İçeriğe Yönlendir

Turbo sesi

Özgür Düzgüner

Recommended Posts

Özgür Düzgüner

Herkese tekra iyi günler,

Yine sizleri rahatız edeceğim için kusuruma bakmayın.

benim arac 2004 c max

motır soğukken turbo sesi gelmiyor 3 000 devirde bile

ama motor ısındıktan sonra 1800 2 000 devir arasında turbo sesi geliiyor ama bariz sackurutma makinasının sesi !

benim hatam 2. el dizel almam dı

Şimdi bu ses dizel c max larda normal mi , ?

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

dizel olarak kullandığım c max ilk arabam,aksine motor soğukken ses daha fazla sanki benim aracımda

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Turbo sesi değil mi?

turbo sesi,yalnız forumda öğrendiğim bir uygulama araç stop etmeden 30 saniye rolantide aracı kendi haline çalışmaya bırakıyorum sonra kontağı kapatıyorum

bu tip uygulamalar yapıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

yağın süzülmesi için değil,yüksek devirde dönen turbo pallerinin mili,motoru stop edince yağlama yapamayacağı için mil yağsız dönmemesi için turbo pallerinin normal devrini alana kadar en az yarım dakika çalıştırmak gerek rolentide ,asla gaza basarak stop etmemeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Ethem Ceyhun

motor soğukken ses daha fazla çıkıyo ama ben motor soğukken 2000 devri geçmiyorum, duruncada 15 sn falan heralde bekliyorum, turbolu araçların çoğu herzaman tıslar,fıslar garip sesler çıkarır ama hoş oluyo bazen :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

aracınızın çekişinde sıkıntı yoksa aracınızın eksozundan herzaman yoğun mavimtrak duman yoksa bas gaza problem yok

Yorum bağlantısı
Eralp Şahin
motor soğukken ses daha fazla çıkıyo ama ben motor soğukken 2000 devri geçmiyorum, duruncada 15 sn falan heralde bekliyorum, turbolu araçların çoğu herzaman tıslar,fıslar garip sesler çıkarır ama hoş oluyo bazen :)

Yorum çok hoş gerçekten.Tıslar fıslar :)

Yorum bağlantısı
Ethem Ceyhun
Yorum çok hoş gerçekten.Tıslar fıslar :D

:D subaru hastasıyım aynı zamanda da :D

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
:rolleyes: subaru hastasıyım aynı zamanda da :)

subarular boxer motor olmanın verdiği güzel ses yanında turbo sesi kullanımı zevkli kılıyor.

birde ralli araçlarının turbo sesini duysanız ,cadde araçlarının sesi vasat gelir :)

Yorum bağlantısı
Ethem Ceyhun

internette izledim c-max tdci a blowoff takmışlar fenada olmamış hani ama zararı varmıdır bilmem ama bazen canımda cekiyor yani :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
internette izledim c-max tdci a blowoff takmışlar fenada olmamış hani ama zararı varmıdır bilmem ama bazen canımda cekiyor yani :rolleyes:

zararı yok ,faydası bile var,

o sesi duymak için turbo doldurma devrine çıkmak için gaza fazla basmak dışında :)

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı
Herkese tekra iyi günler,

Yine sizleri rahatız edeceğim için kusuruma bakmayın.

benim arac 2004 c max

motır soğukken turbo sesi gelmiyor 3 000 devirde bile

ama motor ısındıktan sonra 1800 2 000 devir arasında turbo sesi geliiyor ama bariz sackurutma makinasının sesi !

benim hatam 2. el dizel almam dı

Şimdi bu ses dizel c max larda normal mi , ?

Hayır, normal değil...Focuc veya C Max lerde turbo sesi duymak, ancak hortumlardan birinin yarılması,intercooler in kaçırması,yada turbo nun kendisinin arızalanmasından dolayı duyulabilir...Veya hava filtre girişinde bir açılma,yerine oturmama,yada filtre kabininden turbo ya gelen hortumda bir aykırı durum sözkonusu olup,emdiği havayı duyuyor olabilirsiniz...Bence bir kontrol ettirin...Turbo çok önemli bir parça... :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tevfik Çapar

Arkadaşlar öncelikle yeni bir c max kullanıcısıyım. Önceden dizel araba kullanmadığım için araçtan gelen seslere de yabancıyım doğal olarak.Arabayı alalı 2 hafta oldu.(2005 c max ghia) Dün rot ayarları için gittiğim serviste turbo dan ses geldiğini söylediler ve değişimi için yaklaşık 1500 tl gibi bi para istendi. :( Aslında aracın devrinde hızlanmasın bi sorun yok. Çekişi falan gayet iyi fakat özellikle aracım rolantideyken gaz verip ayağımı çektiğimde ıslık sesi gibi bir ses duyuyurum. Bi de tabi egzosdan gelen siyah bi duman var aşırı olmasa da. Diğer başlıklara da baktım fakat çözüme dair bi şey bulamadım. Özellikle Yaşar ustamdan yardım bekliyorum. Olmassa arabayı Kayseriye bile götürebilirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kayseri'de Yaşar'ın samimi olduğu iyi bir turbocu var..

Yaşar ile irtibata geçin.. Gerekirse söktürür gönderirsiniz, kurtarırsa revize ederler..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Turbo ses yapar az çok, ancak başka bir araba ile ( tabi yine aynı model ve aynı motorlu olan ) karşılaştırabilirsiniz. Yakıtı değiştirip duman olayını tekrar kontrol edin. Çekişte problem yoksa önce bütün parçaları bir kontrol ettirin. Yaşar usta bu konuda iyi bir seçenek, değerlendirin derim..

Yorum bağlantısı
Tevfik Çapar

Arkadaşlar cevaplarınız için tşkler Ses yolda giderken duyulmuyor sadece durduğumda veya yavaşlarken ayağımı gazdan çektiğimde böle ıslık sesi gibi cızz yine azalan bi ses geliyor. Ortalama yakıt tüketimi 5.8 de ve çekişte dediğim gibi bi promlem yok. Siyah duman için yakıttan olabilir dediler fakat ford un önerdiği euro dizel (opet) kullanıyorum.

Aslında sesi cep tel la kaydedip rapidshare atsam sizinle paylaşsam sanırım bana daha iyi yardımcı olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ömer Bilen
Arkadaşlar cevaplarınız için tşkler Ses yolda giderken duyulmuyor sadece durduğumda veya yavaşlarken ayağımı gazdan çektiğimde böle ıslık sesi gibi cızz yine azalan bi ses geliyor. Ortalama yakıt tüketimi 5.8 de ve çekişte dediğim gibi bi promlem yok. Siyah duman için yakıttan olabilir dediler fakat ford un önerdiği euro dizel (opet) kullanıyorum.

Aslında sesi cep tel la kaydedip rapidshare atsam sizinle paylaşsam sanırım bana daha iyi yardımcı olabilirsiniz.

Tevfik bey benim araçta 2005 aynı ses bendede var 1 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorunda çıkmadışimdiye kadar üstüne bide chıptunıng yaptırdım araca sesi kafanıza takmayın bence kimi normal diyor kimi turbo bitmiş diyor boşverin kullanın gitsin.

Yorum bağlantısı
Tevfik Çapar

Ömer bey benim araba da 2005. Acaba servis para almak için öle dedi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Giderken ses yapmıyorsa, yavaş giderken ani devir yükselmesi ve düşüşlerinde sesi duyuyorsanız ve ses aşırı yüksek değilse normal.

Kullanım %70 şehir içi ise yakıt tüketimi normal, turboda sorun olsa yakıt tüketimi yükselir, arac devirlenemez, çekişten düşer, siyah duman atar.

Yorum bağlantısı
Tevfik Çapar

Evet Ayhan hocam genelde şehiriçi kullanım sadece ani ayağımı gazdan çekip devir düşüşlerinde ses geliyor. Sesin şiddeti işte camlar açıkken duyulacak kadar. Bugün inş sesi cep telefonuna kaydedip yükleyecem rapide. Sanırım o zaman bana daha iyi yardımcı olursunuz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Sesi genelde 1. viteste duyarsını. 2. vitesten sonra kaybolur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...