İçeriğe Yönlendir

98 mondimin güneşliğindeki aynanın kapağı kırıldı

Sait Ertürk

Recommended Posts

Serkan Toker

Mondeo değilmi, içi seni yakar dışı beni yakar....Fiesta alın arkadaşlar, kapak yok problem yok....

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yasin Kozan

vallahi hocam ne mondeo ne fiesta ya taunus yada 65 gt 500 başka araba istemem bedavaya verselerde almam zaten herşeyini kendim yapıyorum. yeni nesil araç olsa yok enjeksiyonu yok çipi uğraşamam hiç vallahi, eski toprağın gözünü seveyim 44lük bi çift boğar weber dereceli mil çelik kollar çelik yuva titanuım subab 89.9kw 120hp 1.6 motor 4 vites roket şanzuman tamamdır . bi çok yeni araç kaybolur gider dkiz aynasında .

1vites=60kmh

2vites=100kmh

3vites=150kmh

4vites=220kmh(hemide gazda)

varsa bunun gibi bi yeni nesil araç almaya hazırım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hüseyin ben 2 sene bindim 87 Taunusa, hatta karbüratörü problemlidir onların 88 karbüratörü taktırmıştım.Herşeyi iyi hoş ama birde arkadında denge olsa iyi olacaktı.İlk aldığımda Alanya-Antalya arası geldiğim yöne geri döndüm..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konfor ağırlıklı bir araç olduğu için sürekli salınır...

Hız yapmak yanlış o araba ile...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben süraten değil, yoldaki bozukluktan ters döndüm birde.Kasisleri çok dikkatli geçmek lazım, tekerlekler birbirini çok etkiliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yasin Kozan
Konfor ağırlıklı bir araç olduğu için sürekli salınır...

Hız yapmak yanlış o araba ile...

87 üretimlerde zaten var bi gudubetlik herşeyi arıza yaıyor:D bende 88 var. orjinal karbiratörleri 32lik weberdir ben 95 mustang elanorda olan karbiratörü taktım. ve ben şimdiye kadar kütahya ya gelen bilir ılıca virajını benden başka 140 ile dönebilen görmedim. herneyse konu dağılıyor konuya devam.

Ben süraten değil, yoldaki bozukluktan ters döndüm birde.Kasisleri çok dikkatli geçmek lazım, tekerlekler birbirini çok etkiliyor.

onunda en kolayı 73 gxl lerdeki kilit difransiyeli takmaktır asla çukurda bozuk yolda dönme olmaz. ben kasi,s gördümmü dayanamıyorum basıyorum gaza(hız kesmek için yapılmış ama herkes gider mersine ben giderim tersine :rolleyes: ) ve onun havada kıçını atması ve ardından meraklı gözlerin üzerindeiken yoluna devam etmen harikadır.

ve unutmayalım ki eski model bu tip araçları sadece şöförler kullanabilir sürücüler değil.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
87 üretimlerde zaten var bi gudubetlik herşeyi arıza yaıyor:D bende 88 var. orjinal karbiratörleri 32lik weberdir ben 95 mustang elanorda olan karbiratörü taktım. ve ben şimdiye kadar kütahya ya gelen bilir ılıca virajını benden başka 140 ile dönebilen görmedim. herneyse konu dağılıyor konuya devam.

Karbüratör değişimi ile alakalı değildir herhalde... :rolleyes:

ve unutmayalım ki eski model bu tip araçları sadece şöförler kullanabilir sürücüler değil.

Bu biraz iddalı bir söz oldu bence....Hangi vasıflar lazım şoför olabilmek için... :D

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
87 üretimlerde zaten var bi gudubetlik herşeyi arıza yaıyor:D bende 88 var. orjinal karbiratörleri 32lik weberdir ben 95 mustang elanorda olan karbiratörü taktım. ve ben şimdiye kadar kütahya ya gelen bilir ılıca virajını benden başka 140 ile dönebilen görmedim.

sanırım ben 150 küsur ile döndüm, üçbuçuk attım.:) eve bir an önce dönme düşüncesiyle, bir ciyaklama sesi ile kendime geldim.:D. konunun ana fikri; alırsın ford, olursun lord (hız felakettir. nazar etme ne olur çalış senen de olur. tek rakibim türk hava yolları :rofl: )

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

arkadaşlar kapağı kendi yöntemimle dün gece inat ettim yaptım. uğraştırdı biraz ama sağlam oldu.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Burçin Kabasakal
arkadaşlar kapağı kendi yöntemimle dün gece inat ettim yaptım. uğraştırdı biraz ama sağlam oldu.

Bu başlık altında çalışmayı sergileyebilirmişiz de nasıl olduysa atlamışız ;)

Aynı konuda sorunu olan arkadaşlar için şu adrese başvurabilirsiniz: :)

MK 2 MONDEO GÜNEŞLİK TAMİRİ

Şu kapağın bir resmini görsek? :p

Bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz...

mk 2 mondeo güneşlik tamiri

Yorum bağlantısı
Ahmet Furkan Işık
vallahi hocam ne mondeo ne fiesta ya taunus yada 65 gt 500 başka araba istemem bedavaya verselerde almam zaten herşeyini kendim yapıyorum. yeni nesil araç olsa yok enjeksiyonu yok çipi uğraşamam hiç vallahi, eski toprağın gözünü seveyim 44lük bi çift boğar weber dereceli mil çelik kollar çelik yuva titanuım subab 89.9kw 120hp 1.6 motor 4 vites roket şanzuman tamamdır . bi çok yeni araç kaybolur gider dkiz aynasında .

1vites=60kmh

2vites=100kmh

3vites=150kmh

4vites=220kmh(hemide gazda)

varsa bunun gibi bi yeni nesil araç almaya hazırım.

bizim birde vw passat 1.8T var 1 de 80 2de 130 3de 170 4de220 5de 260 deviripgeçtik tahminen 275 falan

Yorum bağlantısı
Fırat Özerkan
(düzenlendi)

Meraba arkadaşlar. Bir ay önce adanada olan parçacı bir arkadaştan bir ciftini ışıklı

tarihinde F?rat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Meraba arkadaşlar. Bir ay önce adanada olan parçacı bir arkadaştan bir ciftini ışıklı
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yetkili serviste çifti 60 tl ;)

Çıkmacı bile vermiyor o paraya... Şaşırdım...

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
(düzenlendi)
Çıkmacı bile vermiyor o paraya... Şaşırdım...

Mehmet Ağabey, İzmir'deki Yetkili Servislerden birine sordum. Telefonu Ford müşteri Hizmetleri vermişti. Bir de Ankara'da bir yere (genelağdan bulduğum bir özel servis) telefon açmıştım, onlar da 30'ar Lira olduğunu söylemişlerdi. Ben de tamir yoluna gittim.

Ah, ah! Amma fotoğraf çekmeye de kalktım... :D

tarihinde Bur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...