İçeriğe Yönlendir

Otomatik cam sorunu kendim yaptım

Toprak Ağaoğlu

Recommended Posts

Toprak Ağaoğlu

teşekkür ederim. Bu arada arkadaşlar sitedeki (fordclub) armasını nerden temin edebiliriz aracıma yapıştırmak istiyorum tabi fazla büyük olmamak şartıyla.

fordclubxb6.png

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Tansel Yavuz

Benim düğmede sağ camı kaldırıyor fakat indirmiyordu,aynı bu şekilde söktüm ve düğmenin temas ettiği yerlerin oksitlendiğini gördüm,temizledikten sonra gayet güzel çalışmaya başladı.

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz

Abi benim camda da sorun var. Sol düğmeden sağ ön camı açamıyorum. Sağ kapı düğmesinden açtığımda ise sol taraftan cam açmaya bastığımda da sağ camı kapatıyor. Kapatma düğmesine bastığımda da sağ camı kapatıyor. Sol tarafta bulunan dörtlü düğmenin bozuk olmadığını öğrendim. Yeni düğme taktık fakat aynı şekilde davrandı. Sol taraftan açmadı. Sağ kapıdan açtığımda açıldı. Sağ ön cam, sol taraftan açılmıyor fakat kapanıyor. Sağ ön cam, sağ kapı düğmesinden açıldıktan sonra da, sol düğmeden açmaya basıldığında kapanıyor. Bunun sebebini ustalar bulamadı. Servis ise 4 lü cam düğmesinden dedi. Düğme fiyatını sordum 29 TL + KDV dedi. Yanlışınız olmasın bi daha bakın dedim. Bu kez 45 TL + KDV dediler. Yine yanlışınız var daha önce 184 TL + KDV demiştiniz dediğimde tekrar baktılar. Bu kez ise 350 TL + KDV dediler. Düşünün 6 ay önce 184 TL dedikleri 4 lü cam açma düğmesine 350 TL fiyat çektiler. Oysa aynı düğmeyi ben servis dışından 150 TL ye getirttim. Fakat düğmeyi değiştirmemize rağmen sorunum çözülmedi. Tabii 4 lü cam açma düğmesini almadım. Yukarıda arkadaşların anlattıkları gibi ben de sol kapı içindeki motoru falan temizletsem ya da cam açma rolesini değiştirsem sorunum çözülür mü?

Hurdacıya vercem diyorum da inanmıyorsunuz. Ha bu arada sağ kapı açma düğmesi düzeldi. Kendi kendine kapanmıyordu. Sadece sağ kapıdan ve anahtarla kapılar kilitleniyordu. Sol taraftan anahtarla ya da kumandadan kapıları açtığımda ise sağ ön kapı açılmıyordu. Şimdi bu durum kendiliğinden düzeldi. Demek ki içine giden su buharlaştı. :)

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Harun Sayın
(düzenlendi)

aracım focus değil ama mantığı aynıdır diye düşünüyorum.

benim araçta da sağ kapı camını sağdan açabiliyorum ancak, soldaki düğme açmıyor. düğmedenmidir acaba.

cumartesi günü bir açayım da bakayım diyorum soldaki düğmeyi. umarım dahada bozmam.

tarihinde Harun Say?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ellerine saglık güzel çalışma olmuş.paylaşım içinde tşk.kömüründe azalmış oldugunu gördüm açmışken keşke kömürde alıp yapsaydınız bidaha ugraşmazdınız.o boyutta kömür alıp kalın zımpara ile aynı ebatlara getirerek bu işlem olurdu.aklınızda olsun.aynısını bulcam diye ugraşmayın.elektrikli ev aletlerinde bu ebatlarda kömür kullanılıyor.bu işle ugraşanlarda rahatca bulunur.bu kömür bakır kısım üzerine zamanla yerleşir aralara dolar ve drenç oluştur buda akımı zayıflatarak atıyorum 12 volt ve akü akımı sabit grecekse bu drenç oluşumu bu giren akımı zayıflatarak motorun devrini düşürürerek zorlanmasına ve hatta bobin yanmasına sebneb olmaktadır.

el becerisi ve kendine güven olduktan sonra gerçek manada moral oluyor.sakin olmak gerek heyecan olmadan.tamir oldugunda çalışınca degme keyfine bi demli çay ohhhhhhhhhh :good1::D

İkisinden de alıp gelirim istersen.... :p Göndereyim abi istersen, buralarda dolu bunlardan....

+1

hurdacılarda ganimett.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Özdemir
(düzenlendi)
Philips mavi kapak biraz daha zor bulunuyor.Bu yağsız olanı

Philips kırmızı kapaklı olanda kontak spreyi ancak yağlı.Elektronik aksamlar için mavi olanı tercih etmek gerekiyor.İşini yapıyor ve hiç iz bırakmadan uçup gidiyor.

Ara bilgi olarak "bu spreyler aslında 3 lüdür; Sarı, Mavi ve Kırmızı

Kırmızı olanı: Yağlı kontak temizleyici

Mavi olanı: Yağsız kontak temizleyici

Sarı olanıda: Sadece temizleyici (köpüklüdür)

Mavi ve Sarı olanları elektronik aksamda da kullanılabilirken Kırmızı olan Elektronik ortamda kullanılamaz.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...