buji kalosunda dikkat etmemiz gereken bir özellik varmıdır(marka model)

Motorcraft alın...

Mehmet bey bir dahaki buji kablosu değişminde sizden isteyeceğim haberiniz olsun.:):good1:

Seve seve yardımcı olurum...

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

tekleme den kastettiğim şeyin aslında devir kesici olduğunu nihayet bugün anlayabildim????

fakat lpg ye geç geçme problemim vardı ve servise gitiim ısı sensörü dediler bende izmirde kme nin yedek parça sı bulunan yere lpg ye geç geçtiğini ve arıza lamsı yaktığını söyledim

adamlar sensör le beraber micro filtre varmış onu da değiştirdiler fakat motor ısınmıyor dediler

kontrol ettik bende su kalmamış o yüzden regülatör hataya geçiyormuş yani

yedekteki ve motordaki su nereye gider gözle görülen bir kacağım yok aracı parkettiğim yerdede yok nasıl bulurum

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
(düzenlendi)

QUOTE(Çağlar Bayur @ 29.01.09 - 21:21)

Çay demleme yakıtını motora verince böyle olur tabii

;)

+20

tarihinde Mehmet Emin Bar?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Kılıç
Motorcraft alın...

Seve seve yardımcı olurum...

mehmet bey arabanın üzerinde fomoco ayf22cb buji var, değiştirmeyi düşünüyorum tafsiye ettiğiniz marka ve model varmıdır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...