İçeriğe Yönlendir

Etox

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ersen Tapan

Abiminde üstünde epey emeği olan bir araç ;

geçtiğimiz haftasonu binmek kısmet oldu..

Tasarım olarak çok farklı çok alçak ; bütün bakışların üstünüzde toplanması ayrı bir zevk :p

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Megane motoru vardı di mi bunda. Ne oldu bir gelişme olmadı mı? İlerlenemedi mi?

Plakaya yer lazım. :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Megane motoru vardı di mi bunda. Ne oldu bir gelişme olmadı mı? İlerlenemedi mi?

Evet şimdilik megan motoru var üstünde..

Dış görünüşte biraz değişiklikler yapılıyor şu anda başkada gelişme yok şimdilik..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ruhsattaki markası ne olarak geçiyor, yürüyen aksam hani marka, üretim-satış başladı mı? Ne güzel gözüküyor. Görünümün, tasarım güzelliğinin fabrika büyüklüğünü ile orantılı olmadığının yürüyen kanıtı. Çok hoş.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Teknik açıdan pek ilgilenmedim ama megan yürüyeni olabilir;

ruhsattaki marka etox :p

satış henüz başlamadı..

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Abiminde üstünde epey emeği olan bir araç ;

geçtiğimiz haftasonu binmek kısmet oldu..

Tasarım olarak çok farklı çok alçak ; bütün bakışların üstünüzde toplanması ayrı bir zevk :p

Malkoç ailesi (Ertex) yapıyordu değil mi bunu.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Jantlar biraz daha ofsetli olsa daha güzel gözükür...Böyle cılız kalmış biraz

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aslına bakarsanız fotoğraflarda araç ufak tefek çıkıyor yakından görüldüğünde çok daha faklı bir görünüşü var.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Atölye çalışması olarak harika bir ürün...

Biri zevk meselesi üç naçiz eleştirim var:

1. Spoylerdeki sis farlarının bulunduğu girintiler kör sonlanıyor, bu aerodinamik olarak ciddi olumsuz etki yaratacaktır. Genelde bu girintiler fren disklerini soğutmaya yönelik hava girişi sağlamak için kullanılır. Burada hatalı bir tasarım unsuru olarak kullanıldığını düşünüyorum.

2. Ön farların küçük spotlardan oluşması yerine Ferrari tarzı bir camın arkasına yerleşmesini daha çok beğenirdim.

3. Arka stoplarda dönüş sinyalinin güvenlik açısından sarı olmasının daha doğru olacağını belirtmek isterim.

Denemek isterdim... :)

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Türkiş mi bu?Hiç bilgim yokta kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Eğer bu bir marka haline gelecekse isminde x harfi olmaması daha iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2. Ön farların küçük spotlardan oluşması yerine Ferrari tarzı bir camın arkasına yerleşmesini daha çok beğenirdim.

Arabaya far yaptırmayıp.. Piyasadan temin ettikleri reflektörleri direk şasiye bağladıklarını tahmin ediyorum abi..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Kapı kolu megane,motor yürüyen megane,farlar otokar,stoplar stop 2002. Bikaç ayrıntı dışında gayet iyi oldu bence.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Truncu gözüküp beyaz mı dolaşıyor nası oluyo böyle :)

Arkadan çok oturaklı görünüyor ama önden tam tersi yüksekmiş izlenimi veriyo , ön tampondaki sis farı oyuklarına hava geçişi yerleri yapsalar hep görüntü olur hemde işlevli olur görüşüne katılıyoum. ama genel itibariyle güzel bişey :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Renk turuncuydu yeni boyandı; ön hava girişleride daha deneme aşamasında ön tamponda yeni yapıldı zaten sürekli değişim halinde..

İçi daha tam anlamıyla tamamlanmadığı için resimleri çekmedim..

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
bu türk spor aracı diye lanse edilen araç sanırım, hoş duruyor ama megan motorlu spor araba heralda bizde olur. ayrıca ben şunu anlamış değilim motor denen aliminyüm ve teknoloji kütlesini ülkenizde %100 yerli iş gücü teknoloji ve ham maddeyle yapmıyorsanız bence o araba yerli olmaz. eğer olsa idi her kes motorunu forddan alır veya başka markadan satın alır kendi garajında reno şasesi üzerine karbon fiber kasalı araç yapardı.

Şu anda satılan araçlarda yüzde ülke malı kullanılarak yapılmış araç sayısı son derece azdır. En azından bazı parçaların çekik gözlülerin katkısı ile üretildiği yadsınamaz.

Şimdi bu araç seri üretime geçse ve Avrupa'da satılsa ne malı diye satılacak? Tabii ki "Made in Turkey".

Çünkü tasarım bizden...

Motoru Renault tarafından geliştirildiği bu gerçeği de değiştirmeyecek. Globalleşme sürecinde %100 öz malımız konusunu bence bu kadar ciddiye almaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Bazı kusurları olsada, Emeği geçenlerin eline sağlık. :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...