İçeriğe Yönlendir

Mercedes B serisi nasıldır?

Sami Aktaş

Recommended Posts

Sami Aktaş

Mercedes'in B serisi araçlarının konfor ve sürüş özelliklerini, Merecedes'in diğer modelleriyle kıyaslayabilecek arkadaşlardan yorum bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mercedesin diğer modelleri ile kıyaslamak nasıl birşey?

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Mercedes kalitesi açısından soruyorsanız eğer, B serisi kullanan bir arkadaşım oldukça memnun... Ama kıyaslama yapacak kadar farklı Mercedes serisi tecrübesi var mı bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

E serisine sahibiz.B serisinide 1 defa kullandım...Mercedes gibi bi araç.Bu kadar basitçe anlatabilirim.Aile arabası.Seviyorum B serisini.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

içini gördüm DEV gibi , gerisini bilmem , nasıl olabilirki , o bir MERCEDES !!!

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
nasıl olabilirki , o bir MERCEDES !!!

A serisi gibi olabilir. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bazı markalar gökten zembille ürün indirmiyor. Ama amblemi görünce herşeyi kabullenmek gibi bir müşteri yaklaşımı var. Katılıyorum yılların getirdiği bir imaj var, ancak E serisi ön farlarını Mondeo da görseydik , herhalde ikinci Scorpio ön far şamatası kopardı, BMW X3 ün ön tamponunu Kuga ya taksalardı, millet topa tutardı gibi.

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
A, B,C,E,S, ML serilerini kullandim. B serisi, Acikcasi sehir ici icin dizayn edilmis.

- Köseli tasarim ama park etmesi kolay.

- Konfor normal seviyelerde

- C ve E serisi ile karsilastirilmaz. En azindan E serisinin yanina bile yaklasamaz.

- Iscilik hatalari var. Klasik Mercedes degil.

Test sürüsüne alin. Bence ses vs disinda sürüsü bir Cmax'dan cok farkli degil.

+1

B serisi, Mercedesim var diyebilmek için tamamıyla orta düzeye hitap eden bir araç. Konforu günlük kullanılan bir binek oto düzeyinde ama C-Max daha stabil gidiyor yolda bu yüzden sürücü farketmesede arka koltukta yolculuk edince anlıyorsunuz (aks ve dingil mesafesinden dolayı olabilir bilemiyorum tam ölçüleri). Aracın süspansiyonu normalden fazla sert, slalomlarda yol tutuşu başarılı ama rüzgardan nedense çok fazla etkileniyor.

Kabin gürültüsünden de bence sınıfta kalır çünkü izolasyonu çok zayıf. Rüzgar sesi şikayetleri bile vardı bir dönem. Diğer serilerde keçeli ve wakslı izolasyonlar kullanılırken, A ve B serisinin hemen her yerinde plastik kaplamalar kullanılmış ve kenarları fitillerle doldurulmuş. Tekerlek yuvarlanma sesi ve motor uğultusu yüzden araç Subwoofer kabinin içindeymişsiniz etkisi yaratıyor.

Ergonomik açıdan kullanışlı, sade ve şık bir araç, dizaynı çok hoşuma gidiyor, herşey elinizin altında. İşçilik kalitesine gelince malzemelerin çizim hataları diyorum ben onlara çünkü yüzeylerin birbirine geçişlerinde bazı plastik parçaların köşelerinde ve kenarlarında eşitsizlik veya birbirini tam karşılamama, ton farklılığı gibi durumlar var, ama genelde çoğu araçta bu tip şeyler mevcut, fazla detaylı bakılmadığı sürece de göze batan bir problemi yok.

Dış tasarımına gelince; park sensörünün algılama açıları muhteşem. Kromajlı çıtaların tırnakları hafif bir esnemede çok çabuk kırılabiliyor ve fiyatı çok yüksek bir aksesuar. Dönüş çapıda diğer Mercedesler kadar değil, hatta alakası bile yok.

Veeeee son olarak markanın diğer araçlarla kıyasladığım tek durumu; diğer Mercedes serilerinde de olduğu gibi fiyatı çok yüksek.

Bazı markalar gökten zembille ürün indirmiyor. Ama amblemi görünce herşeyi kabullenmek gibi bir müşteri yaklaşımı var. Katılıyorum yılların getirdiği bir imaj var, ancak E serisi ön farlarını Mondeo da görseydik , herhalde ikinci Scorpio ön far şamatası kopardı, BMW X3 ün ön tamponunu Kuga ya taksalardı, millet topa tutardı gibi.

+1

Yorum bağlantısı
Ahmet Türkmen

Eniştem ilk çıktığında aldı B150. Bunu alana kadar başka bir şey al dedik; dinlemedi. Eniştem gibi; ne olursa olsun Mercedes'e bineceğim diyenler için iyi seçim. Ama ne E-Class ne de C-Class da ki kaliteyi bulamazsınız. Zaten Mercedes'in de B-Class için temel tasarım amacı: daha uygun fiyata Mercedese binmek isteyenleri kaçırmamak. Her şeye rağmen B-Klass da Mercedes'e özgü prestiji hem kullanana hem de görene veriyor.

Ben B-Class genel olarak beyendim; güzel, rahat bir araba ama 150 motor biraz küçük kalıyor gibi geldi. Belki 170 veya 180CDI motorlara bakıla bilir.

Daha önce kullanma fırsatı bulduğum Ford S-Max bence benzer fiyata alınabilecek çok daha güzel bir otomobil.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Neden abi? Neden böyk :nazar:

Kreuzberg mi olm burası. :) Panjurunda hilalli mersoyla gövde gösterisi yapasın?

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Başer

S600 kullanma şerefine nail oldum.. :D tavsiye ederim, güzel araba hatta tank diyelim.. yolda kimse yanaşmıyo.. trafik polislerine karşı görünmezliği mevcut :D fiyatı da iyi 300 küsür bin yurocuk.. tabi her yıl bi araba parası kadarda vergisi var ama... heee bide 100 km de 20 lt ye yakın benzin içiyor onuda sölemek lazım..

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Yorumlar için tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

- C ve E serisi ile karsilastirilmaz. En azindan E serisinin yanina bile yaklasamaz.

- Iscilik hatalari var. Klasik Mercedes degil.

Bence ses vs disinda sürüsü bir Cmax'dan cok farkli degil.

Kabin gürültüsünden de bence sınıfta kalır çünkü izolasyonu çok zayıf. Rüzgar sesi şikayetleri bile vardı bir dönem. Diğer serilerde keçeli ve wakslı izolasyonlar kullanılırken, A ve B serisinin hemen her yerinde plastik kaplamalar kullanılmış ve kenarları fitillerle doldurulmuş. Tekerlek yuvarlanma sesi ve motor uğultusu yüzden araç Subwoofer kabinin içindeymişsiniz etkisi yaratıyor.
Daha önce kullanma fırsatı bulduğum Ford S-Max bence benzer fiyata alınabilecek çok daha güzel bir otomobil.

Bu yorumlar benim kuşkularımı doğruladı...Mesaj alınmıştır... :D

Kirala birgün, kullan. Yorumu da yaz buraya :D

Valla burada (Çankırı); değil kiralamak göremedim bile bu arabadan... :) Ankara'da da deneme sürüşü yapacak kadar vaktim olmuyor...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Araba olarak Merso'lari hic mi hic sevmiyorum.

Gemi gibi gidiyor. Viraja gireceksin, araba kis uykusunda gibi gidiyor.

Ben arabayi sporcu severim; zeki, cevik ve ahlakli olacak.

Hımmm tamam abi anladım o zaman :D Teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Abi, bugün Hürriyet'te 2008 B150 ilanı vardı. 6000km ve 50.000YTL yazıyor. Hala ilgileniyorsan bak...

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

2008 ler ile 2009 lar arasında farklar var. 2009 da kendi kendine park etme cruise control, bluetoothlu teyp gibi. Sıfırı 61.000 YTL e kadar bırakıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Araba olarak Merso'lari hic mi hic sevmiyorum.

Gemi gibi gidiyor.

Ben de böyle bir ''gemi'' arıyorum işte... :D Sessiz, güvenli, sessiz, bol konforlu ve de sessiz... :D Yaşla ilgili galiba bu olay...Genç olsam bende sizin gibi bir araba isterdim... :D

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Şunun şurasında yolun yarısına ne kaldı ki... :clapping:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...