İçeriğe Yönlendir

Gösterge Panelindeki Arızalar Ve Uyarılar

Osman Öksüz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Focus 1'lerde de aynıdır..

Termostat 84 derecede Fan 104 derecede açar.. (Yanlış hatırlamıyorsam böyle, ynlışsam yarın birisi düzeltir zaten.. )

Yorum bağlantısı
Kaan Korkmaz

Arkadaşlar durum şu şekilde.

Aksilik bu ya Pazartesi sabahı İstanbuldan Bozcaada'ya gelmek üzere sabah 7 de arabayı çalıştırdım ve ilk marşda motor çalışmadı. Daha sonra 15 sn. bekleyip tekrar marşa bastım ve araba çalıştı. Ancak motor ışığı (göstergede sağda turuncu olan) devamlı halde yanık olarak kaldı. Seyahat mecburi olduğundan bu şekilde yola çıktım. Çanakkaleye 20 km kalmışken motor ışığı söndü ve herhangi bir arıza işareti belirmeksizin yola devam ettim. Yaklaşık 150 km daha problemsiz araba kullandım.

En son bu akşam saat 5 civarında arabayı çalıştırdım ve hız göstergesi ibresinin hareket etmediğini gördüm. Seyahat halinde de gösterge ibresi hareket etmedi hiç, diğer göstergelerde herhangi bir problem yok bununla beraber herhangi bir arıza ışığı da yanmadı.

Tahminlerinize göre problem nereden kaynaklanabilir ? İşin ters tarafı cumartesi gününe kadar aracı herhangi bir ustaya gösterme şansım da yok...

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Km sensörü arızalı olabilir.Ama sabah ilk marş ile bu sensör arasında bir bağlantı kuramadım.%100 beyine arıza kodu atmıştır cihaza bağlanıp arıza koduna bakılması lazım.

Yorum bağlantısı
Guest Yakup
(düzenlendi)

hiçbiri değil..servis'e gidin tüm kabloları kontrol etsinler..aynı sorunlar bende de oldu hatta abs de yandı c.c. çalışmadı..

meğersem abs kablosunda sorun olmuş değiştiler herşey düzeldi.

tabi ilk önce pc'ye bağladılar orda sorun gözükmedi :D

her an'da arabanın başındaydım.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kaan Korkmaz

Bugün sabah arabayı çalıştırırken ilk etapta sanki akü bitiyormuşcasına marş biraz uzun sürdü ve araba normalden daha uzun sürede çalıştı bunun akabinde de KM göstergesinin olduğu bölümde MOTOR SİSTEM ARIZASI yazdı...

Kontağı kapadım 15 sn bekleyip tekrar çalıştırdım bu sefer hemen araç çalıştı herhangi bir arıza işareti veya ışık yanmadı ancak hız göstergesi yine çalışmadı...

Neyse sabah arabayı kullanıp parkettim bu şekilde... Akşam tekrar kullanmak için koltuğu oturduğumda herhangi bir arıza ile karşılaşmadım... Hızlar göstergeler ışıkalr hepsi sorunsuz...

İlginç bir durum...

Yorum bağlantısı
Mustafa Unsal
Focus 1'lerde de aynıdır..

Termostat 84 derecede Fan 104 derecede açar.. (Yanlış hatırlamıyorsam böyle, ynlışsam yarın birisi düzeltir zaten.. )

Tamam abi açtım göstergeden baktım... 104 dedimi fan açılıyor.. Ancak benim hareret sorunum halen devam ediyor.. hava da aldım.. Radyatör pismiş onuda yıkattım ama.. Düzelmdei nolcak şimdi.. Termostat sağlam kanımca...

Yorum bağlantısı
Guest Yakup
(düzenlendi)
bugün servise götürdüm aracı hem gösterge problemim hem de 15.000 bakımı için. aracı bilgisayara bağlayıp yeniden sistem yüklediler bu sefer hız göstergem hiç çalışmamaya başladı. göğüs saatinden veya abs den kaynaklanıyo olabilir dediler yarın tekrar kontrol edecekler olmazsa garantiden parçayı değiştircez dediler ama tam olarak tatmin edici cevap alamadım. tam olarak teşhis koyamadılar hayırlısı artık. inşallah ben de bir servis masalı serilerinin bir mağğdurlarından olmam:)

bendede benzer sorun vardı...

ABS kablosundaydı problem, değiştiler; herşey düzeldi..diğer bi başlıkta da yazmıştım.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tamam abi açtım göstergeden baktım... 104 dedimi fan açılıyor.. Ancak benim hareret sorunum halen devam ediyor.. hava da aldım.. Radyatör pismiş onuda yıkattım ama.. Düzelmdei nolcak şimdi.. Termostat sağlam kanımca...

Sorunu özetlermisin.. ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Unsal
Sorunu özetlermisin.. ?

Göstergeden baktım 104 derecede fanı açıyor. Ama uzun yolda rampa tırmanırken hararet birden kırmızıya dayanıyor.. Hava aldırdım radyatör yıkattım .. olmadı. Kapağı değiştiriyim dedim o da sağlam gözüküyor... Şimdi yan sanayi alacam takacam içime sinmeyecek. 7 lira internette 20 lira parçacı da içime o da sinmiyor. Ne yapsam bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Uzun yol rampa diyorsan benim aklıma radyatör gelir.Ama yıkattım diyosunuz sağlıklı oldu mu acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Göstergeden baktım 104 derecede fanı açıyor. Ama uzun yolda rampa tırmanırken hararet birden kırmızıya dayanıyor.. Hava aldırdım radyatör yıkattım .. olmadı. Kapağı değiştiriyim dedim o da sağlam gözüküyor... Şimdi yan sanayi alacam takacam içime sinmeyecek. 7 lira internette 20 lira parçacı da içime o da sinmiyor. Ne yapsam bilemiyorum.

Senin sorunun yine hava bence...

Önce kapağı değiş.. Orjinal yada yan sanayi bir şey söyleyemem... Buna bir usta karar versin..

Kapaktan sonra sorun düzelmez ise, ford eğitimi almış bir ustanın tahliye için bazı şeyler yapması lazım...

Tur Oto'dan Can Umut Baykan bu konuda size yardımcı olabilir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Unsal
Uzun yol rampa diyorsan benim aklıma radyatör gelir.Ama yıkattım diyosunuz sağlıklı oldu mu acaba?

Evet radyatörden resmen çamur aktı... Kesin bundandır dedim.. Güzelce bir de hava ile radyatöer deliklerini açtık...

Ama yine rampada hararet yaptı.. Şimdi Soğutma bağlanıtılarını kontrol ettirdim.. Soğutma sistemini yeniledim.. Bakalım çözülecek mi.. Radyatörü yıkatmam kurtarmadı..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bahadır Çınar

geçen hafta 2010 focus aracımı Ankara dan teslim aldım. 160 lira benzin alarak depoyu dolurdum. fakat dikkatimi benzin göstergesi çekti. depoyu doldurmama rağmen full göstermiyordu. Daha sonra İstanbul a geldim. Dünde full doldurdum. baktım yine full göstermiyor. sizce bu normal mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Deponuzu doldururken pompacıya tabancayı ağır devire almasını söyleyin. Hızlı dolumlarda depo hava yapabiliyor. İlk depo 50-52 lt ye kadar benzin alabilir. Depoyu doldururken pompanın ilk atışında kesmemiz gerekiyor aksi takdirde benzin depodan yere dökülüyor. Benim benzinli trendimde ibre tam olarak sağ köşeye kadar dayanıyor. Ancak bende de sıcaklık ibresi tam ortada durmuyor.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Deponuzu doldururken pompacıya tabancayı ağır devire almasını söyleyin. Hızlı dolumlarda depo hava yapabiliyor. İlk depo 50-52 lt ye kadar benzin alabilir. Depoyu doldururken pompanın ilk atışında kesmemiz gerekiyor aksi takdirde benzin depodan yere dökülüyor. Benim benzinli trendimde ibre tam olarak sağ köşeye kadar dayanıyor. Ancak bende de sıcaklık ibresi tam ortada durmuyor.

Bizim araçta benzin ibresi tam olarak sona dayanıyor. Hararet göstergesi tam ortada durmuyor, bu durum normal ama...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Bizim araçta benzin ibresi tam olarak sona dayanıyor. Hararet göstergesi tam ortada durmuyor, bu durum normal ama...

+1000

Yorum bağlantısı
Görkem Yagtu

Benzin ibresi tam sona dayanıyor ancak hararet tam ortaya gelmiyor benim bildiğim bu şekilde normal bu araçlarda.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Bu durum normal değil.Aracınız daha önce muhtemelen hararet yapmıştır ve gerekli müdahale yapılırken radyatörün havası iyi alınmamıştır.Bu durumla çok karşılaştım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Aracımı 0 km olarak aldığım için aracımın hararet yapmış olduğu fikrine katılmıyorum. Makyajlı focus 2 lerde hararet ibresi orta çizginin 2-3 mm solunda oluyor. Ben bunu kast etmiştim. Yani ibre sağa sola gezmiyor.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Bu durum normal değil.Aracınız daha önce muhtemelen hararet yapmıştır ve gerekli müdahale yapılırken radyatörün havası iyi alınmamıştır.Bu durumla çok karşılaştım.

Çevremdeki Focus'ların hepsi böyle. Bende bir sorun olduğunu sanmıştım. Servise sordum, gerekli araştırmaları yaptıktan sonra hararet ibresi tam orta çizginin biraz gerisinde kaldığını öğrendim. Aracım daha önce hararet yapmadı. Şu an 123.000 de. 60.000 km de beri kullanıyorum sorun yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dinç
(düzenlendi)

Hararet göstergesi söylendiği gibi tam ortanın birazcık gerisinde kalıyor bende de.

Peki benzin deposu 55 lt benzin alabilen var mı?

tarihinde Mehmet Din tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Yagtu

arabayı teslim aldığım gün ilk fullediğimde 53litre aldım :blink:

Yorum bağlantısı
Mehmet Dinç

Peki daha sonra dikkat ettiniz mi hiç? Genelde ikaz lambası yanınca yakıt almaya özen gösteririm 40 lt civarı alıyor. Kalanın ise 15 lt civarı olduğunu pek düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...