İçeriğe Yönlendir

96 mondeo far için ampul

Şükrü Yıldızdal

Recommended Posts

Çağlar Bayur

96 Mondeo farı içindeki plastik-mika parça olmadan hiçbir ampul sonuç vermez. Çıkma mercekleri denemek lazım birşey diyemem. Ama bence en iyi çözüm orjinal far + nightbreaker tarzı ampul.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Camları alıp taktırdığım Özel ford servisi Ergün otoya gittim bu gün.Camları geri alabileceklerini ve yerine komple far verebileceklerini belirttiler(Sağolsunlar).Yalnız ellerinde TYC marka far olduğunu söylediler.Ben TYC marka istemedim yan sanayi olduğu için.O zaman depo marka getirtirebileceklerini belirttiler ,bende carello marka istediğimi söyledim.Onu da araştırabileceklerini aynı zamanda benimde araştırabileceğimi ,hangimiz bulursak birbirimizi haberdar etmemizi belirtiler.Şimdi iş far bulmaya kaldı.TYC yan sanayi olduğu için istemedim.Kendi elektrikcileride Depo markanında pek farklı olmadığını söylediği için istemiyorum.Carello veya Lucas daha iyi olduğunu düşünüyorum.Ancak marka önerilerine ve nasıl, nerede, kaç liraya bulabileceğim konusunda da yardımlarınızı bekliyorum.Far camları ya desenli olacak ya da farların içinde desenli mika parça olacak.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şükrü Yıldızdal

Yeni konu açmak istemedim ,sorularıma buradan cevap alabilirim diye düşünüyorum.

Bu gün far camımı değiştirdim,rahatladım.Özel ford servisindeki elektrikci 96 mondeo'ya H7 diye ifade edilen xenon takabileceğini söyledi ,fiyat olarak 180 YTL dedi.Ancak markasını ve kalitesini bilmiyorum.Bana da örneğini gösterdi ve ısındıkda aydınlatma gücünün artacağını söyledi.

Şimdi böyle bir xenon uygulaması varmı?

Xenonlar ısındıkca aydınlatması artarmı?

Fiyat /performans olarak tavsiyeniz varmı?

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Çağlar bey aracın üzerinde osram var.Mavi bir ampul,yalnız beyaz ışık veriyor.Ama nightbreaker değil onu biliyorum.Sanırım nightbreaker larda mavi ama açık mavi ampulun ortasında rensiz bir şerit var.Sordum osram h7 nightbreaker tanesine 15 YTL dediler.xenon uygulamasında ayna falan kesilmeyecek.Ampulu gördum,tam bizim far yuvasına göre,ama desenli camda sorun çıkarabilir diye düşünüyorum.En azından karşıdaki sürücüler için.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ayna kesilmeden, merceksiz, arka balastsız vs. xenon olmaz. Çakmanın çakması xenon olur, ona da 200 ytl ye yakın meblağ veirlmez. Şu an çakma xenonlar 200 yl den de ucuz. Kıymayın canım sıfır fara ;)

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
Ayna kesilmeden, merceksiz, arka balastsız vs. xenon olmaz. Çakmanın çakması xenon olur, ona da 200 ytl ye yakın meblağ veirlmez. Şu an çakma xenonlar 200 yl den de ucuz. Kıymayın canım sıfır fara ;)
Nightbreaker sorun çıkarmaz.. tam o camın ampulüdür...

Mehmet vey Çağlar bey her ikinizede teşekkür ederim.En kısa zamanda 2 adet nightbreaker alıp takıyorum.Yalnız bunların ışık gücü farklı olanları varmı yoksa H7 deyince hepsi aynımı?.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aynıdır. Kısalar H7 tipidir. Uzun H1 di galiba ;)

+1'dir de..

Nightbreaker'ların çeşitleri var...

Selçuk Keleş'in mesajlarını takip eder veya konuyu geceuçuşunda izlerseniz doğru ampulü almış olursunuz..

Ayrıca ampul tiplerini de şuradan görebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
İsmail Karakaş
(düzenlendi)

Ben far camlarım sarardığı için komple farımı değiştirmiştir.Sanırım camlar değişirken far yataklarıda değişmiş.Sonradan fark ettim..Kendi taktıkları h1 ampülleri söküp xenon kit taktım.. Şu an kısalarda h1 xenon(6000k) var. Aydınlatmasında hiç bir problem yaşamıyorum. Arabam yere yakın olduğundan mı bilinmez hiç sellektör yemedim karşıdan gelenlerden...

tarihinde ?smail Karaka? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Bu gün farları söktüm,ampul değiştireyim diye.Hem uzunlar hem kısalar H7 tip ampul var üzerinde.Oysa ben uzunlar için H1 almıştım.Sonuçta olmadı tabi yarın ampulleri değiştireceğim.Yalnız anlamadığım burada ve bir sitede daha uzunların H1 tipi olduğu yazıyor.Kafam karıştı,şimdi H7 alacağım ama sorun olurmu?Birde Hem uzunlar hem kısalar H7 olunca aradaki farkı sanırım cam merceği sağlıyor.Kısalarda osram cool blue var ,bunları uzunlara takıp kısalara nightbreaker almayı düşünüyorum.Yoksa hem uzunları hem kısaları nightbreaker ile değiştireyimmi?Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Anlamadım Çağlar bey.Farlar kendi orijin farları ,ben sadece camları değiştirdim.Uzunlarada H7 taksam sorun olurmu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Far değil, araç üzerindeki tesisattaki duyları değişik olmalı idi? Şu anda uzunlarda da H7 var ve sorun yoksa, sorun yok demektir ama ilginç bir durum.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Duylarda kendi duyları Çağlar bey yani oynanmamış.Sanırım sadece ampule takılan soketler fark ettiriyor ampul tipini,yoksa kullanım bakımından bir fark yoktur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

2000 merso 200 komp varında da hem kısa hem uzun h7 , belki mondi de normaldir :)

mondi de kısalar da uzunlar da h1 görünüyor nette.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Fotoğrafların bazısı güzel çıkmadı ama idare edin.

Bu camını değiştirdiğim farım

36972783fo3.jpg

Bu da uzun farların ampulünün soketi ,kendisi H7 ampul kabul ediyor

54182182nf2.jpg

Çiftini 45 YTL'ye aldığım night breaker H7

54608089ll7.jpg

Bu da kutusuz hali

13287895xe6.jpg

Bu da farın üzerinden çıkan motocraft marka ampul

17292710zp5.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burdan gördüğüm kadarıyla hem uzun hem kısa ikiside H7 :)

Ama yine burdan gördüğüm kadarıyla Nightbreaker'ların Tırt...

Allah Allah

Baktığım yerlerde uzunlar hep H1

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...