İçeriğe Yönlendir

Far ampülleri

Burak Hatipoğlu

Recommended Posts

Burak Hatipoğlu

focus 1 ime beyaz far kısa ve uzun birlikte, ve sisleri de beyaz yapmak istiyorum yani önden, ışıldak gibi olacak :) farları bilen var mı acaba h kaç ben tam bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

H4 tek ampüldür...

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Tep de?il tek olacakt? :)
Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
(düzenlendi)
H4 tep ampüldür...

serkn abi hepsi mi h4 uzun kısa ve sis bi arkadaşım almanyadan gelecekte ona sipariş vereceğim her h4 uyar mı yani focusa

far

mesela bu nasıl serkan abi ya, 5000 lik istiyorum yada 8500

tarihinde Burak Hatipo?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Xenondan hiç anlamam ama anlayan biri gelir birazdan... :)

Anlayan ve bu işlerin çok güzel tarif edildiği bir site biliyorum, bizim kardeş sitemiz..Linki aşağıda, umarım işine yarar....

http://www.geceucusu.com/

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
Xenondan hiç anlamam ama anlayan biri gelir birazdan... :)

Anlayan ve bu işlerin çok güzel tarif edildiği bir site biliyorum, bizim kardeş sitemiz..Linki aşağıda, umarım işine yarar....

http://www.geceucusu.com/

anlayan biri derken belli biri galiba :D sadece ampül değişiyor galiba bunda değil mi abi ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Senin verdiğim e-bay linkindeki ampüller çakma xenon galiba, anlamam ama bence orjinal H4 ampülleri daha iyidir.Xenon için balast lazım mercek lazım kolay bir iş değil ve bu kadar ucuz hiç değil. :)

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
Senin verdiğim e-bay linkindeki ampüller çakma xenon galiba, anlamam ama bence orjinal H4 ampülleri daha iyidir.Xenon için balast lazım mercek lazım kolay bir iş değil ve bu kadar ucuz hiç değil. :)

yok abi xenon falan değil sadece ışığın rengi sarıdan beyaza doğru yaklaşıyor o kadar, eski aracımda da vardı ama bu kadar ucuz olmaması lazım 50 tl ye almıştım galiba ben, anladığım kadarıyla bu sadece beyaz far ama bunlarında zaten h4 ü var sadece rengi değişecek yani

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İzmir'de bulabilirsen Osram nightbreaker ara yada philips marka bir ampül vardı memnun olan arkadaşımız vardı forumda.Beyaza çok yakındır.Bu senin gösterdiğin ampüllerin yağışlı havalarda aydınlatmaları çok kötü, zor duruma sokar insanı...Night breakerın tek kötü yönü ömrü kısa diyorlar ben daha yeni aldım ne desem yalan..Vakumlu ambalajları tercih edin diyor uzmanlar, ben öyle yaptım göreceğiz artık...Kelvinden bahsedince ilk mesajında ben xenona gitmişim, idare et mesainin sonundayız... :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...=171555&hl=

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2005 ler sadece öyle o halde abi, daha önceki modeller H4 değilmi? Darkline farkedermi?

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
2005 F1 ise Kısalar H7 Uzunlar H1..

ewt mehmet abi 2005 f1 benimki kısalar h7 uzunlar h1 mi şimdi :lol2: son kararımız mı bu ?

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
Evet son kararım..

Ama far orjinal mi. ?

mehmet abi orjinal mi derken? markası falan belli bişey değil ama baksana zaten fiyatıda çok komik bi rakam değil mi, şansımı denesem mi diye düşünüyorum, sis farlarım ne mehmet abi 2005 f1 için onu da getirtmek istiyorum,

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burak Bey, almayı düşündüğünüz şey xenon değil.. Adi boyalı bir ampul galiba...

Bunlara para falan verilmez, hediye de gelse arabaya takılmaz, takılsa da aydınlatmaz zaten..

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
Burak Bey, almayı düşündüğünüz şey xenon değil.. Adi boyalı bir ampul galiba...

Bunlara para falan verilmez, hediye de gelse arabaya takılmaz, takılsa da aydınlatmaz zaten..

sen öle diyorsan öledir abi almıyorum o zaman :D xenon olmadığını biliyorm sadece bi denesem mi diye düşündüm:D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben navra 100 w (watını amul patlayınca fark ettim) takmıştım pek bi xenon tipi vardı ama aydınlatması 100w olmasına rağmen standarttan kötüydü yani tavsiye edilmez :)

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Burak Bey far ünitesini değiştirmeden ya da mercekle modifiye etmeden Xenon dönüşümünün anlamı yok, sadece karşıdan gelenleri rahatsız edersiniz.

Kaliteli halojen ampul kullanın. Kelvin değeri beyaza biraz daha yakın olan 4000-4500K civarında başarılı ürünler var.

Şu ürünleri bakın:

Osram Night Breaker

Philips Crystalvision

Mağazada daha ucuzunu bulursanız oradan alın

Maviye çalan aydınlatmada özellikle ıslak yolda ve siste görüşün azaldığını da hatırınızda tutun.

Kısa farlar H7 ve yoğun onlar kullanıldığı için bence şimdilik sade kısaları değiştirin, verimli bulursanız sıra uzunlara gelir.

Her türlü Zenon benzeri ve 100W vb. mavi boyalı, az paraya çok iş vaat eden ampulden de uzak durun.

Yorum bağlantısı
Burak Bey far ünitesini değiştirmeden ya da mercekle modifiye etmeden Xenon dönüşümünün anlamı yok, sadece karşıdan gelenleri rahatsız edersiniz.

Kaliteli halojen ampul kullanın. Kelvin değeri beyaza biraz daha yakın olan 4000-4500K civarında başarılı ürünler var.

Şu ürünleri bakın:

Osram Night Breaker

Philips Crystalvision

Mağazada daha ucuzunu bulursanız oradan alın

Maviye çalan aydınlatmada özellikle ıslak yolda ve siste görüşün azaldığını da hatırınızda tutun.

Kısa farlar H7 ve yoğun onlar kullanıldığı için bence şimdilik sade kısaları değiştirin, verimli bulursanız sıra uzunlara gelir.

Her türlü Zenon benzeri ve 100W vb. mavi boyalı, az paraya çok iş vaat eden ampulden de uzak durun.

Açıklama süper :bravo:

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu

açıklamalarınız için teşekkür ederim, o zaman aynı siteden osrama bakıyorum fiyatlar iyi gibi sanki değil mi şimdi kısalar için h7 alacağım ama sisler içinne almam lazım

2005 F1 ise Kısalar H7 Uzunlar H1..

osram bu nasıl

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Burak Bey Almanya'da mı yaşıyorsunuz?

Aynı soruyu soruyorum bende... :lol: :D Yani +1

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
açıklamalarınız için teşekkür ederim, o zaman aynı siteden osrama bakıyorum fiyatlar iyi gibi sanki değil mi şimdi kısalar için h7 alacağım ama sisler içinne almam lazım

osram bu nasıl

Bundan kullanıyorum.. Benim ölü farları bile adam etti bu ampuller, ama ömrü kısa, sık gece yolculukların oluyorsa çabuk bozulacaktır..

Ama arada sırada far yakıyorsan kullanabilirsin..

Ayrıca bu ampul için ebay'le uğraşmana gerek yok.. Burda daha ucuz.. Ben çiftini 40 liraya almıştım..

http://www.geceucusu.com 'da bir arakdaşımız 25 liraya satıyor..

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Bir tavsiye de benden olsun ben night breaker dan pek memnun kalmadım zira; rengi sarı geldi illa beyaz olsun diyorsanız osram cool blue 5000k tavsiye edebilirim.

Birde Mehmet Bey daha iyi bilir beyaz renk ışık yağmurlu havalarda kırılarak az aydınlatır.

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu

hayır almanyada yaşamıyorum ama almanyadan bi arkadaşım geliyor normalde ebay.com dan bakıyordum aklıma geldi almanyadan bakayım kargo bedavaya gelsin dedim:D tamamdır o zaman osram cool blue yada philips e bakayaım ben :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...