İçeriğe Yönlendir

Lpg yazılım cdsi

Özgür Karasüleymanoğlu

Recommended Posts

Özgür Karasüleymanoğlu

Fiyat çok iyi de şu yurtdışı işi gözümde büyüyor.Alet gelene kadar ben arabanın başka bir yerini kurcalamaya heveslenirim gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Ben aldım hong konglu amcadan bi adet ... Toplu alımlarda fiyat 3 tanesi 72.94 dolar, 4 tanesi 96.92 dolar yazmış.. 3 tanede 2 dolar indirim yapıyor yani :D

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Ya bu alet tüm arabalara uyumluysa ben alayım da.Eft oluyor değil mi Mertol.Kredi kartı kullanmak istemiyorum da.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Mertol Paypal nerenin kazası oluyor :D

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Sağol bu kadar bilgi yeter bana.Biran önce aracı kurcalamak için sabırsızlanıyorum.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Arkadaşlar lpg yazılımı indirmek isteyenler için bir adres buldum. www.renault.motionforum.net daki forumda bazı adres linkleri var ve bir çok marka lpgnin yazılımı mevcut.Benim şansıma brc24 ün yazılımını bir rus sitesinde buldum.Ne kadar rusçayı çevirmeye çalışsam da çözemedim.

Hani yazın turistlerle belki bir olayım olur diye biraz rusça öğrenen ve çözebilecek varsa bol şans :)

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
(düzenlendi)

Yani internetten umudumuzu keselim mi diyorsunuz? Bir ara sizde var diyorlardı.Siz buldunuz mu?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Geçmiş olsun.Şu program elinize geçince paylaşırsanız çok memnun olurum.Internette günlerdir bir şey çıkartamadım.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
öncelikle iyi forumlar

benimde aracımda brc sıralı sistem var ve sizin verdiğiniz linkten türkçesini buldum plug drive programının fakat sisteme bağlantı kablom yok

acaba bağlantı kablosunu nasıl temin edebiliriz yardımcı olurmusunuz ?sizde sanırım sisteme laptop ile bağlanıyorsunuz

teşekkürler,saygılar

Ben ebayda bağlantı kablolarının satıldığını gördüm.Ebayda brc interface diye aratırsanız çıkar büyük ihtimalle.Yalnız türkçe plug drive i bulamadım.Adresini verirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Necati Yağız
Arkadaşlar lpg yazılımı indirmek isteyenler için bir adres buldum. www.renault.motionforum.net daki forumda bazı adres linkleri var ve bir çok marka lpgnin yazılımı mevcut.Benim şansıma brc24 ün yazılımını bir rus sitesinde buldum.Ne kadar rusçayı çevirmeye çalışsam da çözemedim.

Hani yazın turistlerle belki bir olayım olur diye biraz rusça öğrenen ve çözebilecek varsa bol şans :)

evet o adresten bende brc plug driver programını indirdim. interface şemasını yaptım ve çalıştırdım. her hangi bir bağlantı sorunuda yaşamadım. oradaki interface şemalarından odb olan çalışıyor. aracın depo led kalibrasyonunu yapmaya çalıştım. birde silindir hacmi benimkinde biraz fazla girmişlerdi onu orjinali kadar yaptım. ama diger ayarları fazla kurcalamadım. ingilizce bir döküman var ama onda cng yi anlatmışlar. bu arada herhangi bir dongle flan istemedi. hatta lpg taktırdığım yerde zor bağlantı yapıyorlardı. ben sorunsuz defalarca bağlandım.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Necati bey bu interface şemasını yaptım derken yanlış anlamadıysam ara kabloyu kendiniz yaptınız gibi anladım.Eğer yapabildiyseniz bize de bilgi verin lütfen.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
Valla şeması bu bundan fazlasını istemek Necati beye benim için yap demek olur :D

2800BRC_interface_iso9141_2_a_rs232.GIF

O kadar da tembel değilim de :) artıların hepsini lpg soketindeki artıya mı bağlayacağız.Birde soket işini nasıl halledeceğiz?

Yorum bağlantısı
Necati Yağız

en sonunda arabaya montaj yaptım. hatta 12 volt u da soket üzerindeki kırmızı kabloya diyot atarak çözdüm. ve sadece soketi tak haline getirdi. soket çözümü için kendi kapağını kullandı.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
(düzenlendi)

Şu artıya diyod atma konusunu biraz açar mısınız?Sokette 4 giriş olmasına rağmen lpg nin üç kablosu var.Şemada 4 giriş gözüküyor.

Birde artıyı ayrıca çekme durumunda mı olacağız?

Yorum bağlantısı
Necati Yağız

hayır orada iki tane soket var biri 3 lü digeri 4 lü bizim kullandığımız 3lü olan.

Yorum bağlantısı
Necati Yağız

resimdeki gibi

K LINE sokette kırmızı

GND sokette siyah

L LINE sokette beyaz

devre bu şekilde iken program sorunsuz şekilde bağlandı.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
(düzenlendi)

Tamam sorun benim ilk şemanın farklı olmasıymış teşekkürler arkadaşlar :blink:

Yorum bağlantısı
Necati Yağız

benim verdiğim şema orjinal değil orjinalini üst mesajlarda arkadaşlar vermişler. benim verdiğim devre üzerindeki son değişiklikleri işleyerek verdim.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Necati bey yanız bana yazdığınız mesajda 15 L LINE kırmızı 7 K beyaz gözüküyor burda tersi.Bir daha kontrol etmenizi rica edeceğim.

Yorum bağlantısı
Necati Yağız

evet kardeş kusura bakma cihaz üzerinden kontrol ettim. sana özelden yolladığım yanlış olmuş. hatta kendi notlarımdada aynı yanlışı yapmışım.

sabah sabah biraz fazla uğraştım galiba bu işle.

cihaz üzerinden arabaya inince birdaha kontrol edeyim. sonucu yazarım.

Yorum bağlantısı
Necati Yağız
(düzenlendi)

Arkadaşlar kusura bakmayın verdiğim şemada yanlışlık yapmışım. arabaya inip tüm bağlantıları tekrar kontrol ettim. bağlantı soketi ve ile interface şemasını yeniden veriyorum. kusura bakmayın. bu arada ben kendi devrem üzerinde biraz değişklik yaptım. o şekilde test ettim

tarihinde Necati Ya??z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necati Yağız

bu arada soketin son hali araç üzerinde

buda yaptığım devre resmi

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Yeni laptoplarda rs232 port yok acaba bunu usb girişe çevirme imkanı veya başka bir çözüm var mı?Birde entegrelere şemada dört giriş var ama entegre 6 ayaklı ortadaki ayakları mı boş bırakacağız? Başkada bir problem kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Necati Yağız

4n25 pin bağlantıları

birde laptop ile kullacaksın ama usb to rs232 konvertör kullanman gerekecek. her hangi bir bilgisayarcıda bulabilirsin 10-15 ytl civarında

Yorum bağlantısı
Necati Yağız

birde usb to rs232 nin aygıt yöneticisinden com 4 mü com 5 mi kaçsa bazıları usb portu değiştirdiğinde com port numarası değişiyor. bunu program dan pratiklik den iletisim den ayarlaman gerekli kolay gelsin. ben aslında belki yapmazdım devreyi ama merak bir birde benim arabaya ustalar kendi ara kabloları ile çok zor bağlanıyorlar biraz onlara biraz bana faydalı olsun diye yaptım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...