İçeriğe Yönlendir

Otomatik sanzuman 4. vitese gecmiyor

Taner Kaplan

Recommended Posts

Taner Kaplan

gecenlerde bilgisayara bagladık.arac calısırken bilgisayar test yapsın dedik anında aracım stop etti ve donanım hatası verdi.tesisat bitik anlasıldı .ama bn hala icime sinecek bir elektrikci bulamadım.sormak istedigim sıfırı yokmu bu aracın motor tesisatı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu bir sonuç değildir, test sırasında araç stop etti diye tesisat bitik denemez ki, ayrıca her sorunlu tesisat ilk günki gibi tamir edilebilir, sıfırını bulsanızda 1000 li TL lerden aşağı da olmaz.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Taner Kaplan
(düzenlendi)

herkese selam .sanzımanım 4, vitese gecmiyordu .aracım otomatik sanzımancıda ve bana problemi cozdugunu soyluyor .ama hic beklemedigim bir yerdenmis .km sensoru (hız sensorunden) yapıyormus .olabilirmi sizce o kadar ugrastık bulamadık helal olsun cozmusse problem yok ta dedigi yerle ne alakası varr .sonucta km calısıyordu.yada baska bir yermi ima ediyorda ben anlamıyorum yada bu hız sensoru aracın neresinde ki sanzımanda mı ustunde mi yardımcı olursnız sevinirim

tarihinde Taner Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Taner Kaplan
(düzenlendi)

usta cozdum demisti ankarada ama maalesef cozememis.bunda elektriksel problem var demis aracım bana geldi ilk isim tesisatı sokmek oldu sanzuman kabloları beyine kadar sokuldu tesisatı indirdik baktık olctuk saglam .taktık yerine aracımı lifte hızlandırdık evet 1,2,3 vites e cıkıyor 4.vitese atıp tekrar hemen uce atıyordu.problem tesisattan da cıkmadı .acaba sanzımacı gaz kelebek sensorunden yapar demisti acaba o sensoru degistirsem mi .geriye iki sey kalıyor sanzuman ki usta dedigine gore mekanik olarak 4 geciyor ama hemen uce atıyor snzumandan degil demisti .beyin kaldı bir tek ama aklım kelebek sensorunde hemen yanındaki sensor o olabilirmi yardımlarınızı bekliyorum ha birde ankarada aracı isterseniz duz sanzımana cevirelim demisler cıkma sanzuman bulmuslar butun parcalar dahil vites topuzu dosemelerine kadar yappıcam demis 1500ytl istemis tabi benim sanzumanı alacak .bana cok geldi adamı zengin etmek istemedim

tarihinde Taner Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 14 yıl sonra...
Abdusselam Kösecik

Durum ne oldu Taner hocam. Benim aracta (ford Focuc MK1 2001 model) bugun 4 e gecmemeye basladi. Vides gecislerinde vuruntu yapiyor, direk ariza lambasini yakiyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...