İçeriğe Yönlendir

Fiesta mı? corsa mı?

Selçuk Aluç

Recommended Posts

Selçuk Aluç

arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar

konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın

araba alıcam fakat kararsızım opel corsa mı? yoksa ford fiesta mı? öncelikle yakıtı en az yakan bir motor olmalı ama hangisi daha az yakar. ve hangisi daha sorunsuzdur artılarını ve eksilerini bana söylermisiniz bu markaların?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her iki marka model aracın aynı hacimdeki motorları aynı yakar, miktar belirtmiyorum, sürüş tarzınıza bağlı. Her ikisi de sınıfının becerebildiği kadar kaliteli ve sorunsuzdur. Yol tutuşa verdiğiniz önem ve beğeni kriterlerinize göre seçim yapacaksınız.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Her iki marka model aracın aynı hacimdeki motorları aynı yakar, miktar belirtmiyorum, sürüş tarzınıza bağlı. Her ikisi de sınıfının becerebildiği kadar kaliteli ve sorunsuzdur. Yol tutuşa verdiğiniz önem ve beğeni kriterlerinize göre seçim yapacaksınız.

peki teknoloji olarak opel corsada zincir var ve çift eksatrik 16 valf.. ama fiesta tek eksantrik 8 valf ve triger kayışlı

üstelik opel corsada common rail direk enjesiyon sistemi var ben bun teknik konularıda baz alıyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Common rail hepsinde var TDCİ turbo dizel common rail injection demek zati, farklı marka farklı isim okadar, Fiesta daha albenili daha güzel bence ayrıca 1.6 tdci 16 valf lidir, bence Ford alın, Opel elektronik dert makinası gibi, zamanla bi sürü sensör arızası vermeye başlar ve parçalarıda pahalıdır. Kayış yada zincir okadarda dert değil çünki baya dayanıklıdır merak etmeyin.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Yeni Fiesta>Yeni Corsa>Eski Corsa>Eski Fiesta

Benim sıralamam budur...

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Yeni fiesta hoş görünüyor fakat bu sınıfda benim tercihim ikisi arasında Corsa olurdu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Common rail hepsinde var TDCİ turbo dizel common rail injection demek zati, farklı marka farklı isim okadar, Fiesta daha albenili daha güzel bence ayrıca 1.6 tdci 16 valf lidir, bence Ford alın, Opel elektronik dert makinası gibi, zamanla bi sürü sensör arızası vermeye başlar ve parçalarıda pahalıdır. Kayış yada zincir okadarda dert değil çünki baya dayanıklıdır merak etmeyin.

fiestalarda motor arızaları varmıdır

enjektör pompa felan sonuçta dizel motor yani

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Yeni fiesta hoş görünüyor fakat bu sınıfda benim tercihim ikisi arasında Corsa olurdu.

ben eski kasa fiesta ve eski kasa corsadan bahsediyorum kardeşim

Yeni Fiesta>Yeni Corsa>Eski Corsa>Eski Fiesta

Benim sıralamam budur...

yani?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

.Yakıtları aynı hemen hemen.Sorunsuzluk bakımından opel daha sorunlu olabilir.İç hacim güzellik bakımından seçiminizi yapım.Fordun parçası opele göre daha ucuzdur.İyi bayramlar

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Fiestalarda 8 supablı motor hiç görmedim, 90 modeller hariç

2. Eski kasa ve motor tiplerinden bahsediyorsak, Corsa yı düşünmek bile yersiz olur, sorunlu triger gergisi yüzünden rektifiye gören motor sayısı fazladır, elektrik-elektronik arızaları can sıkıcıdır.

3. Eski kasa Polo, servislerine katlanabilirseniz, düşünülebilir bir seçim olurdu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiesta derim, Çağlar bey 2008 dahil 1.4 tdci fiestal ar hatta yeniside 8 sübablı, sadece 1.6 tdci 16 sübablı...

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Alacağınız araçlar kaç model olacak?

2005 2006 felan

1. Fiestalarda 8 supablı motor hiç görmedim, 90 modeller hariç

2. Eski kasa ve motor tiplerinden bahsediyorsak, Corsa yı düşünmek bile yersiz olur, sorunlu triger gergisi yüzünden rektifiye gören motor sayısı fazladır, elektrik-elektronik arızaları can sıkıcıdır.

3. Eski kasa Polo, servislerine katlanabilirseniz, düşünülebilir bir seçim olurdu.

eski kasa yani 2005 2006 model fiestalar da 8 subap vardır tek eksantirk

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
1.4 tdci yı saymıyorum bile, yani 1.6 olarak?

bak 1.4 motor 8 subap

1.6 motor 16 subap çift eksantirk

ama corsada 1.3 16 supab çift eksantirik bunu demeye çalıyorum şu durumda 1.3 16 subap olmak daha mantıklı geliyo doğru mu

?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eski kasalara bakacak olursak, Polo ile Fiesta arasından seçim yapardım, şehir içi ağırlıklı kullanılınca, Polodaki 8 subapı da daha çok severdim, şahsi tercih tabii.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Eski kasalara bakacak olursak, Polo ile Fiesta arasından seçim yapardım, şehir içi ağırlıklı kullanılınca, Polodaki 8 subapı da daha çok severdim, şahsi tercih tabii.

yok yaa ben en iyisi fiesta alayım bende focus 1 var ama benzinli 1.6 çok yakıyor büççem kaldırmıyor dizel araba alacam oda buyuk ihtimalle fiesta olucak

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Dizel masrafı yerine LPG deneseniz.

onuda düşündüm ama lpg de çok yakıyor en mantıklısı dizel dizel daha az yakar lpg den

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...