İçeriğe Yönlendir

Otomatik cam sorunu kendim yaptım

Toprak Ağaoğlu

Recommended Posts

Toprak Ağaoğlu

herkese merhaba

2 günden beri agır agır kalkan sol ön camım bugün bir kapandı tam kapandı :) sorun motorda çıktı arkadaşlar resimlere ufak notlar yazarak yardımcı olayım dedim bende en azından benim gibi sıkıntısı olan arkadalar kendilkeri yapabilir.

cam açma butonlarını içi zımpara ve kontak spreyi ile temizledim.

29687940fz6.jpg

ama sorun devam etti. röle tık diyor kalıyordu bende röleyi açtım.

95299322ut8.jpg

verilen komutu alıyor ama motor hareket etmiyordu sıra motora geldi ve onuda söktüm.

58991385xs4.jpg

sonrada içini dagıttım..

46273650oi6.jpg

bakır kısım siyahlaşmış ve içinden kurum gibi birşeyler döküldü zımparalandı ve motor mili yaglandı.

ve temizlendikten sonra.

76432470fn8.jpg

topladım ve tekrar denedim sonuç mükemmel hem sessiz hemde hızlıydı ugraştıgıma degdi. aynı sorundan başı agrıyan arkadaşlar varsa yardımcı olayım dedim.

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu
tebrikler güzel çalışma olmuş.

sagol'lun tayfun bey amaç paylaşmak,paylaştıkça sorunları gidermek.

Yorum bağlantısı
Hakan Karakılçık

benim direksiyon tarafından iniyor ama kaldıramıorum tekrar sağ camı bu zımparalama işini denerimde spreyi nerden bulabilirim acaba tuşu söküp deneyim bende bir.. elinize sağlık güzel çalışma olmuş..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bilgisayar malzemesi satılan yerlerde vardır.Philips marka olan var ve efsane WD40 var.

Çalışma süper olmuş, bilgi paylaşımı için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

teşekkür ederim mehmet abi.

arkadaşlar bu arada WD40 olcagını sanmıyorum o yag sadece ama phlıps' kontak sprey farlı bir şey genelde elektronik cihazlarda kullanılıyor ve kısa devre gibi özelligi yok ama WD40 için aynı şeyi söyleyemem.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim bildiğim WD40 da kısa devre yapmaz.Yağlı olduğu için uzun süre o bölgede kalır ama işini iyi yapar...

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

valla dedigim gibi serkan bilmedigimden bişi söyleyemiyorum.

ben bunu kullandım.

7769bvs7.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bunun birde mavi kapaklı olanı var.Çakmak gazı gibi bir etkisi var ama hatırladığım kadarı ile kontak temizliğinde epey iş görüyordu.WD40 daha çok yağlama ve temizlik için olduğundan bu ürünü tercih etmen yerinde olmuş.Dediğim gibi emeğine sağlık.Sorunun çözülmüş işte ne güzel.Maddi yanından ziyade verdiği keyif başkadır.Tekrar teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

valla becerirmiyim yapabilirmiyim derken paldır küldür söktüm merakta var biraz ama halloldu ve 2 saatimi almadı. ama arızayı dogru teşhis etmenin mutlugu güseldi :D

valla becerirmiyim yapabilirmiyim derken paldır küldür söktüm merakta var biraz ama halloldu ve 2 saatimi almadı. ama arızayı dogru teşhis etmenin mutlugu güseldi :D

bu arada cam rölesi fiyatı 135+kdv dediler bir ara ondan şüphe duydum hemen sordum aldıgım cevap karşısında şok olmuştum :nazar:

Yorum bağlantısı
Hakan Karakılçık

spreyi alıp deneyeceğim inş. bizimkide hal olur eğilip sağdan camı kapatmak zorunda kalıyorum biara serviste sordum komple dörtlü takımın deişmesi lazım demişlerdi o da pahalıydı açtığına göre belki böyle bi işlemden sonra kapatabilir diye düşünüorum o tuş..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bunun birde mavi kapaklı olanı var.Çakmak gazı gibi bir etkisi var ama hatırladığım kadarı ile kontak temizliğinde epey iş görüyordu.

Serkan bana bundan lazım ya.. Nevşehir'de bulamadım...

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu
spreyi alıp deneyeceğim inş. bizimkide hal olur eğilip sağdan camı kapatmak zorunda kalıyorum biara serviste sordum komple dörtlü takımın deişmesi lazım demişlerdi o da pahalıydı açtığına göre belki böyle bi işlemden sonra kapatabilir diye düşünüorum o tuş..

hakan açılmıyacak bişi degil sökünce sende görürsün 6 adet tırnak var altta kırmadan tırnakları açtır zaten kendi tık diye atıyor. dagılacak diyede korkma ben düşürdüm bile dagılmadı.sag taraftaki resimde yani tuşların oldugu bölümde dikine duran sarı bakır levhalar onlar düşüyor bi onlara dikkat et kaybolmasın eger düşerse ve kaybolursa yenisini almak zorunda kalabilirsin.

işaretli olan yerlere dikkat düşüyorlar.

35513096tt7.jpg

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Güzel Çalışma Olmuş

Philips'in spreyi Kırmız Olan Yağlı Mavi Olan Yagsız Kontak temizleyicidir.

Kırmızı Hareketli Makenaik,Mavi Olan Elektronik Parcalarda Kullanılır.

Mehmet Abi Mavi mi Kırmıı Mı gerek

Yorum bağlantısı
Hakan Karakılçık
hakan açılmıyacak bişi degil sökünce sende görürsün 6 adet tırnak var altta kırmadan tırnakları açtır zaten kendi tık diye atıyor. dagılacak diyede korkma ben düşürdüm bile dagılmadı.sag taraftaki resimde yani tuşların oldugu bölümde dikine duran sarı bakır levhalar onlar düşüyor bi onlara dikkat et kaybolmasın eger düşerse ve kaybolursa yenisini almak zorunda kalabilirsin.

işaretli olan yerlere dikkat düşüyorlar.

35513096tt7.jpg

bugün bunları dikkate alarak denerim yapmayı zaman olursa pazar günü havada ii olursa inş..teşekkürler toprak bey..

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu
bugün bunları dikkate alarak denerim yapmayı zaman olursa pazar günü havada ii olursa inş..teşekkürler toprak bey..

inşallah olur hakan bey kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan

Şimdi siz deneyim kazandınız. Camda sorun olursa, aynı şehirde yaşamanın avantajını kullanır, sizi buluruz artık. :)

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu
Şimdi siz deneyim kazandınız. Camda sorun olursa, aynı şehirde yaşamanın avantajını kullanır, sizi buluruz artık. :)

tabi bahadır bey yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan

Teşekkür ederim sağolun.

Balıkesir üyeleri olarak toplanabilirsek tanışırız inşallah.

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu
Teşekkür ederim sağolun.

Balıkesir üyeleri olarak toplanabilirsek tanışırız inşallah.

inşallah bahadır bey

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan bana bundan lazım ya.. Nevşehir'de bulamadım...

İkisinden de alıp gelirim istersen.... :bravo: Göndereyim abi istersen, buralarda dolu bunlardan....

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Philips mavi kapak biraz daha zor bulunuyor.Bu yağsız olanı

Philips kırmızı kapaklı olanda kontak spreyi ancak yağlı.Elektronik aksamlar için mavi olanı tercih etmek gerekiyor.İşini yapıyor ve hiç iz bırakmadan uçup gidiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...