İçeriğe Yönlendir

LPG Filtre

Selahattin Akyüz

Recommended Posts

Selahattin Akyüz

LPG filtresi kaç binde değişir ve değişmesinin ne tür faydası vardır bilen varmı arkadaşlar. Yakın zamanda değiştiren varmı ücretler ne durumda.?Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

benim bildiğim 10 binde bir. ücretleri 40 ile 20 arasıdır bildiğim.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

BRC(fast) 'de kaç binde değişmesi gerekiyor Mehmet Abi, 20bin km ye yaklaşmak üzere ama henüz değişim olmadı..

Yorum bağlantısı
Osman Bala

30000 oldu değiştirmedim. LPG'cilerin para kazanma yolu olduğunu düşünüyorum ama artık değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

20binde değişiyor lavato markasının fiyatınada 40tl ödedim ama ben aracı aldığımda filtrelikten çıkmıştı,her zaman temiz filtre araca faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz
(düzenlendi)

lovata 2 filtre değişimi 15 ytl.normalde 10.000 km de değişmesi gerekiyor diyorlar.ben 30.000'de değiştiriyorum.hala temiz çıkıyor.gazdan kaynaklanıyor sanırım.

tarihinde Mustafa Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)
lovata 2 filtre değişimi 15 ytl.normalde 10.000 km de değişmesi gerekiyor diyorlar.ben 30.000'de değiştiriyorum.hala temiz çıkıyor.gazdan kaynaklanıyor sanırım.

orjinal filtresimi aldığınız, ben türkiye distirübütöründen alıyorum filtreyi.bana aldığım yetkili firma 20binde değişmesi gerekiyor dedi 15ytl olsa km bakımından 2 katını hesaplarsak aynıya varıyor.

tarihinde Yavuz Emrem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
BRC(fast) 'de kaç binde değişmesi gerekiyor Mehmet Abi, 20bin km ye yaklaşmak üzere ama henüz değişim olmadı..

Ben fast kullanmıştım ve 20 binde değiştireceğiz demişlerdi.. Değiştirmişlerdi..

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Ben brc in iki filtresini 10000 km de değiştirttim.Hiç kirlenmemişlerdi bence ideali 20000-30000 km.Yalnız piyasadaki filtrelerin kat sayısı orjinalden az çıkıyor(saydım). Böyle bir durumda bakım araları kısaltılabilir.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

benim lpg kitinde bir tane filtre gördüm değişen l,avato brc farklımı.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Brc lerde 20.000 km de değişmesi gerektiğini söylemişti usta. Ve değiştirdiğimde karardığını görmüştüm

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

bizim focusta 42000 km oldu hiç degiştirmedik birkaç sefer ustaya sordum gerek yok dedi böyle bir sey olabilir mi kit romano

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Atar

Landi renzo taktırdığım usta 10.000 değişmeli dedi

fiyatını sordum 50 tl dedi

Bu gidişle usta katliamı yapacağım...

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Filtre haricinde lpgnin başka ne bakımları var? Aracım tam bilmemekle beraber sanırım 45 bin kmdir lpgli. Bazı sitelerde basınç düşürücü lpg beyni miydi neydi öyle bi parçanın 45-50 bin km de bir değişmesi gerekir falan diye yazıyordu, bu parça nedir? Gerçekten değişmeli midir? Yoksa lpg firmalarının bi satış politikası mıdır? Kitin markası lovato ve sitesinde "Gaz filtresi 2000 Km?de , buharlaştırıcı (KİT) tamir takımı 45.000 Km?de bir mutlaka değiştirilmelidir. Gaz filtresi (2000 Km) ve KİT tamir takımının ömrünün bitiminde (45.000 Km) kesinlikle tazyikli hava ile temizleme yoluna gidilmemelidir. Yapılan temizleme işlemi araca ve gaz sistemine zarar vermektedir." diye ibare var.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz
orjinal filtresimi aldığınız, ben türkiye distirübütöründen alıyorum filtreyi.bana aldığım yetkili firma 20binde değişmesi gerekiyor dedi 15ytl olsa km bakımından 2 katını hesaplarsak aynıya varıyor.

orijinal filtre 3 kat fazlası fiyatına. zaten ellerinde yok.taktıklarını orijinal diye takıyorlar. sanıyorum fason bulgar malı.

Filtre haricinde lpgnin başka ne bakımları var? Aracım tam bilmemekle beraber sanırım 45 bin kmdir lpgli. Bazı sitelerde basınç düşürücü lpg beyni miydi neydi öyle bi parçanın 45-50 bin km de bir değişmesi gerekir falan diye yazıyordu, bu parça nedir? Gerçekten değişmeli midir? Yoksa lpg firmalarının bi satış politikası mıdır? Kitin markası lovato ve sitesinde "Gaz filtresi 2000 Km?de , buharlaştırıcı (KİT) tamir takımı 45.000 Km?de bir mutlaka değiştirilmelidir. Gaz filtresi (2000 Km) ve KİT tamir takımının ömrünün bitiminde (45.000 Km) kesinlikle tazyikli hava ile temizleme yoluna gidilmemelidir. Yapılan temizleme işlemi araca ve gaz sistemine zarar vermektedir." diye ibare var.

Daha önceden brc kullandım.Eski tip. 5 yıl kullandım ve hiç bir parça değiştirmedim.Lovatoda ise değişecek iki filtre var.periyodik olarak değiştirilecek. Diğerleri arızalandığında değişecek. Ancak lovatoda her yıl yeni bir model çıkardığı için arızalı parçayı bulmak zor. Satmıyor distribitör.

İşte burada kontrolsuzluk ortaya çıkıyor. Her kes yurt dıiından bir şey getiriyor ve satıyor. Sanayi bakanlığı bu konuda yetersiz kalıyor.

Şikayetmi .. Etseniz ne olacak. Artık kanserleşmiş devletin organları.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

Dün bir arkadaştan duydum.LPG kiti BRC iken usta farklı bir filtre kullanmış ve dediğine göre sızdırmazlık raporu alamamış.Tekrar değiştirmek zorunda kalmış.Çok ilginç geldi bana.Acaba böyle bir kural mı var yoksa uygulamadaki kişinin keyfi bi uygulaması mı?

Yorum bağlantısı
  • 10 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Benzin filtresi çok uzun aralıklı değiştirilirken bu lpg filtresi için neden 10-15 bin diyorlar? Katkılı lpg de almıyorum. Bunun ideali kaçtır? Hep aynı yerden alıyorum gazı. Firmanın hediyesi olarak 1 kere ücretsiz değiştirdim ve filtre metal parlaktı. Gaz dedektörüm yok. Kendim de değiştirmek istemiyorum açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benzin filtresi çok uzun aralıklı değiştirilirken bu lpg filtresi için neden 10-15 bin diyorlar? Katkılı lpg de almıyorum. Bunun ideali kaçtır? Hep aynı yerden alıyorum gazı. Firmanın hediyesi olarak 1 kere ücretsiz değiştirdim ve filtre metal parlaktı. Gaz dedektörüm yok. Kendim de değiştirmek istemiyorum açıkçası. 

Bakımın amacı arıza oluşmadan yapılan önceyici işlemdir. Filtrenin değişim periyodu hep kötü şartlara göre düşünülmüştür. Bu nedenle 10bin-20bin km aralığındadır. Belki aldığınız yerin gazı çok iyi ve filtre hiç kirlenmiyor. Bunun kontrolünü de değişime kararını da siz verebilirsiniz. Ama zaten 20 liralık bir parçadan bahsediyoruz. Güvenli tarafta kalmak en iyi seçimdir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Bakımın amacı arıza oluşmadan yapılan önceyici işlemdir. Filtrenin değişim periyodu hep kötü şartlara göre düşünülmüştür. Bu nedenle 10bin-20bin km aralığındadır. Belki aldığınız yerin gazı çok iyi ve filtre hiç kirlenmiyor. Bunun kontrolünü de değişime kararını da siz verebilirsiniz. Ama zaten 20 liralık bir parçadan bahsediyoruz. Güvenli tarafta kalmak en iyi seçimdir. 

Parça 20 de değişim 100 lira işte. Bana sanki lpg’yi takan firmanın bir kazanç kaynağı gibi geliyor. Dese ki, 50 binde bir tamam diyeceğim. 10 binde yakıt filtresi değişir mi? Benzin filtresi değişimi zaten çok uzun km’ler sonra oluyor. Mazot filtresi 2 bakımda bir. Lpg neden 10-15. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Tansu bey Kalite farki var cunku. Benzin ve mazot filtreleri gibi kaliteli bir yapisi yok.Ayrica ayni mesafede neredeyse iki kat daha fazla yakit temizliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Parça 20 de değişim 100 lira işte. Bana sanki lpg’yi takan firmanın bir kazanç kaynağı gibi geliyor. Dese ki, 50 binde bir tamam diyeceğim. 10 binde yakıt filtresi değişir mi? Benzin filtresi değişimi zaten çok uzun km’ler sonra oluyor. Mazot filtresi 2 bakımda bir. Lpg neden 10-15. 

Ben hep 10000 de degisirdim bir sefer 18000 bin km de degistirdim. Birinin aklina uydum aksirma tiksirma yoksa devam et demisti. Uzun yolu 450 km goren arabanin menzili 290 a kadar dustu. Gidecegim yere varinca ilk isim lpg filtresini degismek oldu. Menzil direk 370 km ye cikti. O gunden beridir 10 binde bir hem gaz kesici hem de enjektor filtresini degisirim.

10 bin km de gaz kesici filtre, gaz kesicinin icinde miknatis olmasi buyik avantajmis. Tum demir tozunu topluyor, filtrenin tikanmasini azaltiyor.

aec7987a8b6fc1d05ff3ed308910534f.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ben hep 10000 de degisirdim bir sefer 18000 bin km de degistirdim. Birinin aklina uydum aksirma tiksirma yoksa devam et demisti. Uzun yolu 450 km goren arabanin menzili 290 a kadar dustu. Gidecegim yere varinca ilk isim lpg filtresini degismek oldu. Menzil direk 370 km ye cikti. O gunden beridir 10 binde bir hem gaz kesici hem de enjektor filtresini degisirim.

10 bin km de gaz kesici filtre, gaz kesicinin icinde miknatis olmasi buyik avantajmis. Tum demir tozunu topluyor, filtrenin tikanmasini azaltiyor.

aec7987a8b6fc1d05ff3ed308910534f.jpg

17 bin olmuş benim filtre. Yakıtta azalmayı bujileri değiştirince yaşadım. Epey düştü. Ama filtreden dolayı nasıl düşsün ki yakıt. Lpg’nin içinde başka şeyler mi var ki yanma kalitesini etkiliyor. Hava filtresi olsa derim ki az hava geliyor. Anlamadım tam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...