İçeriğe Yönlendir

Çift kilitleme nedir?

Affan Nar

Recommended Posts

Mustafa Karabulut

onu bunu bilmem de, madem konuya denk geldik yazmadan etmeyelim :) benim arabada çift kilit yapınca şöför kapısının kilit kısmından "zorttt" diye uzun bi ses çıkıyor, kilit mi zortladı acaba ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

onu bunu bilmem de, madem konuya denk geldik yazmadan etmeyelim :) benim arabada çift kilit yapınca şöför kapısının kilit kısmından "zorttt" diye uzun bi ses çıkıyor, kilit mi zortladı acaba ?

kitleniyor mu hava soğuklıuğu nasıl

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

kitleniyor mu hava soğuklıuğu nasıl

kitleniyor abi, hava o kadar da soğuk değil, 10 ile 15 derece arasında.

haa bu arada, bazen kilit açma düğmesine bastığımda 3 kapı açılıyor, o zort yapan şöför kapısı açılmıyor, aç kapa, aç kapa yapıyorum kumandadan, o zaman düzeliyor açılıyor kapı, bu sorunu da ara sıra yapıyor, zortu da.

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

kitleniyor abi, hava o kadar da soğuk değil, 10 ile 15 derece arasında.

haa bu arada, bazen kilit açma düğmesine bastığımda 3 kapı açılıyor, o zort yapan şöför kapısı açılmıyor, aç kapa, aç kapa yapıyorum kumandadan, o zaman düzeliyor açılıyor kapı, bu sorunu da ara sıra yapıyor, zortu da.

problem ve sorunu yazmışsın zaten kilitçiye bir uğraman gerek ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

problem ve sorunu yazmışsın zaten kilitçiye bir uğraman gerek ;)

yıkıma uğradık desene abi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çift kilitleme işi yaş.. Malatyada bir arkadaşımız iki gündür açmaya uğraşıyor.. Hala açamadı...

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Konu bayaa eskimiş ama, hareket sensörü olanlarda, içerde çocuk bırakırsanız alarm çalmayacak mı? Siz gelinceye kadar..

Hareket sensörü yok. Olan bazı araçlarda da aracı stop ettiğinizde seçenek olarak kapalı tutmayı sorgulaması mümkün.

Arabanın içine çocuk kilitlenmez..

Bence de... Ancak bazı şartlarda daha güvenli olacağını düşünüyorum. Ön camları az açık tutmak, çok hızlı olmak 2-3 dk, trafik kazası riski sizin ve çocuklarınız için olmaması durumlarında tercih etmem gerekiyor. :(

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu ses benim araçtan da gelmeye başladı.Nadiren yapsa da duyuyorum.Aynı binaların dış kapılarında otomatik kapı açınca zııııııtttt diye ses çıkıyor ya öyle birşey..Kapının açılmasında ve kapanmasında sorun yok..Tabii şimdilik :D

Konu bayaa eskimiş ama, hareket sensörü olanlarda, içerde çocuk bırakırsanız alarm çalmayacak mı? Siz gelinceye kadar..

Bu önlem hırsız için.Camı kırar ama kapıyı açamaz.Araçta çocuk kilitleneceğini düşünmüyorlar.Zaten bu da doğru değil.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

zırrrt diye gelen -bence çift kilidin motorunun zorlanma sesi- satmış olduğum 2009 model focus tit. aracımın sağ arka kapısında 2 kez başıma gelmişti, servis ikisinde de kilidi/kilit motorunu değiştirdi!..

ama kapıyla ilgili bir problemden olabilir diye düşünmüştüm o zaman, sıfır kilit motoru takıldı o da bi sene içinde bu sesi çıkarmaya başlamıştı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...