İçeriğe Yönlendir

Marea gerçeği

Gökhan Çelenk

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Belki komik gelecek ama Marea nın Türkiye hikayesi: Bu araçlardan önemli bir miktardaki parti sipariş ediliyor, İtalyadan oldukça ucuz bir fiyata anlaşılıyor, araçlar gümrüğe geliyor , ama henüz reklamları bile yepyeni başlamış iken devalüasyon oluyor. Mal limana indiği için İtalya parasını trink alıyor, el elde baş başta yüzlerce Marea ile kalınıyor. Alakası var mı bilemem ama kısa süre sonra Tofaş Genel Müdürünün de tayini çıkıyor :) .

Türk piyasasında hangi krtierlerle ikinci el piyasası oluşuyor ki? Kesinlikle teknik gerekçeler hariç, Avrupa da yılın aracı seçilen bizim ülkede sürünüyor, bizim yolların - vergi sisteminin arabası Albea - Clio, fazlası bize hakkaten fazla ama gerçekten fazla, bir daha araba alırsam sümbül alıcam, km sini düşürüp satıcam rahatlarım :ninja:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Araç gerçekten güzel ve dolu bir araç ama yakıt konusunda biraz bonkör.

Hayırlı satışlar.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Evet biraz fazla yakar, 3000 devirde bağırmaya başlar. Fakat 6000 devirde 200km/h'yi görür.Ha bir de iç malzemenin kimyasalından sanırım, değişik bir kokusu vardır.İlginçtir kendileri.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

focus almadan önce niyetim marea idi.fiyatına göre çok dolu bir araç.bende neden tutulmadığını anlamış değilim.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Dolu ve oturaklı arabadır.. biraz çok yakar.. bu çok yakma olayı pek bi abartıldığından, söylentiler sayesinde 2. eli ölme seviyesine gelmiş güzel bir araçtır kendisi..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Gerçi az yakan tofaş daha icat edilmedi ama .yada fiat. :ninja:

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Gerçi az yakan tofaş daha icat edilmedi ama .yada fiat. :ninja:

yeni 1.4 fire 77 hp motorların yakıtları oldukça düşük(müş)

Yorum bağlantısı
Haluk Şahiner

Birer sene hem italyan üretimi olanını hem de yerli üretimini kullandım. Çok memnun kalmıştım. herhangi bir sebeple focusunu satmak zorunda kalan olursa marea alsın eskiyi aratmaz :ninja:

Yorum bağlantısı
Mustafa Baş
(düzenlendi)

Kuzenimde 2000 model ELX vardı güzel araçtır.Ben öyle çok yakıyor diye bilmiyorum yada kuzen sölemiyordu :D 6000 devirde 200 yapıyorsa bu arabanın en fazla yapacağı kaçtır ??? :p

tarihinde Mustafa Ba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu aracın 2.0 20V 5 silindir versiyonu ile İstanbul-Ankara yapmıştım, performansı ve konforu etkileyiciydi. Yakıt tüketimide çok abartı değildi yanlış hatırlamıyorsam?

Ben bu arabayı servise sorduğumda; Abi bu arabanın yakıtına Kaymakamlıklar dayanamadı, sen dayanacağını sanıyorsan al demişti. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bilmiyom valla daha fazla kurcalamamıştım...

Benim toyotaya takas teklifi geliyordu bolca, onun için sormuştum...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

amcamda da var 2004 model sıfır aldı hala kullanıyor memnun da degişik kokusu olduguna bende katılıyorum

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
Kuzenimde 2000 model ELX vardı güzel araçtır.Ben öyle çok yakıyor diye bilmiyorum yada kuzen sölemiyordu :) 6000 devirde 200 yapıyorsa bu arabanın en fazla yapacağı kaçtır ??? :)

6000 devirden sonra ibre redline diye tabir edilen kırmızı alana geliyor zaten. Bence 200 bile çok.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Bunların 2.0 HLX modelleri 154 PS di.. zamanında sınıfının en güçlü arabasıydı.. iyi de kaçıyordu.. vectra GT ile yetişememiştim :) gıcık kapmıştım ozaman..

Yorum bağlantısı
Mustafa Baş
6000 devirden sonra ibre redline diye tabir edilen kırmızı alana geliyor zaten. Bence 200 bile çok.

Barkın abi en fazla yapacağı zaten 200-210 kuzen öyle diyordu ben gözümle görmedim ama :) birde değişik koku olayına kesinlikle katılıyorum :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

1.6 nın son hızı 187, 2.0 ın da 206 km/h. Yani 210 yapan 1.6 marea yok.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Baş

Kuzen benle kafa buluyordu o zaman :D

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

onlar fab.verılerıdır dıye dusunuyorum,sanırım bıraz esneme olur cıhan'ım!! hale yokuş aşagı daha cok esner :D

Yorum bağlantısı
Ali Öztürk

geçen gün 98 marea kullandım. izlenimlerim; 1-3000 devirden sonra araç bağırmaya başlıyor. (focusta 2500 d/dk 100 km. görüyorum. mareada 3000 küsür d/dk 100 km oluyor sebep?) 2-kendi arabamla girdiğim viraja aynı hızla marea ile girdiğimde savurma yaptı. 3-sürüş rahatlığı yok gibi. (direksiyon çok aşırı yumuşak geldi).

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
onlar fab.verılerıdır dıye dusunuyorum,sanırım bıraz esneme olur cıhan'ım!! hale yokuş aşagı daha cok esner :D

25 km de esnemez be abi. Gerçi ben 15 km esnetmiştim. Radarla öğrendik hem de ama. Yine de 25 km kadar değişmez bence.

Yorum bağlantısı
Mustafa Baş
(düzenlendi)

hızına karışmayayım ama mareaların kasası sağlammış gerçekten, kaza yapmışlardı araba 20 metre aşağıya uçmuştu kendilerinin burnu bile kanamamıştı araba pertti

tarihinde Mustafa Ba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

2006 marea liberty var bende 15 lira 82000 kmde yazık ya üzülüyorum arabaya

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
25 km de esnemez be abi. Gerçi ben 15 km esnetmiştim. Radarla öğrendik hem de ama. Yine de 25 km kadar değişmez bence.

Katalog verisinde Focus da 180 küsürlerde ama esnekliği bayağı var...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...