İçeriğe Yönlendir

LPG Filtre

Selahattin Akyüz

Recommended Posts

Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

17 bin olmuş benim filtre. Yakıtta azalmayı bujileri değiştirince yaşadım. Epey düştü. Ama filtreden dolayı nasıl düşsün ki yakıt. Lpg’nin içinde başka şeyler mi var ki yanma kalitesini etkiliyor. Hava filtresi olsa derim ki az hava geliyor. Anlamadım tam

Az yakıt geçince filtreden araç fakire düşüyor daha fazla yakıt basıyor, değerler artıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benzin filtresi çok uzun aralıklı değiştirilirken bu lpg filtresi için neden 10-15 bin diyorlar? Katkılı lpg de almıyorum. Bunun ideali kaçtır? Hep aynı yerden alıyorum gazı. Firmanın hediyesi olarak 1 kere ücretsiz değiştirdim ve filtre metal parlaktı. Gaz dedektörüm yok. Kendim de değiştirmek istemiyorum açıkçası. 

Ben hep kendim değiştim, bazen 10 binde bir bazen 20-30 binde bir. Ancak bir kere çok ucuza lpg aldığım bir yere güvenmediğim için 8 bin km'de filtreyi kontrol etmek için açtığımda kap kara olduğunu görünce bir daha oradan almadım.

Filtreyi kendiniz de değişebilirsiniz, çok kolay oluyor genelde. 

Metin Akbal yazdı:

Ben hep 10000 de degisirdim bir sefer 18000 bin km de degistirdim. Birinin aklina uydum aksirma tiksirma yoksa devam et demisti. Uzun yolu 450 km goren arabanin menzili 290 a kadar dustu. Gidecegim yere varinca ilk isim lpg filtresini degismek oldu. Menzil direk 370 km ye cikti. O gunden beridir 10 binde bir hem gaz kesici hem de enjektor filtresini degisirim.

10 bin km de gaz kesici filtre, gaz kesicinin icinde miknatis olmasi buyik avantajmis. Tum demir tozunu topluyor, filtrenin tikanmasini azaltiyor.

aec7987a8b6fc1d05ff3ed308910534f.jpg

18.000 km sonunda bu hale geldiyse bence lpg aldığın yeri değiştir. Gaz kesici filtresini 50-60.000'den fazla kullandım, bu kadar kirli değildi. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
18.000 km sonunda bu hale geldiyse bence lpg aldığın yeri değiştir. Gaz kesici filtresini 50-60.000'den fazla kullandım, bu kadar kirli değildi. 
Yok bu 10 bin km gaz kesici filtreninki. 18 bin olan eski aracimda, onda da gaz kesici fittreyi 50 binde degismistik ve filtre paramparca olmustu.
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:
Mahmut Yıldız yazdı:

Yok bu 10 bin km gaz kesici filtreninki. 18 bin olan eski aracimda, onda da gaz kesici fittreyi 50 binde degismistik ve filtre paramparca olmustu.

Daha kötü

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mahmut Yıldız yazdı:

Daha kötü

Shell PO Türkiye Petrolleri Milangaz aldığım yerler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...