İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Rölanti Sorunları Ve Düzensiz Çalışma

İlhan Can

Recommended Posts

Çağlar Bayur

sadece 1. madde sinizle ilinitli, o kadar büyük bir sorun olacağını sanmam ehil elde 5 dakikalık bir iştir. motor stop edince direksiyon sertleşir yan etki

Yorum bağlantısı
Yaşar Koç

merhaba arkadaşlar bu rölanti sorunu benim de başında fakat stop etmediği için çok üstünde durmuyordum..konuyu görünce hatırladım ustaya gösterdiğimde kelebek ayarından dedi ayar yaptı ama sonra düzelmedi..bu bakıma gittiğimde rölanti valfini de göstereceğim inşallah çözeriz..

Yorum bağlantısı
Yaşar Koç

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır dur-kalklarda, yavaşlamalarda ve viraj dönerken debriyaj-frene bastığımda araç stop ediyor. 2 gün önce bi ustaya gösterdim gaz kelebeği kirlenmiş olabilir dedi, temizledi. ayrıca lpg filtresini 13000 km olmuştu değiştirmemiştim, onu da değiştirdim. önce düzelir gibi oldu ama yine aynı sorun devam ediyor. stop ediyor ve direksiyon kilitleniyor. neden kaynaklanabileceği konusunda fikri olan var mı acaba?

hocam araç dururken rölantide frene bas devir düşüyorsa senin sorun motordan değil westing house denen parçadan kaynaklanıyor freni bırak devir artıyorsa sebep kesin budur..westing house: motordan güç alarak hidroliğı pompalayan parça bence bi dene 2 dknı alır
Yorum bağlantısı
İdris Karip

Selam arkadaşlar Fiesta 1,4 comfort benzin lpg li aracımla ilk defa sorun yaşıyorum ve bu sorun büyük bir sorun tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum Adana da gitmediğim usta kalmadı kimse sorunu çözemedi 10 gün öncesine kadar arabam canavar gibiydi lpg bitti ve bir shell istasyonuna girdim doldurdum depoyu bir iki gün sonra arabam tüpte teklemeye başladı 1. 2. ve 3. viteslerde düşük devirlerde ve kalkışlarda hızlanmaya çalışırken araç sürekli tekleme yaptı sonra tüpü kapattım benzinle denedim yine aynı klimayı açınca tekleme daha şiddetli ve sık sık oluyor özellikle tüpte iken hele ki klima açıkken araba gitmiyor benzinde iken uçan arabam şimdi gitmiyor tamirciye gittim buji ve kablosunu değiştirdik orjinal sıfır bobin getirttik denedik yine olmadı bilgisayara bağladık beyine baktırdık sorun yok 2 gün tamircide kaldı yok bulamadılar sorunu aracı aldım eve getirdim ne yapacağımı şaşırdım eğer bu konuda fikirleriniz varsa lütfen paylaşın yardımlarınızı bekliyorum 

slm arkadaşlar aracımdaki sorun giderildi ford servisine gotürdüm araç kalsın bakalım dediler bende bıraktım 3 gun sonra aradıgımda sorunu hallettıklerini soyledi usta sorunun bobınden oldugunu söyledi oysa ki ben bobini 3 ayrı ustada orjinal bobin kablo buji getirterek denedik sorun kesinlikle bobin değildi ve bana 700 tl fatura kestiklerini söylediler ustayla biraz tartıştım 100 tl lik bobine 400 tl dedi 300 tl işçilik dedi ben piyasada araştırdım internetten araştırdım 400 tl ye bobin yok sizce mantıklımı bu istenen fiyat ve bu fiyata bobin var mı acaba 

Yorum bağlantısı
Yaşar Koç

slm arkadaşlar aracımdaki sorun giderildi ford servisine gotürdüm araç kalsın bakalım dediler bende bıraktım 3 gun sonra aradıgımda sorunu hallettıklerini soyledi usta sorunun bobınden oldugunu söyledi oysa ki ben bobini 3 ayrı ustada orjinal bobin kablo buji getirterek denedik sorun kesinlikle bobin değildi ve bana 700 tl fatura kestiklerini söylediler ustayla biraz tartıştım 100 tl lik bobine 400 tl dedi 300 tl işçilik dedi ben piyasada araştırdım internetten araştırdım 400 tl ye bobin yok sizce mantıklımı bu istenen fiyat ve bu fiyata bobin var mı acaba

hocam şunu söylemek gerek türkiyede ford yetkili servisler gerçekten çok pahalı.. bana geçen yıl triger kayışı için yanlış hatırlamıyorsam 700 tl fiyat çektiler..ama ben sanayide 250 liraya değiştirdim
Yorum bağlantısı
İdris Karip

arkadaşlar sorun çözüldü yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim dün arabamı ford servisinden almaya gittim aracın asıl sorunu hararet müşüründeymiş ve müşüre giden tesisatta imiş ama servis ayrıca orjinal ve sağlam olan bobinin yerine yan sanayi bobin takmışlar ve 402 tl bobin fiyatı diye yutturmaya çalışmışlar ben kabul etmedim orjinal bobinimi geri taktırdım ve arabam şuan eskisi gibi maşallah aynı sorunu yaşayan arkadaşlar dikkat etsinler servisler sağlam olan parçalarınızıda değiştiriyor faturayı kabartıyorlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Çakar

slm değerli arkadaşlar.lpg li fiesta aracımda benzindeyken tekleme prblemi yaşıyorum.sanki aracın motoru vuryo gibi acaip bişey oluo..lpg de sorun yok tıkır tıkır çalışıo.bide arıza ışığı yanıo.fakir karışım bişeyler dio benzindeyken.sorun ne olabilir her baktırdım çözüm yk.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Özgür Demir

bu olay benimde canımı sıkmaya başladı. dün şunu farkettim. kırmızı ışıkta beklerken araba radyatörü soğutmak için fanı actı acar acmaz rölanti indi bi cıktı hatta motor ışığı yandı söndü ama stop etmedi. araba gaz dada benzindedi devamlı rölanti oynuyor bazen kafasına göre sabitleniyo sonra yine aynı. birde arabanın farları acıksa soğutma fana acıldıysa o zaman kafayı yiyor acaba jarz dinamosuna yük binincemi rölanti oynamaya başlıyo yada neden yapar bunu?? şimdi oraya buraya götürüp arabanın sağını solunu yeneme yanılma yöntemilye söktürtmeyi canım hiç istemiyor  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Yaşar Koç

bu olay benimde canımı sıkmaya başladı. dün şunu farkettim. kırmızı ışıkta beklerken araba radyatörü soğutmak için fanı actı acar acmaz rölanti indi bi cıktı hatta motor ışığı yandı söndü ama stop etmedi. araba gaz dada benzindedi devamlı rölanti oynuyor bazen kafasına göre sabitleniyo sonra yine aynı. birde arabanın farları acıksa soğutma fana acıldıysa o zaman kafayı yiyor acaba jarz dinamosuna yük binincemi rölanti oynamaya başlıyo yada neden yapar bunu?? şimdi oraya buraya götürüp arabanın sağını solunu yeneme yanılma yöntemilye söktürtmeyi canım hiç istemiyor  :unsure2:

hocam bende 2 yıldır fiesta kullanıyorum daha devir saatinin kabit kaldığını görmedim..stop etmediği için üstünde durmuyorum ama bi çözüm olduğunu da düşünmüyorum açıkcası.. sanırım böyle yaşamaya alışmamız gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
H.Özgür Demir

şimdi geldim servis den. düzeldi şimdi cakılı duruyor. şöyle ki

+ gaz kelebeği temizlenicek

- daha önce temizlendi

+ nasıl temizlediler söktülermi yerinden yoksa üzerine sprey sıkıp sökmeden mi temizlediler?

- bilmiyorum ama temizlendi 3 gun sonra tekrar aynı sorun devam etti

+ asıl temizlenmesi gereken yer bu kelebeğin altı. eğer orayı temizlemediyse hiç bsey değişmez

sonra söktü banada gösterdi alt tarafı kurum yağ olmuş resmen. sonra çalışdırdık birlikte 10 dk gezdik sıkıntı yok bujilerinde değişmesi lazım dedi sonra geldik tekrar bujileride değiştirdi şimdilik bi sıkıntı yok. eğer yine aynı problem olursa tekrar kelebeği mi temizliceksin dedim yok olucanı sanmıyorum ama yakıtı bilmediğin yerden alma dedi. eğer tekrar ederse problem yazarım yine buraya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Koç

- daha önce temizlendi

+ nasıl temizlediler söktülermi yerinden yoksa üzerine sprey sıkıp sökmeden mi temizlediler?

+ asıl temizlenmesi gereken yer bu kelebeğin altı. eğer orayı temizlemediyse hiç bsey değişmez

sonra söktü banada gösterdi alt tarafı kurum yağ olmuş resmen. sonra çalışdırdık birlikte 10 dk gezdik sıkıntı yok bujilerinde değişmesi lazım dedi sonra geldik tekrar bujileride değiştirdi şimdilik bi sıkıntı yok. eğer yine aynı problem olursa tekrar kelebeği mi temizliceksin dedim yok olucanı sanmıyorum ama yakıtı bilmediğin yerden alma dedi. eğer tekrar ederse problem yazarım yine buraya.

bilgilendirme için teşekkürler hocam bakıma gittiğimde bende yaptıracağım bunu..

Yorum bağlantısı
H.Özgür Demir

- daha önce temizlendi

yaklaşık 6 gün oldu sorun yok. daha öncesinde 2 gün sonra yine eskiye dönmüştü bu sefer sıkıntısız devam ediyoruz ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Özgür Demir

kelebeğin alt kısmı ismini bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karaçoban

Selam arkadaslar;Ben foruma yeni üye oldum çünkü yeni aldığım 2003 model dizel fiesta aracımla ilgili sizlerden almam gereken bilgiler var ve bakıyorumda bütün üyeler birbirine yardımcı olmaya çalışıyor umarım benim problemimle ilgilide daha önceden sıkıntı yaşamış ya da bilgisi olan birileri çıkar.Benim aracımdaki problem aracım rolantideyken araçta ciddi anlamda sarsıntı yapıyor olmasıdır kaputu açıp baktığımda ise aracımın motoru da çok fazla titreme yapıyor bunu farkettim ve tamirciye götürdüm tamirci enjektörleri temizledi fakat sonuç hala aynı değişen hiçbirşey yok araç eksozuna kadar sallanıyor resmen ve bu olayda Beni çok rahatsız ediyor eğer konu hakkında bilgisi olan yada daha önce başından böyle bir problem geçiren arkadaşım var ise yardımcı olmanızı rica ederim çünkü arabamı çok severek aldım ve bu titremeyide yaptırıp aracıma bnmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gaz verince tamamen düzgün çalışıyor mu? enjektörleri hangi yöntemle temizledi?

Yorum bağlantısı
Misafir

benim aracımdada son zmanlarda titreme sorunu var. Ama bazen hiç olmuyor. sadece rölantide titreme var. sorun yakıttan olabilirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazen oluyorsa o anki koşulları iyi belirlemelei ki arızaya yaklaşılsın

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karaçoban

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karaçoban

Çağlar bey merhaba;

Kusura bakmayın sorunuzu yeni gördüm ben arabadan pek anlamam pompacıya git dediler bende gittim adam motoru açtı temizleyelim bir bakalım dedi 100 tl dedi B'nde tamam işe yarıyacaksa olabilir dedim ve yaptırdım fakat neyle temizlediği ile ilgili bir bilgim yok çünkü pek anlamam:( ben izmirde oturuyorum eğer burda tanıdığınız yada yönlendirebileceğiniz bir usta var ise gidip gösterebilirim yardımlarınız içinde çok teşekkürler bu arada bazı arkadaşların yazılarını okudum bazısı yazılım yüklemiş düzelmiş bazısı kutup başını sökmüş düzelmiş vs...acaba bunlarlada bir ilgisi olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karaçoban

Gaz verince herhangi bir titreme yok ama mesela 2000 devire kadar 1. Viteste gittim 2. Vitese geçirdiğimde araba ozamanda silkeleniyor bende daha önceden Fiat punto dizel vardı onda böyle bir sorun olmuyordu düşük devirlerde bile vites geçişlerinde sallantı yoktu

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karaçoban

Yardımcı olabilecek kimse yokmu?

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

enjektörlerin biri yada birkaçı arızalı olabilir, bilen bir ustaya gösterdiniz mi  ? 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karaçoban

Gösterdim enjektörleri temizledi titreme biraz azaldı ama hala var forumdaki bazı arkadaşlar yazılım fln yüklemiş titreme geçmiş B'nde o tarz bişi olabilirmi diye merak ediyorum biliyorsunuzki tamirciler düzgün olan enjektörleri bile değiştirmeyi tercih eder

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...