İçeriğe Yönlendir

Mondeocu Arkadaslarin Dikkatine

Burak Olur

Recommended Posts

Burak Olur
(düzenlendi)

Merhabalar,

Kısmetse yarın kriz dolayısıyla BMW mi satip hafta içi bir ford alacagim.

2 tane mondeo arasinda kararsiz kaldim.

birisi 2002 model 89binde 2.0i Ghia Son fiyatı : 17.750 Otomatik tum aksesuarlari tam

digeri 2004 model 103binde 2.0i trend TDCi Son fiyati: 22.000 Manuel

dizel olan 4,5milyar daha pahali.

Aslinda düşüncem Ghia olani alip LPG taktirmakti. Fakat forumdaki neredeyse tüm LPG ile ilgili basliklari okudum. dili yanan da cok, sıkıntısız kullananlar da tek tük var.

4.5milyar için acaba deger mi? acıkcası Ghia daki ozelliklerde cok cazip edici.

ikisinin arasinda kaldim. Makul kıyaslamalarınızla bana yardimci olup yol cizerseniz cok memnun olurum.

Özellikle mondeosu olan arkadaslardan bilgi talep ediyorum.

Saygilarimla,

Burak (Yaş 29)

tarihinde Burak Olur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Manuel şanzımanlı ise tabi ki 2002 2.0 ghia alın. Yılda kaç km yapacaksınız, diesel araçların yüksek km lerdeki bakımlarını hesaplayın, turbo-enjektör fiyatlarına ufaktan bakmanın zamanıdır 100.000 km ler (ülkemizdeki yakıt ve bakım kalitesi ile). Lpg takınca aşırı bir kar da beklemeyin. Şahsi fikirlerim.

O fiyatlardan biraz daha aşağıya satarlar bu dönemde.

Yorum bağlantısı
Burak Olur
(düzenlendi)
fiyatlarınıda yazarsanız daha çok yardımcı olunabililir

peki, düzenledim.

Manuel şanzımanlı ise tabi ki 2002 2.0 ghia alın. Yılda kaç km yapacaksınız, diesel araçların yüksek km lerdeki bakımlarını hesaplayın, turbo-enjektör fiyatlarına ufaktan bakmanın zamanıdır 100.000 km ler (ülkemizdeki yakıt ve bakım kalitesi ile). Lpg takınca aşırı bir kar da beklemeyin. Şahsi fikirlerim.

Ancak araçların fiyatları nedir?

şanzıman ve fiyat bilgilerini güncelledim, ilginize teşekkür ederim.

Bu arada dizel olan baskı balata falan yenilemiş. Bakımlarını yaptırmıs.

Ben yilda 10-12bin km yapiyorum ama tasarruflu olmasini istiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.0 benzinli motoru, sandığınızdan daha da tasarrufludur, yılda 12.000 km ler için diesel veya lpg ye bulaşmazdım, hem cebinizde kalacak 4.500 ytl nin, şu andaki yıllık getirisi 900 ytl civarı yani aradaki tüketim farkını kapatır, paranızda cebinizde kalır.

Yorum bağlantısı
Burak Olur
2.0 benzinli motoru, sandığınızdan daha da tasarrufludur, yılda 12.000 km ler için diesel veya lpg ye bulaşmazdım, hem cebinizde kalacak 4.500 ytl nin, şu andaki yıllık getirisi 900 ytl civarı yani aradaki tüketim farkını kapatır, paranızda cebinizde kalır.

benzinlinin yakıt tüketimi şehir içi 13litre/100km lerde bildigim kadariyla.

BMW aracima da zavoli taktirmiştim, 9 ayda parasini cikarmiştim, bu yuzden LPG düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Metin Serin

mondeo ise konu benzinli ve manuel derim ben!!! siz nerde kullancaksınız bilmiyorum ama ben burlarda yakıttan şikayetci deilim doğrusu.usulüyle kullanılırsa 2000cc yerine göre 1600den bile ekonomik olabiliyor çağlar bey çok haklı bence yüksek km turbo dizel yada lpg o km lerde çok mantıklı deil.(yıllık 10-12000km yani)

Yorum bağlantısı
Burak Olur
2.0 Ghia ve Lpg düşünün...

Mehmet Bey, teşekkür ederim.

Az once bir hesap yaptim, 2milyara bir LPG dönüşümü yaptırsam 18-19ay da parasini cikardigimi hesapladim.

Mantikli gözüktü ama LPG dönüşümünden sonra ışık yanması, stop etme problemi gibi sıkıntılarla da karşılaşmak istemiyorum.

Çok muallakta kaldim, arabayı da kacirmak istemiyorum acıkcası.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Ben olsam hem yüksek model hem manuel hem de dizel olduğu için 2. yi alırım...

Yorum bağlantısı
Burak Olur
mondeo ise konu benzinli ve manuel derim ben!!! siz nerde kullancaksınız bilmiyorum ama ben burlarda yakıttan şikayetci deilim doğrusu.usulüyle kullanılırsa 2000cc yerine göre 1600den bile ekonomik olabiliyor çağlar bey çok haklı bence yüksek km turbo dizel yada lpg o km lerde çok mantıklı deil.(yıllık 10-12000km yani)

Metin Bey,

Fakat şöylede bir durum var.

10bin km den hesaplasak yilda 3.200ytl benzin parası odeyecegim, LPG ile 2.000ytl ödeyecegim. Aradaki fark %50+

Ben olsam hem yüksek model hem manuel hem de dizel olduğu için 2. yi alırım...

Teşekkür ederim Can Bey,

dizel olan aracin sahibi takribi km basina 20kurus yaktigini söyledi, son ölçümü bu şekildeymiş. Hesabimiza göre LPG ile aynı ya da cok az yüksek.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.0 benzinli Mondeo o kadar yakmaz ki? Ben İstanbul trafiğinde şehir içinde Otomatik V6 ile, 13lt/100km yi çok nadir görüyorum? Genelde 12veya daha altında yakmakta. Tabiki saatlerce sıkışık trafikte bekliyorsanız bilemem.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Sürüş zevkinize ve araçtan nasıl bir performans beklediğinizde önemli. Mondeo dizel çok özel bir torka sahip. Arada sırada masraf çıkarması riskini alırsanız bence dizel. Masrafsız kullanım için benzin + LPG derim.

Yorum bağlantısı
Burak Olur

ilginize teşekkür ederim cümleten.

Ben bugun benzinli olana bakmaya gidecegim, durumu buradan iletirim.

Yorum bağlantısı
Burak Olur
(düzenlendi)

Tekrar merhaba arkadaslar.

Bu benzinli mondeoya bakmaya gittim bugun

El sıkıştık anlastik.

Sahibinden.com da 19750 yaziyordu, 17750ye anlastik Ankara'da. Plaka 34. işkilendim biraz,

istanbul yolundaki TANOTO ya gittik.

Ruhsattan baktırttım, bilgisayarda aracin daha onceki bir bakımındaki kilometresinin 180bin oldugunu gördük.

Yani neredeyse 100bin km düşürülmüş, arabayı almadim. dizelden de tırstım acıkcası.

Böylece kaldı. :D

Vakit ayirip cevap yazanlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
2 el dizel almazdım..

Alınır alınır hem de o biçim alınır.

2005 trend 28500 km'de orjinal mondeo dizel.

Arkadaş galeriye satıp gelmiş,kaça mı?20,000 ytl'ye.

:):):selo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
demek hala böyle tilki düşünceli insanlar mevcut... ne yazık...

Hala mı.. :)

Bu işin cılkı çıktı artık...

Bence ikinci el araba tanıdık dışında birinden alınmaz...

Yorum bağlantısı
Burak Olur

Tekrar merhabalar,

gelişmeleri bildiririm demiştim, bu iki arabayı almadim. Bu turbo enj. leri ve diger tüm bakımları ozenle yetkili serviste yapilmis (kayitlarini gördük) bir mondeo tdci aldim. 2003 trend modeli.

130binde ama usta cok temiz dedi, boya kaza falan yok makine ile baktılar, usta tecrubeye falan cıktı begendi.

Artık aktif olarak araniza katilmiş oldum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alınır alınır hem de o biçim alınır.

2005 trend 28500 km'de orjinal mondeo dizel.

Arkadaş galeriye satıp gelmiş,kaça mı?20,000 ytl'ye.

:):):)

20.000 ytl ye böyle ibr arabayı satmaya razı olan birisi, 20.500 den sağa sola haber salarak neden 1 hafta beklemez anlamam. Umarım galeriden alan yeni sahibi ruhsatı üzerine alır!

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
Tekrar merhabalar,

gelişmeleri bildiririm demiştim, bu iki arabayı almadim. Bu turbo enj. leri ve diger tüm bakımları ozenle yetkili serviste yapilmis (kayitlarini gördük) bir mondeo tdci aldim. 2003 trend modeli.

130binde ama usta cok temiz dedi, boya kaza falan yok makine ile baktılar, usta tecrubeye falan cıktı begendi.

Artık aktif olarak araniza katilmiş oldum.

Saygılarımla.

Hayırlı olsun.Mehmet bey gibi;

Fotoğraf isteriz,kaça aldınız,niye aldınız,nasıl aldınız,aracın özellikleri ne?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...