İçeriğe Yönlendir

Fren Balata / Disk / Kampana

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Serdar Güngör

Keşke öyle bişey yapabilse gümrükte sorun olur 2-3 takım :) farklı bir şekilde gönderebilirmi bilmiyorum araştırmak lazım Parça fiyatları buradakinin yarı fiyatı

Araba ile gelecekse sorun olmaz bence , neyse gelirse haberim olsun, 1 takım ön-arka disk alabilirim.

Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Araba ile gelecekse sorun olmaz bence , neyse gelirse haberim olsun, 1 takım ön-arka disk alabilirim.

Uçakla geliyor getirme imkanı olursa bidahaki gelişinde bilgilendiririm sizi

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Uçakla geliyor getirme imkanı olursa bidahaki gelişinde bilgilendiririm sizi

Hmmm tamam ben araç ile geliyor sandım teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Disk ve balatalarımız bugün itibarı ile gelmiştir.

qpYRFvT.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Herkese merhabalar ,

Kullanıcı arkadaşlarımızın bir fikri olması açısından ;

Otomatik 2009 Fiesta aracımda Disk ve Balataları yeniledim.87500km diskler değişti(orj diskler söküldü). Brembo disk ve Motorcraft balata taktırdım.

Henüz bir problem görmedim. Herhangi bir ses veya titreme olmadı. Fren Yumuşaklığım henüz istenilen seviyede değil; ama alışma dönemi sonrasında toparlar diye tahmin ediyorum. Unutmadan disk+balata 220 Tl ödeme yaptım. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim araç 115 bini geçti. Hiç değişimi bilmiyorum. Frenleri sıkıntı yok ama kafama takıldı şimdi. Geçen ay periyodik bakıma soktum yetkili serviste kontrol edilmiş mıdır? Değişim zamanı gelince anlaşılır mı?

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Benim araç 115 bini geçti. Hiç değişimi bilmiyorum. Frenleri sıkıntı yok ama kafama takıldı şimdi. Geçen ay periyodik bakıma soktum yetkili serviste kontrol edilmiş mıdır? Değişim zamanı gelince anlaşılır mı?

Ahmet kardeşim disklerin değişimi kullanıma bağlı olarak kmde farklılık gösterebiliyor.Otomatik araçlarda fren kullanımı  biraz daha fazla olduğu için bizde erken değişim olabiliyor. Disklerin değişimine gelince fren yapınca disklerden ses geliyordu balata değişimi zaten aklımdaydı ama disklerde de çizikler oldukça derindi. İkisini birden değiştirdim.Yetkili servis mutlaka bakmıştır.En ufak bir değişim ibaresi görseler zaten affetmezler. Tahminim 90binde (ağır bakımda) disklerin değişmiş olabilir.Tabi ustanın görmesi gerek

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

90 binde ağır bakim yapmamış sahibi yağ değiştirmiş sadece satacağım diye. Ben 100 binde aldığım gün yaptırdım ağır bakımı, komple Check up yaptirmistim ozaman da disk yada blata ile ilgili bir şey söylememişlerdi. 1 sene sonra yine yetkili servisi gittim periyodik bakım için yine frenleri ilgili bir şey değişmedi. Bir şikayetim de yok zaten demekki önceki sahibinin sürekli uzun yol yapması ile alakalı bir durum :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bakın o kırılmasın diye fazla açılmayan torpido üstünde ne buldum :) 4 teker balatasida değişmiş mi demek oluyor bu?

709baf729aa0e6d42d458d459d373980.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Köksal Yılmaz

Alman malı diye biliyorum,bence iyidir.

Benim ön disk+balatalar titremeye başladı ve torna payı yokmuş. Balataları kale düşünüyorum, disklere karar veremedim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İ.Göksel Yaman

Benim ön disk+balatalar titremeye başladı ve torna payı yokmuş. Balataları kale düşünüyorum, disklere karar veremedim.

Brembo al Köksal. Çok daha iyi birşey istersen bütçende varsa, EBC
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Ebc kullananlar titreme olayından baya bir şikayetçi.

Hava soğutmalı olduğu için, kanallıdır düz disk gibi titreşimsiz ve sessiz olmayabilir.. Tecrübe ile sabit olup, ben titreşim ve sarsıntı görmedim hiç..

Fren performansı olarak ebc greenstuff yada yellowstuff balata ile kullanılırsa fren tepkileri şaşırtır.

Normal kullanıcı için, brembo düz disk yeterde artar bile, trw, otosan vs. disklerden çok daha dayanıklıdır. Kolay kolay bozmaz kendini.

Bulunamıyorsa motorcraft

tarihinde İ.Göksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Febi ambalaj sirketidir. Diskler ve Febi altinda tum parcalar baska uretici tarafindan uretilir Febi damgasi altinda satilir.

Ben ATE tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Febi ambalaj sirketidir. Diskler ve Febi altinda tum parcalar baska uretici tarafindan uretilir Febi damgasi altinda satilir.

Ben ATE tavsiye ederim.

Brembo ile ate yi disk/balata yönünden kıyas edersek hangisini önerirsiniz?
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Efe Özer

Fiesta 1.4 dızel aracımın on fren balatalarını ve dısklerını degıstırmek ıstıyorum.Hangı marka onerırsınız?

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Merhaba bugun parcacıya gıttımde bıkac sey kafama takıldı.

Motorcraft dısklerın uzerınde markası yazar mı yoksa ford logusu ve parca numarası mı yazar?

Orjınal dıye cıkardıgı dıskde ford logosu vardı motorcraft yazmıyordu.190 tl dedı.

Balata olarakda eski kasa fiestaların motorcraft balatası yok dedı.Otosan flan var dedı.Balata olarak ne tavsıye edersınız?

Dısk olarak bıde valeo var 120 tlye.

Tesekkurler.

Unutmadan arac 2007 1.4 dizel fiesta

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci
(düzenlendi)

Merhaba bugun parcacıya gıttımde bıkac sey kafama takıldı.

Motorcraft dısklerın uzerınde markası yazar mı yoksa ford logusu ve parca numarası mı yazar?

Orjınal dıye cıkardıgı dıskde ford logosu vardı motorcraft yazmıyordu.190 tl dedı.

Balata olarakda eski kasa fiestaların motorcraft balatası yok dedı.Otosan flan var dedı.Balata olarak ne tavsıye edersınız?

Dısk olarak bıde valeo var 120 tlye.

Tesekkurler.

Unutmadan arac 2007 1.4 dizel fiesta

Motorcraft yada ford ikiside montaj ürünü. Bazen araç üzerinden çıkanda ford bazen motorcraft yazıyor. Aslında ikiside kutu markası, genelde ate'ye yaptırılan ürünler. Otosan dediğide genelde Türkiye'de yerli tedarikçilere yaptırılan ürünler.

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Sagolasın abı.Yenı kasanın dısklerı eskı kasaya oluyormus.Dısklerı motorcraft balatalarıda otosan aldım.Insallah bı sıkıntı cıkarmaz ılerde.Tesekkurler

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Sabaha mondeo mu alıcam nasip olursa :) frene basınca titreme oluyor direksiyonda, diskler torna olur diye umuyorum :) disk ve/veya balatalar değişecek olursa ne alabilirim? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Mondeo 3 mu 4 mu? 3 lerde nornalde fren sisteminin havalandirmasi ( sogutma ) oldukca zayif ve uzun sureli agresif kullanmada yamulma riski oldukca yuksek.

Son zamanlarda izlenimlerime gore Ate ve Trw oldukca iyiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...