İçeriğe Yönlendir

Araba yıkama

Yavuz Özkan

Recommended Posts

Barkın Kayaoğlu
Ben bu hafta sonu garajımda kendim yıkadım.Yalan olmasın ama sıfır maliyet!!!!! H :) emde spor oluyor.

Keşke bizim de garajımız ya da müsait yerimiz, foşur foşur da akan suyumuz olsa.

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
Keşke bizim de garajımız ya da müsait yerimiz, foşur foşur da akan suyumuz olsa.

Foşur foşur değil.aslı astarı 3 kova su ile.

Yorum bağlantısı
Özgür Telci
Ne yaparsam yapayım bu camlardaki hav bir türlü gitmiyor... Var mı çaresini bulan? :)

Cumartesi günü çayyolu OPET'te araba yıkatıyorken iki vatandaş kireç izlerini yoketmek için araçlarını sirke ile yıkattılar...Denemedim ama işe yarıyormuş..

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
Cumartesi günü çayyolu OPET'te araba yıkatıyorken iki vatandaş kireç izlerini yoketmek için araçlarını sirke ile yıkattılar...Denemedim ama işe yarıyormuş..

Sirkeyide biraz sulandırmakta fayda var diye duymuştum.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

kireç ve benzeri kalsiyum tuzları için 1 lt suya 50- 100 gr tuzruhu öneririm, hızla yıkayıp hemen durulamakta fayda var

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Arabamı genelde hep kendim yıkıyorum. Babamın bürosuna gittimde yer bulamazsam bari yıkansın diye yıkamaya veriyorum sadece. Fiesta ya 2 kova su giderken , şimdi 1 kovayla şampuanlı yıkıyorum =) arabanın yarısı cam zaten. Bez olarak şeker çuvalından yapılma bezler oluyor. Temiz ve nemli bi halde aracın heryerini siliyosunuz hiç leke yok

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
Eryamandaki Aile yaşam merkesinin karşınındaki Carefour un altına 3M isminde bir yıkamacı açılmış.Fırça sünger kullanmıyorlar üstelik 10 Ytl tavsiye ederim..

Kaç kez önünden geçtim ama hiç dikkat edemedim malum ayaş yolu artık ayaş yolluğunda çıktı.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Barkın Kayaoğlu
Etimesgut Çiçek Oto Yıkama. Maddi ya da manevi bir bağlantım yok ama inanılmaz yıkıyorlar. Ankara'nın dört bir yanından gelenler var. Yıkama sonunda araç nemliyken, buhar gibi bir şey sıkıyorlar. Boya koruma ya da sıvı cila gibi bir şey. Bu sayede araç iyi parlıyor ve uzun bir süre toz tutmuyor. İç-dış yıkama 14 ytl.

Yarın gidip burada arabamı yıkatmayı düşünüyorum. Var mı gelen? :bravo:

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Erdo?an
kireç ve benzeri kalsiyum tuzları için 1 lt suya 50- 100 gr tuzruhu öneririm, hızla yıkayıp hemen durulamakta fayda var

Amaç Bey bu bana hiç akıl karı gelmedi... Sonuçta tuzruhu seyreltilmiş asit çözeltisidir... Temizleyeceği kesin ama neler götüreceği zamanla hiç de iç açıcı olmayan bir deneyim sonucunda ortaya çıkacaktır.

Ben Antalya'nın kireçli suyuyla yıkıyorum arabamı ama leke konusunda sıkıntı yaşamıyorum hiç... Magic Towel diye bilinen plastiksi bir bez var bayanların bir süre hastalığı olmuş bir şey... Kuruyunca taş gibi oluyor ama ıslandıktan sonra yumuşacık... Çok iyi su emiyor ama kurulama özelliği yok... Aracı yıkadıktan sonra bu bezle sürekli sıkarak suyu almak ve ardından mikrofiber havluyla, kalan çok az miktarda nemi silmek lekesiz yıkamaya yetiyor da artıyor bile...

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

ah bu şehirleşmenin canı cıksın

negüzel arabamı elimle yıkamak varken millete temizletiyorum

her yıkama ban 20-25 tl ye mal oluyor bide bu boyutu var işin.

sırf bunun için evi satıp bahöeli ev alasım var. :D

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Ben yıkatmıyorum :D Mahellde bi tane adam var deli oluyo oğlum yıkat şunu o kadar geziyon dıyo yok yıkatmam diyorum bizim burda apaçi çok gördülermi temiz takıyorlar anahtarı o dediğm adam hergun yıkatıyodu dun on camı patlatmıslar koca taşı vurmuşlar on cama.

Yorum bağlantısı
Yücel Çekmez

anıttepede waterland var...2-3 kez yıkattım orada..çok özen gösteriyorlar iç dış 15 lira...

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Ben beleşe yıkatıyorum Yağmurdan yağmura Allah Razı olsun :rolleyes:

harika fikir tebrik ediyorum sizi. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Engin Oynak
Etimesgut Çiçek Oto Yıkama. Maddi ya da manevi bir bağlantım yok ama inanılmaz yıkıyorlar. Ankara'nın dört bir yanından gelenler var. Yıkama sonunda araç nemliyken, buhar gibi bir şey sıkıyorlar. Boya koruma ya da sıvı cila gibi bir şey. Bu sayede araç iyi parlıyor ve uzun bir süre toz tutmuyor. İç-dış yıkama 14 ytl.

Bu çok iyiymiş ist da bile böyle birşey yok ben 15TL veriyorum artı bahşiş adamlar bi tarafını silse diğer tarafını ıslak bırakıyor birde tanınmış olmak önemli tanımadığı adama baştan sağma yapıp veriyorlar arabayı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...