İçeriğe Yönlendir

Araba yıkama

Yavuz Özkan

Recommended Posts

Yavuz Özkan

ankara da oturan arkadaslara bi soru sormak istiyorum. arçlarınızı nerede yıkatıyorsunuz benim gitmediğim yer kalmadı gibi adama iyi de bahsis veriyoruz ama ya ben cok titizim ya da millet doymus.

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
ankara da oturan arkadaslara bi soru sormak istiyorum. arçlarınızı nerede yıkatıyorsunuz benim gitmetiğim yer kalmadı gibi adama ii de bahsis veriyoruz ama ya ben cok titizim yada millet doymus.

Aracının boyası metalik ise özellikle süngerli su ile fırca kullanmadan yıkamanı veya yıkatmanı öneririm.

Saygılar

Cengiz

tarihinde Cengiz Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ankara'da oturan biri olarak eski et-balık kavşağındaki benzinlikte kurutmalı makine var onu kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
ankara da oturan arkadaslara bi soru sormak istiyorum. arçlarınızı nerede yıkatıyorsunuz benim gitmetiğim yer kalmadı gibi adama ii de bahsis veriyoruz ama ya ben cok titizim yada millet doymus.

O yüzden sadece kendim silerim abi.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
O yüzden sadece kendim silerim abi.

önce bi yıka öle sil araba bu televizyon mu tozunu alıyorsun :):):)

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Etimesgut Çiçek Oto Yıkama. Maddi ya da manevi bir bağlantım yok ama inanılmaz yıkıyorlar. Ankara'nın dört bir yanından gelenler var. Yıkama sonunda araç nemliyken, buhar gibi bir şey sıkıyorlar. Boya koruma ya da sıvı cila gibi bir şey. Bu sayede araç iyi parlıyor ve uzun bir süre toz tutmuyor. İç-dış yıkama 14 ytl.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
önce bi yıka öle sil araba bu televizyon mu tozunu alıyorsun :):):)

eee Sinancım yıkamayıda kendin yapacaksın tabi ki :) . Ama en sinir olduğum olay camlar işte bir küçük iz olsun yeter, leke de değil arabada ateşler basar beni rahat duramam o yüzden iki güne bir araç temiz de olsa acayip bir toz tutturmayan şampuan var onla camları kesin silerim.

Etimesgut Çiçek Oto Yıkama. Maddi ya da manevi bir bağlantım yok ama inanılmaz yıkıyorlar. Ankara'nın dört bir yanından gelenler var. Yıkama sonunda araç nemliyken, buhar gibi bir şey sıkıyorlar. Boya koruma ya da sıvı cila gibi bir şey. Bu sayede araç iyi parlıyor ve uzun bir süre toz tutmuyor. İç-dış yıkama 14 ytl.

Bu yer Etimesgut'un neresinde acaba bi uğrarız olmazsa.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

İstanbul Yolu'ndaki Şeker Fabrikasının oradan u çekerek Etimesgut yönüne giriyorsunuz. İlerde bir köprü var, köprüden aşağı yola iniyorsunuz. 200 metre ilerde sol kulvarda. Tabelasını görürsünüz zaten.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

anıttepede tabanvayı tavsiye ederim güzel yer hakkını veriyolar aldıkları paranın.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
İstanbul Yolu'ndaki Şeker Fabrikasının oradan u çekerek Etimesgut yönüne giriyorsunuz. İlerde bir köprü var, köprüden aşağı yola iniyorsunuz. 200 metre ilerde sol kulvarda. Tabelasını görürsünüz zaten.

Teşekkürler bi ara uğrarım. Dediğiniz yer Özal köprüsü'nün Ümitköy tarafı mı yoksa Sincan tarafı mı?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bosch'un Aquatak 110 plus araba yıkama makinasını aldım, bebe şampuanı ve süngerle kendim yıkıyorum :rolleyes: Güzelce kuruluyorum şahane oluyor.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Ne yaparsam yapayım bu camlardaki hav bir türlü gitmiyor... Var mı çaresini bulan? :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Güderi bulun. Arabayı yıkadıktan sonra bu güderiyi ıslatın ve suyunu sıkabildiğiniz kadar sıkın. Sonra tüm arabayı ve camları güderi ile silin. Aracın suyunuda alabilirsiniz. Suyu yavaş emiyor ama emiyor. İlk yıkamanızdan sonra aracı güderi ile silerken güderi pek kaymıyor ve zorluyor ama birkac yıkamadan sonra arac üzerinde ve camlardaki kirecleri yavaş yavaş temizlediği için kolayca kayıyor. Aracı sildikten sonra kaporta cilalanmış gibi pürüssüz kaygan oluyor. Toz tutmuyor.

Güderi ile bir noktayı silin. Baştan pek kaymayacaktır ama kirecleri aldıktan sonra yavaş yavaş kaymaya başlayacaktır. O bölgeden başlayarak yavaş yavaş alanı genişleterek tüm arabayı silin.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Ayhan kardeş teşekkür ederim. Güderi denemedim hiç, ilk fırsatta ;)

İki gün önce İstanbul'da meşhur oto cilalama ve yıkama servislerinden birine gidip arabayı iyice temizleteyim dedim. Yaptıkları iş beni hiç tatmin etmedi. Forumdan bir arkadaşımızın sözü aklıma geldi sonra. X veya Z firması farketmiyor, eleman işini titiz yapmıyorsa nafile. Velhasılı kelam hala jantlar balata kiriyle, camlar sanki hiç temizlenmemiş gibi (özellikle karşıdan ışık vurunca çok kötü oluyor) duruyor...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benim eniştem derici olduğu için gidip arada parca uygun derileri alıyorum. Arabayı kesinlikle cizmiyor. Aksine canlandırıp parlatıyor.

Attığım cilayada zarar vermiyor. Deri ile zor silinmesine rağmen arabam yinede su tutmuyor. Demekki deri ince olan cila tabakasını almıyor. İstediğiniz kadar bastırın cizmiyor. Aksine parlatıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Resimdeki yeşil olan ile arabayı yıkıyorum. Püskülleri çok yumuşak.

Siyah kahverenki ve yeşil olanlar ise işlenmiş çok yumuşak deri. Arabayı yıkadıktan sonra üzerinde kalan birkac damla suyu onlarla siliyorum. Aracta cila olduğu için su tutmuyor ve tek seferde kurulanıyor. Yeşilin üzerindeki ise alışveriş merkezlerinde satılan suni güderi. Onunla arabayı pek silmiyorum. Deriye güvendiğim gibi güvenmiyorum. Deriler suni güderiye göre çok daha kalın ve kadifemsi bir yumuşaklığı var. 2 tarafıda aynı.

Arabayı normal bezlerlerle kuruluyorsanız 3-5 kurulamadan sonra bezi kaportanın üzerine koyduğunuzda öylece kalıyor ama deri ile 3-5 defa kuruladıktan sonra o bezi kaportanın üzerine koyduğunuz an kayıp gidiyor ve aracın cila ömrü çok daha uzun oluyor.

pict0460cr9.jpg

Ayrıca bu deriler ile arabaya cila atınca çok iyi sonuc veriyor. Deri cilayı iyice emiyor ve arac üzerinde ıslak deriyi uzun üsre gezdiriyorsunuz. Tüm cilayı arabaya yedirmiş oluyorsunuz. Yine deri ile sildiğinizde sanki araba su ile kaplıymış gibi canlı oluyor. Kalın cila boya koruma gibi oluyor. Kılcal cizik asla olmuyor.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
Teşekkürler bi ara uğrarım. Dediğiniz yer Özal köprüsü'nün Ümitköy tarafı mı yoksa Sincan tarafı mı?

Sincan tarafına doğru inin, 200 metre ilerde sol tarafta.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu arabalarımızda evden daha temiz vallahi, biraz fazla uğraşıyoruz galiba ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
(düzenlendi)

Yıkamacıya gidiyorsun... Anahtarı bırakıyorsun... "İç-dış istiyorum, ben bir saat sonra gelirim, arabama vıcık vıcık şeylerden sürme" diyorsun...

Bir saat sonra geldiğinde araban pırıl pırıl oluyor...

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Togan Türel

arabaya fırça değdirmeden süngerle kendi başına yıkamak en güzeli oto yıkamacılar muhakkak biyerinde kir bırakıyorlar uyardığındada iş yapmaktan aciz insanlarlarla karşılaşıyosn son olarak yaklaşık 12 ytl yıkama+bahşişle 15 e gelio 4 hafta boyunca arabanı kendin yıkarsan 60 ytl cepte durur şahsi fikrimce

Yorum bağlantısı
Suha Ataol

Bencede en güzeli arabayı kendin yıkayacaksın ... Ama illa dışarıda yıkatılacaksada Ankara için söylüyorum hemen hemen bütün yıkamacılarda araba yıkatmışımdır nerdeyse lakin hiçbiride tam istediğim gibi olmadı ... Bende nasıl olsa hepsi aynı diyerek illa dışarıda yıkatacaksam Aktaş'da ki Shell istasyonunun hemen yanında bir LPG istasyonu var iç-dış 5 YTL'ye yıkıyorlar ... Daha fazla para ödediğim yıkamacılardan da hiçbir farkı yok ... İçime sinmeyen kalan kısımlarıda daha sonra ben tamamlıyorum ...

Yorum bağlantısı

Batıkentte miilenium'un otoparkı içindeki oto yıkamayı beğeniyorum ben. Olduk.a titiz ve detaylı yıkıyorlar. Çayyolunda BP'nin yanında iç dış yıkama 10.-YTL. Piyasadan biraz ucuzlar çok detaya dikkat etmezseniz idare ediyor. Çayyolu Opette epeydir yıkatmadım, ekstra bir şey yapmamalarına rağmen fiyatları pahalı. İç dış yıkama 10.-YTL iken sadece dış yıkamaya 8.-YTL diyorlardı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Ben bu hafta sonu garajımda kendim yıkadım.Yalan olmasın ama sıfır maliyet!!!!! H :) emde spor oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...