İçeriğe Yönlendir

Focus II - CVT Şanzıman Sorunu

Mert Ender

Recommended Posts

• 5 ay sonra...
Hasan Kerik
Bakım geçmişi veya km fark etmiyor araç 2005 çıkışlıysa 2015 e kadar garanti sürelidir.Herhangi bir cvt şanzıman revizyonu yapan servislerde yaptırabilirsiniz.

İstanbulda hangi servislerde bu garanti geçerli acaba ? biraz eski bir konu ama cevap gelirse bomba olur :)

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Tüm yetkili servislerde geçerli olması lazım

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik
Bu konuyu bir araştırayım...

Şu anda şanzuman ile ilgili bir problemim yok ama , bu garanti işi gerçekten kendimi çok güvende hissetmemi sağlayacak. Eminim CVT olan herkes için bu durum geçerlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aybars Erürker

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir forumları takip ediyorum ancak kayıt olmak yeni nasip oldu. Bugün itibariyle hüzünlü bir veda sonrası 2002 Ghia'mı sattım. Hedefim dizel ve otomatik üst model bir Ghia'ya geçmekti ancak teknik servisten bazı arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla 2008 öncesi Focuslarda dizel ve tiptronik viteslerde sorunlar varmış ve bu tip arızalar servisler dışında çözülemiyormuş.

Bu konuda bilginiz var mı?

Ayrıca temiz, güvenlik paketli, düz vites, benzinli, sedan bir Ghia için 26000'e anlaşmak üzereyim, bu fiyat sizce nasıl?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fiyat nasıl derken, araç kaç model, kaç km de , bakım geçmişinde neler var?

Yorum bağlantısı
Aybars Erürker

pardon ya! ilk mesajın heyecanı işte :lol2:

araç 2006 model 50000 km de servis bakımlı ilk sahibinden

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
teknik servisten bazı arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla 2008 öncesi Focuslarda dizel ve tiptronik viteslerde sorunlar varmış ve bu tip arızalar servisler dışında çözülemiyormuş.

Bu konuda bilginiz var mı?

Teknik servisin söylediği doğrudur...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Özünde iyi bir vitestir ama tdci la pek arası yoktur :lol2: dizel de otomatik alırken iyi düşünmek lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

CVT şanzıman, sadece tdci Focuslarda mevcuttur, yani sizin sorduğunuz araç ta, benimki de aynı motor+şanzımana yani atmosferik benzinli100Ps+klasik otomatik şanzımana sahiptir. Rakamı da forum için farklıdır , sahibinden deki rakam değildir. Km konusunu bilemem ama bakımlı olduğunu bilirim :lol2:

Yorum bağlantısı
Aybars Erürker
CVT şanzıman, sadece tdci Focuslarda mevcuttur, yani sizin sorduğunuz araç ta, benimki de aynı motor+şanzımana yani atmosferik benzinli100Ps+klasik otomatik şanzımana sahiptir. Rakamı da forum için farklıdır , sahibinden deki rakam değildir. Km konusunu bilemem ama bakımlı olduğunu bilirim :lol2:

ben 2006 sonrası otomatik tüm focusların tiptronik ve CVT şanzımanı var zannediyordum. 2006 sonrası focuslarda DSG şanzıman var mı? bu iki tip şanzımanın farkı nasıl anlaşılır biliyor musunuz? Sitelerdeki resimlerden bakıyorum haliyle ve de fark nasıl anlaşılır bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
115000 km + sorunlu CVT şanzuman + 2000 TL fark düşünüldüğünde bu ilan için bana pek öyle gelmedi açıkçası

Herhangi bir 11.500 km'deki araca, Çağlar Abi'nin elinden geçmiş arabayı tercih ederim...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
ben 2006 sonrası otomatik tüm focusların tiptronik ve CVT şanzımanı var zannediyordum. 2006 sonrası focuslarda DSG şanzıman var mı? bu iki tip şanzımanın farkı nasıl anlaşılır biliyor musunuz? Sitelerdeki resimlerden bakıyorum haliyle ve de fark nasıl anlaşılır bilmiyorum.

Benzinliler 4 ileri klasik otomatik (tiptronik özelliği de var)

Dizeller CVT

başka da şanzıman yok...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

CVT ile DSG ayrıdır.

DSG VW nin kullandığı bir şanzıman tipidir, çift vites dişlisi ve balata var olan, manuel şanzımanın otomatik gibi çalıştığını düşünün.

CVT , aynı devirde aracın hızlandığı bir tiptir. Ford focus ta, tdci araçlarında CVT vardır, ZF markasının ürettiği ve bir takım sorunlar yüzünden artık ithal edilmeyen bir şanzımandır.

2006 sonrası focusII benzinli otomatik araçlarda, eski klasik otomatik şanzımanın, ara beyin ile tiptronik hale getirilmiş hali kullanışlmıştır.

Motorları focus I ile aynıdır 100PS tir, motor+şanzmınanın kronik herhangi bir arızası gözlemlenmemiştir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
26.000 TL den daha ucuza, aynı aracın pekbidolusunu henüz satamadığıma göre, aldığınız rakam yüksek. Bu da söz konusu arabam: http://www.sahibinden.com/otomatik_sorunsu...pXQQdisplayitem

Çağlar, sende bunu satamayacaksın... Bodrum'a giderken (malum bodrum gezin Hakan'ın Amerika master'ı kadar sürüyo) sen de bunu getir bırak kapıya...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ortak ,Eninde sonunda bu arabaları biz onlardan bi şekilde alırız.

Güzellikle bıraksınlar demi... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Beyaz Mondeo bulsam, takasa gireceğim ama yok ki :rolleyes: kimse Mondeosundan inmek istemiyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ortak ,Eninde sonunda bu arabaları biz onlardan bi şekilde alırız.

Güzellikle bıraksınlar demi... :rolleyes:

Yoksa çizdirrim. ;)

Yok yoook. Ben en iyisi Cenk'e satıp karakızı alayım.

Yani her halukarda bana ghiax kalmıyor.... :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Beyaz Mondeo bulsam, takasa gireceğim ama yok ki :rolleyes: kimse Mondeosundan inmek istemiyor...

Çağlar bey, bakmışsınızdır ama yine de benim gördüğüm beyazlar. Biraz pahalılar ama temizler.

Bir tane Elazığ'da var Ford'un 2nci el sitesinde 2007 TDCI Ghia Manuel 63K km 36 bin TL

Bir de Mersin'de vardı ilan arabam.com'da 2006 TDCI Titanium km.si düşüktü. 37.5 bin TL diyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Canın sağolsun emmim. Al götür. İstiyorsan bugün götür. Anahtar kabanımın cebinde.

Aklıma şu geldi... :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=b_Np9mcnPTE

Çağlar bey, bakmışsınızdır ama yine de benim gördüğüm beyazlar. Biraz pahalılar ama temizler.

Bir tane Elazığ'da var Ford'un 2nci el sitesinde 2007 TDCI Ghia Manuel 63K km 36 bin TL

Bir de Mersin'de vardı ilan arabam.com'da 2006 TDCI Titanium km.si düşüktü. 37.5 bin TL diyordu.

Bir de bende var... Satlık değilken bile 15 bin lira teklif eden var.. Ben 17 istiyorum :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...