İçeriğe Yönlendir

Mercedes B serisi nasıldır?

Sami Aktaş

Recommended Posts

Cihan Tiftik
Hayat 20 sinde başlar. dolayısı ile 10 yaşındasın.

Benimki 20 de bitti yahu. Ya da çok dik bi yokuş çıkyorum,çekmiyor da olabilirim. :clapping:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Cihan imzandaki m5?

2001 model. Orcinal. 165k kmde. Satılık. :clapping:

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
2001 model. Orcinal. 165k kmde. Satılık. :clapping:

Nerde, resim göster...

Fuara değil de ankaraya mı gitsen ne :clapping:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Ne istiyon?

Karar vermedim. Ocak geçsin hele de. Hem vergiyi bahane eden olmaz,hem de ortalık karışık.

Nerde, resim göster...

Fuara değil de ankaraya mı gitsen ne

Henüz foto yok,ama çok yakında karşınızdayım. :clapping:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Bu sefer takas yaparım 1-2 aylığına :clapping:

:D Düplü değil abi bu. Maalesef. :clapping:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Zaten az sürüyorum bu aralar. Farkmaz. 10-15 kere 0-100 yapsam yeter be :clapping:
Yakıt Tüketimi 21.1/9.8/13.9 l/100km urban/extra-urban/overall

demiş ama yalan. Gazı dibleyince 86lt/100km yi bile gösteriyor. :clapping:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Yani km'de 3,5 YTL yakıyor ha :p Sen bana versene şunu 1-2 haftalığına.

Abi loto felan tuttuysa özelden ;) çaksan yeter. :p Şuan lastiği yok,jantı yok,tavanı yanık.. Money talks ama aramız bu ara baya bozuk. :p

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Yok len. Nediim yürümeyen arabayı. O arabayı sen özdoş'a ver.

Abi gel CNR'a gidelim bunla. Bi depoya gideriz. Sen kullan ben arkada TV izlerim. :p İstediğin kadar 0-100,0-200,0-300,80-250,318-0 yap. ;)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
bildiğim ve anladığım kadarıyla b serisi mercedes in en basit serisi. Ve zaten en ucuzları da bunlar.

Yok daha A serisi var...

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
Ben de böyle bir ''gemi'' arıyorum işte... :) Sessiz, güvenli, sessiz, bol konforlu ve de sessiz... :( Yaşla ilgili galiba bu olay...Genç olsam bende sizin gibi bir araba isterdim... :)

Yok yok, yaşla ilgisi yok. :(

Bende hep sessiz, konforlu, güvenli, donanımlı ve geniş bir araç istemişimdir. Mesela S-MAX gibi :wub:

Yok daha A serisi var...

A serisinde sürücünün kolaylıkla görebileceği bir yere özel bir ikaz şildi yapıştırmak gerekiyor bence; "Dikkat et, taklaya gelme!" diye :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
A serisinde sürücünün kolaylıkla görebileceği bir yere özel bir ikaz şildi yapıştırmak gerekiyor bence; "Dikkat et, taklaya gelme!" diye :)

Yenisi de o kadar kötü mü?

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Ben 98 model fiesta da kullandım (tam 10 yaşında), böyle bir tepki almamıştım araçtan :clapping:

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Yenisi de o kadar kötü mü?

A serisi ilk çıktığında geyik testini geçememişti...Tam bir fiyaskoydu... :jedi: Ama sonra düzelttiler bu sorunu...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Cihan olm, o testleri yaparak İstanbul'a gideceğim parayla en az 10 paket bez + mama alırım be. Sen getir yarın bi deneyelim burda. Bu arada önceki bmw'den 15 km daha hızlı gidiyormuş araban :jedi:

Ben bunu sevmedim. Ciddi hayal kırıklığına uğradım. Manuel şanzıman bu arabada performanslı kullanımda ciddi yoruyor. Gidişi de öyle 540tan aman aman bi farklı değil. Evin önüne gelmeden buhar olabilir. 3 pedala kaldırmaksa ayrı bi dert. Yarı organik(tam olarak nedir bilmiyorum ama tahminimce bronz alaşım) balata yüzünden ya stop ediyor ya da yerinde duramadan alıp başını gidiyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Sen o zaman bana bi 5.30 bul be. 5.40 çok gelir.

530 iyidir. 2001den düşüğü yoktur,parçası ucuzdur. M teknik olmazsa olmazdır. :jedi: Lakin 540lardan %30 pahalıdırlar.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Yapma be :jedi: Vergi politikasının gözü kör olsun.

Yav biz niye egzoz emisyona göre almıyoruz şu vergiyi?

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Yapma be :jedi: Vergi politikasının gözü kör olsun.

Senle beraber ortak bir CLK alalım...Hafta içi sen bin haftasonu ben...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Çocukları nereye koycam. Sen 6000mp3'ü ver yeter.

Arkada koltuk var ya...Teybi de haftaiçi ben dinlerim, haftasonu sana bırakırım... :D

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Merco nun B serisi çin malı merco dur.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Çift turbolu 535, güncel kasanın en optimum makinesi heralde...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...
Engin Uzun
Bu alet hakkında bilgi, görüş, tavsiye yenilesek...

Size A Serisi (W169) kullanıcısı olarak bildiklerimi yazayım.Sizin düşündüğünüz sanırım genelde en cok bulunan B150 modeli.Siz gemi gibi agır oturaklı gitsin istiyorsunuz sanırım.Aynen öyle gider.Sehir içinde idealdir.Yüksek hızlara karsı biraz nazlıdır,hemen cıkmaz.Cıkarsada oldukca tatlı gider.Hissettirmez.Aynı seyleri B'den farklı olarak ben A'da hissediyorum.biraz daha atik, biraz daha tutumlu.Farkı boyutları.Sanırım siz bu aracı alırsanız asla pişman olmazsınız.Boyutları aile için oldukca yeterli.Yerden yüksek sanki Jeep gibi,ama altı yere yakın(en azından benim ki öyle).Yanılmıyorsam çift şasi denilen bişi var.Aklınıza gelen seyler olursa yardımcı olurum.Şimdilik aklımdakiler bunlar..

Yorum bağlantısı
Ali Çukur

Merso da sınıflar arasında tercih yapmak istiyorsanız E serisi derim.

8. Nesil E220 CDI Avangarde modelini kullanıyorum ve çok memnunum yakıt değerleri de çok iyi uzun yol 5.5'a kadar düşüyor şehir içi de max 9.0' a çıkıyor...

Tercih sizin S kasa alabiliyorsanız tabi ki S kasa ama sonra E clas gelir ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...