İçeriğe Yönlendir

Focus Full Modifiye

Ümit Uğurlu

Recommended Posts

Halil Gümüş

Ben çok beğendim,özellikle önünü.

Ön görünüm için ne kadar harcadınız acaba?

Yorum bağlantısı
Şafak Uçar

Bence cok güzel olmuş.Boyadan sonraki halini merakla bekliyorum....

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)
çok güzel olacak elinize sağlık ama birkaç sorum var..

1. araç muayeneden geçermi?

2. trafikten men edilme gibi bir durum olurmu?

araç çok güzel ama bende alaattin e katılıyorum trafik uygulamasında hemen fark edilecek bir araç olacak umarım trafik polisleri canınızı çok sıkmaz . güle güle kullanmanız dileğiyle

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Uğurlu
Farlar ne farı... ?

Farlar Nissan 350 Z

Oh be...

Kendim gibi baştan aşağı aracı revize eden biri geldi. :)

Epey emek verilmiş. Çok güzel oturmuş tampon dodiğe gördüğüm kadarıyla. Umarım boyadan sonrada orjinalmiş gibi tam oturmaya devam eder.

Renk olarak ne düşünüyorsunuz? Araçta dodik şişirme var mı tam anlayamadım...

Nerede yaptırıyorsunuz aracı?

En kısa zamanda bitmesini, kazasız belasız kullanmanızı diliyorum.

Renk metalik gri olacak. ST turuncu yapmak istiyordum ama çok dikkat çekici olur o da.

Dodikler şişti. Bijonları bile değiştirdim :rolleyes: 5x120 oldu :blush: Enkei jant gördüm, hoşuma gitti, onu takabilmek için poryayı değiştirdik.

Aracı Bağcılar' da Sebt Tuning var. Bende birkaç sokak üzerinde oturuyorum. Çok kaliteli işçilikleri var. Orada yaptırıyorum. Fiber işinde herkese tavsiye ederim. Kefil olurum. Dört dörtlük iş çıkarıyorlar.

İnşallah en kısa zamanda bitmiş hali ile çıkıcam yollara. Fotolar o zaman gelecek..

Yorum bağlantısı
Ümit Uğurlu
çok güzel olacak elinize sağlık ama birkaç sorum var..

1. araç muayeneden geçermi?

2. trafikten men edilme gibi bir durum olurmu?

Aracın şu an ki muayenesi 2010' a kadar. Ama proje çizdirip ruhsata işleteceğim inşallah..

Ben çok beğendim,özellikle önünü.

Ön görünüm için ne kadar harcadınız acaba?

Komple body kit, boya ve araç dışı diğer işlemler topalm 7.000-TL tutuyor. Kalıp işi olmadığı için biraz tuzlu tabi..

araç çok güzel ama bende alaattin e katılıyorum trafik uygulamasında hemen fark edilecek bir araç olacak umarım trafik polisleri canınızı çok sıkmaz . güle güle kullanmanız dileğiyle

Teşekkür ederim. İnşallah dediğin gibi trafik işim olmaz. Ama herşeyin bi yolu var di mi :rolleyes: tabi kanuni yönden :blush:

Herkese yorumları için çok teşekkür ederim..

Bu araba geçiyorsa trafikte buda hayli hayli geçer.

Viy08276.jpg

+1903

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Akıllı işi değil, böyle araçları gördükçe kendimde gariplik olmadığını görerek seviniyorum, poryaya kadar değişme girmek ve bunları güvenli şekilde yapmak zor iştir, :p

Yorum bağlantısı
Fatih Kubilay
(düzenlendi)

vallahi güzel olacak ha..bence rengi metalik gride dikkat çekmez..turuncu çok çeker tabiki..ve polisler arabayı bağlayabilir..beyaz veya kırmızı, siyahta canlı olurdu..aracın arkası önü kadar iddialı değil gibi...acizane fikrim..

tarihinde Muhlis Ozturk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

arcınızdaki değişiklikler için çok emek harcadığız ve harcıyacağınız resimlerden belli oluyor.. aracın tamamen bitmiş resimlerini çok merakla bekliyorumm.. kolay gelsin.. kim bilir belki derginin birine kapak olur aracınızın resmi...

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Eğer beyazvari bir renk düşünüyorsan turuncu çok çok dikkat çekeceğinden Beyaz yada fildişi rengi üzerine morvari sim attırtırsan çok hoş durur, hem sade hemde bir esrarengizlik verir diye düşünüyorum. Şahsi fikrim tabi. En kısa zamanda bitmesi dileğiyle :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Onu Grande Punto vari olmus. Cesaretiniz icin tebrikler.

Yorum bağlantısı
Ümit Uğurlu
Akıllı işi değil, böyle araçları gördükçe kendimde gariplik olmadığını görerek seviniyorum, poryaya kadar değişme girmek ve bunları güvenli şekilde yapmak zor iştir, :D

Abi sorma. Girdik poryaya kadar :D 5x120 oldu jant hevesi ile. Tornacı iyi iş çıkardı ama daha iyisini yaptırabilirsem değiştiricem.

vallahi güzel olacak ha..bence rengi metalik gride dikkat çekmez..turuncu çok çeker tabiki..ve polisler arabayı bağlayabilir..beyaz veya kırmızı, siyahta canlı olurdu..aracın arkası önü kadar iddialı değil gibi...acizane fikrim..

Aracın arkası daha bitmedi Fatih. Oraya Obx catback takıcaz. Spoiler biraz uzayacak ve orta kısım siyah olacak. Metal bi amblem koymayı düşünüyorum orta kısıma ya da mat siyah. Komple sticker var elimde ama kararsızım..

arcınızdaki değişiklikler için çok emek harcadığız ve harcıyacağınız resimlerden belli oluyor.. aracın tamamen bitmiş resimlerini çok merakla bekliyorumm.. kolay gelsin.. kim bilir belki derginin birine kapak olur aracınızın resmi...

Teşekkür ederim İlker. Bende Hyundai Accent vardı. 2000 senesinde. Sıfır almıştım. Subaru gördüm aynı renk. Çok hoşuma gitti. Ön hava girişi, arka spoiler, egzostu ve sesi. Bende hemen gidip araca değişik birşeyler yaptırmak istedim. O zaman o kadar abartı olmamıştı. Sadece tampon altı etek, marşbiel, arka spoiler. Sonra yine değiştirdim. Bu sefer kaput üzeri hava girişi. Corvette lerde olanlardan. Ön far siyah, arka far siyah. Arkada fena bi kanat. Camlar siyah. Fena olmuştu Hyundai. Belki gören vardır o zamanlar bu aracı. Sonra yine yanıma bi araç geldi. Fena bi tesisat var. Tabi o zaman iki adet 85 w pionneer, 300 w bas süper tesisattı. Dedim ses modifiyesi yaptırıcam. Gittim onu da yaptırdım. Araba 1.3 kaç beygir hatırlamıyorum. Millet kapışmak istiyor. Bizim alet gitmiyo :D Dedim motor yaptırıcam, dediler olmaz. Olmaz sa dedim satarım. Sattım. Sonra dedi güçlü, güzel bir araç alayım. Bmw buldum baktım bozsan bozulmaz. Masrafı çok. Sağolsun tanıdıktan bu arabayı aldım. İlk iş modifiye yapmak oldu. Sonra müzik tesisatı. Derken buralara geldi. Dergiye çıksın vs aklımın ucunda yoktu..

Eğer beyazvari bir renk düşünüyorsan turuncu çok çok dikkat çekeceğinden Beyaz yada fildişi rengi üzerine morvari sim attırtırsan çok hoş durur, hem sade hemde bir esrarengizlik verir diye düşünüyorum. Şahsi fikrim tabi. En kısa zamanda bitmesi dileğiyle :D

Fildişi bende düşündüm. Ama metalik gri de simli olacak. Değişik bir renk arıyoruz. Metalik gri üzerinden. Yoksa ileride artık renk işi. Ruhsata işletirsem bu modifiye işlemlerini, o zaman araç bilki ya turuncu, ya parlament mavi ya da şeytan kırmızı :D bu arada senin resmin çok hoşuma gitti yahu ;)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Muazzam olmuş,tebrik ederim. Sonunda koyu bi renk seçmeyin sakın. Ne kadar iyi olursa olsun fiber işçiliğindeki en ufak hata ortaya çıkıyor. Ben BMW deki mineral beyaz'ı tavsiye ederim. Fildişiyle çok açık gri arası metalik beyaz bi renk.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Bu focusa bişi denmez aşık olunur :) Focus rsten sonra tabi... :D:D

Onu Grande Punto vari olmus. Cesaretiniz icin tebrikler.

Bence grande punta tamamen tip olarak focus 1 çakmasıdır...Fiat istediği kadar italyan tasarım filan desin...Ön farlardan tutun stoplarına kadar küçük bi focus 1.

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Neden böyle birşeye ihtiyaç duyulur hiçbir zaman anlamamışımdır. Bu tarz araçların, pertten toplanmış araçlardan pek farkı yok bana göre.

Yorum bağlantısı
Ümit Uğurlu
(düzenlendi)
Neden böyle birşeye ihtiyaç duyulur hiçbir zaman anlamamışımdır. Bu tarz araçların, pertten toplanmış araçlardan pek farkı yok bana göre.

Araç ihtiyaçtır, üzerinde yapılanlar ihtiyaç değildir. Siz neden Ford marka araç almayı ihtiyaç gördünüz? Hoşunuza gitmiştir, hızlıdır vs. bir özelliği vardır. Ama ihtiyacınızı giderecek çok model araç var. Mondeo almanızın bir sebebi vardır mutlaka. Demek istediğim bu işlemlere ihtiyaç duyulmamıştır..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sina Güran
(düzenlendi)

Pertten toplanmış araç ile aynı görmenizden besbelli anlamadığınız zaten. Siz Allah bilir 2.el araç alırken, mekanik ve diğer teknik sorunlardan çok kaportasına bakıyorsunuzdur. :unknw:

İnşallah bu forum sayesinde neden ihtiyaç duyulur öğrenirsiniz.

Araç ihtiyaçtır, üzerinde yapılanlar ihtiyaç değildir. Siz neden Ford marka araç almayı ihtiyaç gördünüz? Hoşunuza gitmiştir, hızlıdır vs. bir özelliği vardır. Ama ihtiyacınızı giderecek çok model araç var. Mondeo almanızın bir sebebi vardır mutlaka. Demek istediğim bu işlemlere ihtiyaç duyulmamıştır..

Abi, ihtiyaç değildir konusunda sana katılmıyorum, insan kendini ifade etmek, hoşuna giden şeyin üzerine birşeyler yapması, kısacası modifiye eğer insanı mutlu ediyor ise bir ihtiyaçtır. :rolleyes:

Daha da basitleştirirsek araba denilen şey teoride hep aynı şeydir, 4 teker, yolcu taşır vs. O zaman neden bin çeşit marka model var? İnsanlarin beklentileri farklı olduğundan ve "İHTİYAÇ"ları artık 4 tekerden çok daha öteye geçmiş olduğundan dolayı. :angry:

Eğer aracına baktıkça yüzün gülüyor ve kendini mutlu hissediyorsan bu yoldan ayrılma. :good1:

tarihinde Sina G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya

öncelikle cesaretiniz için sizi tebrik ederim, emeğinize saygı duyuyorum,aracın bitmiş halini merakla bekliyoruz, resimlerden çılgın bi arac olacağa benziyor,dıştan farklı bi consept olsada ruhu focus st :rolleyes: ford logosunu kullanmayı düşünüyormusunuz yoksa trafikteki insanların '' bu ne marka mı diyecekler ?

Yorum bağlantısı
Sina Güran
(düzenlendi)
Abi sorma. Girdik poryaya kadar :angry: 5x120 oldu jant hevesi ile. Tornacı iyi iş çıkardı ama daha iyisini yaptırabilirsem değiştiricem.

Fildişi bende düşündüm. Ama metalik gri de simli olacak. Değişik bir renk arıyoruz. Metalik gri üzerinden. Yoksa ileride artık renk işi. Ruhsata işletirsem bu modifiye işlemlerini, o zaman araç bilki ya turuncu, ya parlament mavi ya da şeytan kırmızı :unknw: bu arada senin resmin çok hoşuma gitti yahu :good1:

Poryo konusu çok mühim, onu elde sanayi tipi yapımından çok bir markanın ürününü almanı tavsiye ederim. En acilinden onu aklının kalmayacağı bir şekilde sağlama alırsın inşallah. :learn:

Turuncu arıza çıkartabilir polislerden dolayı, ruhsata işletsen bile, "senin vitesin topuzun orjinal değil" diye bile bağlamak için yer aramaları için yol açılır gibime geliyor. Tabi risk almak senin keyfine kalan bişey. :)

Metalik grinin içine iri sim atarsan heleki birde onlar açıya göre renk değişimi sağlar ise yemede yanında yat :)

Resim derken avatar için mi söyledin :rolleyes:

tarihinde Sina G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Uğurlu
Poryo konusu çok mühim, onu elde sanayi tipi yapımından çok bir markanın ürününü almanı tavsiye ederim. En acilinden onu aklının kalmayacağı bir şekilde sağlama alırsın inşallah. :learn:

Turuncu arıza çıkartabilir polislerden dolayı, ruhsata işletsen bile, "senin vitesin topuzun orjinal değil" diye bile bağlamak için yer aramaları için yol açılır gibime geliyor. Tabi risk almak senin keyfine kalan bişey. :bambam:

Metalik grinin içine iri sim atarsan heleki birde onlar açıya göre renk değişimi sağlar ise yemede yanında yat :bambam:

Resim derken avatar için mi söyledin :bambam:

Evet avatar için söyledim. Güzel açıdan güzel bir insan ve süper bir portre :)

Poryo orjinal ama 5 delik oldu. Arkadan saplamalar la duruyor. Başka bir aracın poryosunu takabilir miyiz ki? Diskler, fren sistemi uyar mı?

öncelikle cesaretiniz için sizi tebrik ederim, emeğinize saygı duyuyorum,aracın bitmiş halini merakla bekliyoruz, resimlerden çılgın bi arac olacağa benziyor,dıştan farklı bi consept olsada ruhu focus st :) ford logosunu kullanmayı düşünüyormusunuz yoksa trafikteki insanların '' bu ne marka mı diyecekler ?

Teşekkür ederim. Ford stickerleri var, onları koyacağım kısmetse. Birde nikelaj amblem bulursam hemen kapı yanlarına koyarım. Yakında bitiyor Allah' ın izniyle. Hemen resimlerini yüklerim..

Porya işi yaş ama amerikada 5x118 Porsche poryasını takan da var. :)

focussvt01.jpg

brakes02.jpg

brakes04.jpg

Resimler için çok teşekkürler Cihan. Çok faydalı oldu. Araya spacer koymuşlar ve arkadan saplama yapmışlar sanırım. Güzel uygulama olmuş. Ama bizim porya genişliği 5x118 ve 5x120 için biraz dar. Bende aynı şekilde 5x120 yaptım. Delikler sınıra bayağı yakın oldu..

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut
Pertten toplanmış araç ile aynı görmenizden besbelli anlamadığınız zaten. Siz Allah bilir 2.el araç alırken, mekanik ve diğer teknik sorunlardan çok kaportasına bakıyorsunuzdur. :D

İnşallah bu forum sayesinde neden ihtiyaç duyulur öğrenirsiniz.

15 senedir otomobil sahibiyim. Defalarca ikinci el araç aldım sattım, neresine bakılacağını sizden öğrenecek değilim.

Burada her yapılana alkış tutmak gibi bir zorunluluğumuz olduğunu sanmıyorum. Umuma açık bir platformda paylaşım yapıyosanız eleştirilere ve aksi görüşlere de katlanmak durumundasınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...