İçeriğe Yönlendir

Yeni makinemden kareler

Onur Demir

Recommended Posts

Onur Demir
(düzenlendi)

Makine artık Yeni değil 1 seneyi geçti, Bu ilk iletideki Fotograflarda silinmiş :tirs:

Bu konuyu arada bir güncel tutayım bari :mangal:

21. iletiden sonrası 30.05.2010 tarihinden sonra çekilen fotoğraflardır :secret:

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Gören

Hoş kareler. Özellikle siluetler guzel. İlk fotoğrafta netlikte ağaçta kalsaydın süper olurdu. Makrolarda da netlik için objelerin gözlerini netleseydin daha güzel olabilirdi belki (kedinin burnu yerine gözü örneğin). Hareketli objeleri (martıları) çok iyi yakalamışşsın özellikle...

Bu arada tripod yok anladığım kadarıyla... Falezlerde ne kadar açık kaldı perde. Pozlama değerleri nedir? (Suyun akışı için kullandığın)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Hoş kareler. Özellikle siluetler guzel. İlk fotoğrafta netlikte ağaçta kalsaydın süper olurdu. Makrolarda da netlik için objelerin gözlerini netleseydin daha güzel olabilirdi belki (kedinin burnu yerine gözü örneğin). Hareketli objeleri (martıları) çok iyi yakalamışşsın özellikle...

Bu arada tripod yok anladığım kadarıyla... Falezlerde ne kadar açık kaldı perde. Pozlama değerleri nedir? (Suyun akışı için kullandığın)

İşten anlayan birilerinden eleştiri ve yorum almak çok iyi. Hem eksiklerimi görmem açısındanda iyi oluyor.

Tripod arabadaydı çıkarmadım. Hava aydınlıktı çok perde hızını alçaltamadığımdan fazla elimle çektim ve aşırı rüzgar vardı. 1/8 di sanırım. Gerçekten rüzgar çok etkiledi ıslandım bile o şelalenin suları yüzünden. Bide benim şu aydınlık zamanlarda perde hızını azaltınca 1 yada 2 sn gibi çok aydınlık oluyo diyaframı kıssam bile. karartmak için bi aparat yokmu lensin önüne takabileceğim?

kediye odaklama işine gelince makineye ben eğilince arkasını dönüyodu kedi. elimle uzatınca makineyi hareket etmiyordu :s o yüzden bakmadan çektim.

Salyangozunda tam sırtından yani evine odakladım.

İlk resimdeki makinenin 3. günüydü :rolleyes: Martılar dahil.

Yorum bağlantısı
Tolga Gören
(düzenlendi)
karartmak için bi aparat yokmu lensin önüne takabileceğim?

İşte tam da bu noktada filtrelere giriş dersi başlar. :rolleyes:

Polarize filtreleri bir dene istersen... REnklerin çok canlı çıkar. Yansımaları da (Sudan kaynaklanan) engellemiş olursun böylece.

İso değerini de olabildiğince düsük tut ki ışık duyarlılığını da azaltmış olasın. Örn: İso50

Bir de 1/8 de de olsa tripod kullanmadığın için şelalelerde netliğin yok. Tripod bulunmaz bir nimettir.

Makine güzel bir makine, hayırlı olsun, güzel güzel Ford fotoları da bekliyorum... Özellikle makroyu kullanarak Fordun detaylarını paylaşabilirsin bizlerle...

tarihinde Tolga G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

tripod için gerçekten fazlaca bir rüzgar vardı. ben ayakta zor duruyodum :rolleyes: filtrelere bi bakınıyım hafta sonu :s

Daha iso100 den yukarı hiç çıkmadım

En az 100 seçenğim var daha altı yok :(

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yeni başlayan için çok güzel kareler...Ben tripod kullanırken zaman ayarlı çekim kullanıyorum.Denklanşöre basarken oluşan sarsıntıda engellenmiş oluyor.Iso değerleri zamanla gözle ayarlanabilir hale geliyor galiba.Başarılı çekimlere devam... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tolga Gören
Ben tripod kullanırken zaman ayarlı çekim kullanıyorum.

En güzeli... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tolga Gören
Daha iso100 den yukarı hiç çıkmadım

En az 100 seçenğim var daha altı yok :(

Çıkma zaten bu kadar aydınlık bir ortamda... :s

Tolga hocam bir fotosafari mi yapsak yoksa... :rolleyes:

Serkan hocam sorma bu canlı yayınlar yüzünden bir yere çıkamıyorum. Ankara'da tıkılıp kaldım valla içim gidiyor. Ankara BUluşmalarına da gelemedim bu yüzden... :(

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Benim memleketimi çekmişsin.

Ara sıra okuldan kaçar, o şelalenin denize akışını izlerdik. Aşağı inersek geri çıkabilirmiyiz onu tartışırdık :lol2:

aahhh memleketim az gitmedim oraya :lol2: :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Onur Demir

Bu akşam Çektim, 18-55 kit lens ile, Tripodum yanımda yoktu çantanın üzerinde çektim.

Karşıyaka Yalı'dan Konak-Alsancak manzarası ;

img5571p.jpg

Bunuda bu akşam çektim, 80-200 Canon Zoom lens ile, Yine tripodum yanımda değildi, Çanta üzeri :)

img5585s.jpg

Bu fotografı çekeli baya oldu Geçen yazdı sanırım, Çanakkale arabalı vapurda Eşim'in Fotografı, Aynı fotografın 50cmx70cm ebatında olan çerçeveli hali evimizin duvarını süslüyor ;

49454981.jpg

Şimdilik Bu kadar Devamı gelir zamanla :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
50x70 fotoğrafı kaça tab ettiler Onur ?

10TL Abi, 20TL de özel çerçeve yaptırdım, etti Sana 30TL hepsi :flowers:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İyi fiyat, bende 17,5 lira sadece baskısı...Plotter ile bastılar değil mi ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İkinci fotoda zoom var galiba...Yine söylüyorum, tripodu yanında taşı lütfen Onur.... :flowers:

Yorum bağlantısı
Onur Demir
İyi fiyat, bende 17,5 lira sadece baskısı...Plotter ile bastılar değil mi ?

Ben bilmem plotter falan Abi :D Bildiğin fotograf işte :D

Fotolar on numara 2 numara iyimiş baya abi.

Sağol Kardeşim.

İkinci fotoda zoom var galiba...Yine söylüyorum, tripodu yanında taşı lütfen Onur.... :flowers:

Zoom Dediğin ; 80-200 Lensin en yakın halinde işte zoomlu yani Yoksa 1. fotodaki gibi gözüküyordu durduğum yerden. Büyük halinde karşı taraftaki binalardaki yazılar okunuyor :D

Şimdiki Hedefim ; 50mm f1.8 lens almak . O zaman görün siz alan derinliğini, netliği :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...