İçeriğe Yönlendir

Çift kilitleme nedir?

Affan Nar

Recommended Posts

Affan Nar
(düzenlendi)

Merhabalar

2004 C max Trend Tdci aracımız var.Kullanıcı El kitabı'nda Güvenlik bölümünde (sayfa:114) "çift kilitleme sistemi" devreye sokma ve devreden çıkarma işlemlerini anlatıyor.

Aşağıda da o sayfaları tarayıp yükledim.İlave olarak anahtar üzerindeki ortadaki çift kilit olan düğmeye: A-Birkez basıldığında merkezi kilit devreya girer. B- 3saniye içerisinde ikince kez basıldığında çift kilitleme devreye girermiş.Bu durumda araç kapıları içeriden de açılmıyormuş.Denedim olmadı.Herhalde bizim modellerde bu özellik yok.

Yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler. :nazar:

tarihinde Affan Nar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sizin aracınızda olmayabilir. İç alarm gözü yok ise, çift kilitte yoktur. Çift kilit yapılınca iç göz taramaya geçer, cam kırılsa bile, iç kapı açma kolu ile kapı açılamaz.

Yorum bağlantısı
Misafir

affan bey benim aracım 2005 benzinli trend ve çift kilitleme bendede yok ama orhan abide varmıs.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Eğer ikinci bastığınızda araçtan herhangi bir ses gelmiyor ve bu esnada sinyaller iki kere yanıp sönmüyorsa yoktur..

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
Sizin aracınızda olmayabilir. İç alarm gözü yok ise, çift kilitte yoktur. Çift kilit yapılınca iç göz taramaya geçer, cam kırılsa bile, iç kapı açma kolu ile kapı açılamaz.

Bende tam dikiz aynasının arkasında alarm gözü mevcut. bunu benden önceki sahibi ekletmiş olabilir.

çünkü ben kapıyı kilitledigimde alarm otomatik devreye giriyor. ayrı bir kumandası yok.

denedim, içeride birileri varken kapıyı kilitlersem ve alarm devreye girdikten sonra içeridekiler hareket ederse alarm devreye giriyor.

ancak çift kilitlemede içeriden kapı açılmasını denemedim hiç.

Yorum bağlantısı
Murat Aldağ

BEnim araçta uzaktan kumanda ile bir kere bastığımda normal kilitleniyor. Herhangi bir dörtlü yanmıyor. İkinci seferde bir iki saniye basılı tuttuğumda dörtlüler yanıp sönüyor o zaman çift kilit mi var acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Murat Bey... 2001 Ghia'da çift kilitleme var ve anlattığınıza göre de sizin ki sorunsuz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

bugün denedim. eger çift kilitleme iki kez kilitleme sesinin gelmesi ve 4lülerin 2kez yanıp sönmesi ise bende var. ha birde içeride hareket sensörü var.

ancak çift kilitlemede kapılar içeriden açılamıyorsa.. bende yok.

yani bugün denedim. çift kiletlemeden sonra şöför tarafından içeriden kapı açıldı ve alarm çalmaya başladı.

ama sonuçta açılmaması gerekiyormuş.???

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ama sonuçta açılmaması gerekiyormuş.???

Demekki kilit bozuk.. açılmaması gerekiyordu...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

+1

Çift kilitlemede içerden açılma olmuyor.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Bildiğim kadarıyla çift kilitleme sadece ghialarda mevcut. Trenlerde yok. Çift kilitlemede kapı kolunu açmak için çektiğinizde kapı açılmaz. Bırakıp ikinci kez çektiğinizde açılır.

31163232gs4.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Affan Nar

Tüm ilgilenen ve cevap yazan vede ford'cu arkadaşlarıma teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Rıdvan Önbey

Bildiğim kadarıyla ghia larda var . Kapama düğmesine 3sn. içinde 2 kez arka arkaya basarsanız. Dörtlüler yanıyor ve kilitleme sesi geliyor. İçeriden açılması imkansız .Belli bir süre sonra içerdeki sensörde hareket algılarsa, alarm çalıyor.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Yusuf Esin

Belki yeri değil ama;

Bir ara Focus 1 lerde hangi modellerde alarm var hangilerinde yok diye bir konu geçmişti. Araç kilitliyken Kaputu anahtar ile açmaya kalkarsanız alarm ötmeye başlıyo. Belki budurumu öğrenmek için bir yol olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Dinçer

bizim araçlarda araç hareket ettğinde kilitleme sistemi varmı acaba biliyomusunuz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ghia 2000 focuslarda varmı bu olay varsa ona göre bi kurcalayım..

Yok

2001'den itibaren var..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Kaan Öztürk

Çağlar bey merhaba,

çift kilitleme yaparken metalik bir ses geliyor her zamankinden farklı adeta kısa devre yapıyormuş gibi..bazen de düzeliyor..acaba sizce neden olabilir? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Mondeo Trend'lerde de çift kilitleme var. Ayrıca hareket algılayıcı sensör olmasa da alarm devreye giriyor.

Yorum bağlantısı
Yusuf Al
Mondeo Trend'lerde de çift kilitleme var. Ayrıca hareket algılayıcı sensör olmasa da alarm devreye giriyor.

Bu çift kilitleme olayı 98 mondeo ghia larda varmı acaba?

Bende 3 sn içinde anahtarı iki defa sola çevirip sonra kilitliyorum sinyaller iki defa yanıp sönüyor fakat şoför kapısından (içerden) açılıyor.Demekki bende yok doğrumu acaba??

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Burak İşler

benim araçtada iki defa kiltleyince 4 lü flaşör yanıyor. içeriden kapıların açılmamasını sağlamasının dışında bi avantajı varmı acaba ben kapıyı kapattığımda zaten dışarıda oluyorum:)) yani içeride birsinin üzerine çift kilit yapıldığında e bu kişide dışarıyaçıkamıyormu çıkamıyormu

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Ben araçta çocuklarım varsa ve çok kısa süreli ayrılmam gerekiyorsa, çift kilitleme yapıyorum. Araç koıltuğu kilidini açabilecekleri güne yaklaşmış olabilirim diye endişeliyim. Gazete alacağım diye, başıma iş gelmesin istiyorum.

Evde kapı ve camlarını açabilmeye başladılar. Yeni güvenlik kilitleri sipariş ettim.

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Aydın Perçem

Konu bayaa eskimiş ama, hareket sensörü olanlarda, içerde çocuk bırakırsanız alarm çalmayacak mı? Siz gelinceye kadar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...