İçeriğe Yönlendir

Cam suyu fıskiyesi modifiyesi

Sina Güran

Recommended Posts

Sezgin Demirezen

ben yaptım focus 2013 yada 2012  model onunkini taktım onnumara dagınık fıskıttırıyo cuk diede oturuyor zNscAiK.jpg

Sponsorumuz dan alıdım, hızlı giderken deneyemedim ama sanırım sorun olmaz, kaçırma vs. yok %150 uyumlu hatta eskisine göre kaput üstündeki kısım 1-2 mm. daha geniş ve contası yumuşak, lök diye yerine oturdu, uyum sorunu falan yok alt kısım 1 e 1 aynı ve evet, bendeki ısıtmalı tip, fakat ısıtma henüz çalışmıyor bende :)

Bu mod işi bitmez azizim, bu masraflar bizi batıracak vallahi :D

bendeki normal  taktım kaputtan kacırıyo onu anlamadım alttaki hortum taam girmis durumda fakat sızdırıyor bilemedim neden ya agzından kacırıyor dıınde bosluk yok cunku ... ama olsun genede muhtesem oldu oteki iki kolludan ıyı bu

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

ben yaptım focus 2013 yada 2012  model onunkini taktım onnumara dagınık fıskıttırıyo cuk diede oturuyor 

bendeki normal  taktım kaputtan kacırıyo onu anlamadım alttaki hortum taam girmis durumda fakat sızdırıyor bilemedim neden ya agzından kacırıyor dıınde bosluk yok cunku ... ama olsun genede muhtesem oldu oteki iki kolludan ıyı bu

Siz hangi araca uyguladiniz.bir tam sorunsuz oldu mu?

Yorum bağlantısı
Sezgin Demirezen

Siz hangi araca uyguladiniz.bir tam sorunsuz oldu mu?

fiesta 2010 modele uyguladım sorunsuz oldu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Benim aracinki isitmasiz imiş.ama tam yerine oturdu.eskisine gore baya iyi sağ taraf dibden biraz su kacirirken sol taraf gayet iyi.video çekmeye calisip en kisa zamanda yukleyecegim.

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Osman bey akgür ticarette (Ankara) var.Ben sipariş verdim.Çifti 35 lira.Kargo size ait.Google yazarsanız çıkar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, ilk zamanlar ben aşşağı atıyor diye kızıyordum fakat normali böyleymiş, güzel ve faydalı bir mod oldu bu fıskiye işi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özkan Pullukçu

Arkadaslar Merhaba 2012-2013 focus cam fıskiyesi fiesta ile uyumlu ama bana pahalı geldi parçacıda 70 liraya sordum eğer çıkma bulabilirseniz püskürtmeli cam fıskiyesi.. bi deneyin derim. .

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Bende burdan okuyup yapmıştım bahsi geçen akgür ticaretten aldım....gerçekten çok faydalı şuan ankarada -12 -15 leri görmemize rağmen en ufak donma vs.bile yapmıyor ısıtmalı ve ısıtmasız diye iki tipi var sanırım benim aldığım ısıtmalı tipti ama tesisat olmadığı kaput korumasının içine sıkıştırdım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ahmet Nalbantoğlu

Isıtmasız tip olanı ( parça kodu : bm51-17666-ab ) yetkili servisten bugün sipariş verdim. Tanesi 16 lira. Isıtmalısı 70 lira. Pazartesi elimde olacak inşallah.

Focus 2.5 sahibiyim ve iğneli olan cam fıskiyelerinden hiç memnun değilim gerçekten. Ayarı kaçar, kaputa su bırakır, yukarı çekersiniz aşağısı susuz kalır, aşağı çekersiniz yukarısı susuz kalır. Hem haznedeki suyu israflı kullanır hemde işini tam yapmaz. Bu sprey şeklinde püskürtme işi en mantıklısı. 

Video çekeceğim  :good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ben yurt dışından aldım sürücü tarafı iyi ama diğer taraf tirt çıktı yolcunun sağ tarafa su gelmiyor hiç.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Benim aldigimin suruci tarafi hemen bozuldu.cama hic gelmiyor ve sol tarafa firlatiyor.sol on ve arka cama geliyor.sag taraf gayet iyi ama.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Isıtmasız tip olanı ( parça kodu : bm51-17666-ab ) yetkili servisten bugün sipariş verdim. Tanesi 16 lira. Isıtmalısı 70 lira. Pazartesi elimde olacak inşallah.

Focus 2.5 sahibiyim ve iğneli olan cam fıskiyelerinden hiç memnun değilim gerçekten. Ayarı kaçar, kaputa su bırakır, yukarı çekersiniz aşağısı susuz kalır, aşağı çekersiniz yukarısı susuz kalır. Hem haznedeki suyu israflı kullanır hemde işini tam yapmaz. Bu sprey şeklinde püskürtme işi en mantıklısı.

Video çekeceğim :good1:

Ahmet bey videoyu bekliyorum merakla
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

Video çekeceğim  :good1:

Ahmet bey videoyu bekliyorum merakla

Ürün bugün elime ulaştı;

DTFhmat.jpg

Focus 2'den çıkan cam fıskiyeleri. Bu fıskiyelerden hiç memnun değildim gerçekten. Hem suyu boşuna ziyan ediyor hem de güzel bir silme sağlayamıyor. Silecek sağlığı için de iyi değil;

SyyaE7t.jpg

Bu da yeni Focus 3 sprey fıskiyelerimizin araç üstündeki görüntüsü, soketinde hiçbir fark yok cuk oturuyor, hemen Ford serviste merak edip taktılar zaten, tek farkı biri üstte eski olan iki memeli biri sprey şekilde uca sahip.

svv1XbC.jpg

Ve son olarak da videosu ( HD 1080 yapmayı unutmayın ) :

Sonuç çok başarılı maşallah çok güzel püskürtüyor ve temizliyor. Sileceğin ve camın her tarafına asgari düzeyde su geliyor. Her Ford sahibine bu değişimi tavsiye ediyorum.  :yess:  :good1:

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Değiştirmiyen varsa bir an önce değiştirsin derim sonuç çok iyi çünkü...:)

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bende değiştireyim bari internetten ojinalini satan bir site var mı ? Bildiğiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Bende değiştireyim bari internetten ojinalini satan bir site var mı ? Bildiğiniz.

İnternette bulamadım fiyatlar değişmiyor zaten orjinal ürün olduğu için. Bulunduğunuz ildeki yetkili servise giderseniz parça koduyla getirtebilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Bu ısıtmalı olan herhalde. Rezistans sigortasından elektrik çekilirse rezistans açıldığı zaman fışkiyelerin de ısıtıcları çalışır çok güzel olur. :good1:

Aynen ısıtmalı olan ;) Dediğiniz gibi yapılabilir...
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Doğu illerinde yaşamıyorsanız bence böyle bir tesisata gerek yok...Şahsen ben aracımı aldığım ay bu modifiyeyi yaptım 1 senedir kullanıyorum ne bir donma nede tıkanma olmadı bugüne kadar...doğu illerinde kış daha sert geçiyor belki oralarda donma olabilir oralarda tmm ama bu taraflarda hiç gerek yok...zevk ve renkler tartışılmaz o ayrı :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Şimşek

Ben ısıtmalısından aldım, ısıtma kabloları şu an boşta duruyor. Fakat püskürme işleminden sonra, hatta bazen hiç kullanmadan bile kaputa su sızdırıyor. Acaba antifrizli su kullandığımız için mi oluyor bu...?

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ben ısıtmalısından aldım, ısıtma kabloları şu an boşta duruyor. Fakat püskürme işleminden sonra, hatta bazen hiç kullanmadan bile kaputa su sızdırıyor. Acaba antifrizli su kullandığımız için mi oluyor bu...?

Sızdırması normal Emre sudan ziyade fıskıyenin yapısından kaynaklanıyor..:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...