İçeriğe Yönlendir

2009 Yeni Fiesta Boya Problemi

Murat Binici

Recommended Posts

Bilim Özemir
Arkadaşlar bugun test yaptım, yeni yaptığımız stablize yolu sulamıştık hemen aklıma geldi, arabayla biraz gezerek sıcrayan beyaz çamur sayesinde taşın nasılda arkaya geldiği bariz belli oldu, benim arabadada aynen arka kapı alt köşesine çamur birikmesi oldu, ön tekerden gelenler arabanın yanını sıyırıp değmeden geçip tam bu noktada köşeye çarpıyor, çünkü arabanın yan kısmı dümdüz tam arka köşe ise 5mm kadar dışarda tak diye gelen buraya çarpıyor, sizdeki kadar olmasada eski kasadada bu taş olayı var, fakat boyada ancak çok küçük çizikler var boya dökülmüyor yani, bunu önlemek için öne daha geniş paçalık lazım oda kamyon paçalığı gibi dev olmalı çünkü arabanın aerodinamik tasarımı o köşeye doğru havayı yönlendiriyor,o kısmı kapıyla aynı hizaya getirseler hiçbişey olmıyacak yani, şimdi ben ne yaptım etkilenen bölge yaklaşık 4 cm kapının alt köşesine köşe koruyucu olarak satılan geçme ve yapışkan zımbırtıdan alıp taktım böylece gelen nesneler o bölgeyi ıskalıyor ve nerdeyse hiç taş gelmiyor, sizde bunun gibi bişey yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Aynı araca sahibiz arabayı pek araziye çıkarmadığımdan dolayı böyle birseyle karşılaşmadım ancak genede bu uygulamanın fotograflarınıda görmek isterim.

Yorum bağlantısı
Murat Çavaş

kocg1nqkju3swbz7jdsp.jpg

rxu3ypbrco6qniq0nlnp.jpg

Resimlere ön tekerlerin olduğu yere servis tarafından takılan paçalık ile. Daha sonra malum yere taktığım mikelajlı malzeme mevcut siz de uygulayın.

Yorum bağlantısı

Merhabalar arkadaşlar bende nisan ayında 2009 fiesta aldım aynı sorun bende de başladı. Denizlide ikamet ediyorum bu bölge de veya yakın çevre aynı sorunu yaşayan varsa görüşelim.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Orçun Dabak

merhaba arkadaslar

mayıs 2009 da 0 model ford focus arabamı ankara otokoç bayisinden almıstım

ne yazıkkı aramamda tam bır yıl sonra her ıkı kapı ıc duvarlarında boya dokulmesı basladı

hem otokoc hem tanoto bunun fabrıka hatası oldugu soyledıler, fotografları cekılıp otosana yollandı ve ıncelemeye alındı

bugun otosandan bır telefon aldım ve uzgun olduklarını soyleyıp talebımın ne oldugunu sordular. bende aracın ayıplı oldugunu ve herhangı bır tekrar boya ıstemedıgımı soyleyerek aracın degıstırılmesını talep ettım, karsımdakı bayan otosanın asla boyle bır polıtakası olmadıgını tekrar o kısımlarının boyanarak onarımın mumkun oldugunu soyledı. fakat ben mı yanlıs dusunuyorum acaba gozum gıbı baktıgım araba da benım herhangı bır hatam olmadan bana boyalı bır araba vermelerı ne kadar normal? ayrıca ford ve koc gurubuna ne kadar yakısır tartısılır. bu konuyu pazartesı mahkemeye goturmeye karar verdım.

yorumlarınızı beklerım

ıyı aksamlar

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

arka kapının alt köşesine 2010 fiesta aracımda plastik koruyucu takmışlar

sanırım bu dökülme atmaya karşı aldıkları önlem bu

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Nedim Öner
(düzenlendi)

Dün 2011 model fiesta alan birisiyle tanıştım. Aramızdaki diyalog şu:

- Bizim forumda çok kişi şikayet yazıyor, yağmurda içine su alanlar bile varmış. Sizin araçta su alıyor mu?

- Vallahi bizimki su almıyor ama, kapı altlarının iç kısımlarını boyamamışlar. :unknw:

- Hadi canım daha neler, bu devirde? Peki siz ne yaptınız?

- Otokoç'a ilettim. Bir sene ücretsiz bakım yapalım dediler...

- Bir de ön tekerlekten ses geldiğini yazanlar var...

- Evet, bizim arabada da ön tekerlekten ses geliyor.... :)

Ford daha ne zamana kadar, bu yeni Fiesta komedisini devam ettirecek acaba? İnsanımızın sabrını mı deniyorlar? :nazar:

tarihinde Nedim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...