İçeriğe Yönlendir

Kasko değeri nerde bizim araba nerde!

Özkan Pehlivan

Recommended Posts

Peki emmi bu işin ehlini bulmuşken bilmediklerimizi soralım.

Tamam kasko aracımı ortalama bi fiyat üzerinden sigortalıyor. Peki pert ödemesini neye göre yapıyor. Piyasa araştırmasına göre diceksin tamam ama nerden bilicek benim aracımın durumunu ? Gerçi ben kaza yaptığımda aynı donanım model km oranına göre 10 ilin fiyat ortalamasını almışlardı.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Bende 2004 focus collection var. piyasa değeri tam bilmiyorum ama 19000-20000 civarı sanrım. Kasko değeri olarak 15000 gözüküyor. Ben de şu an için kasko yaptırmadım. Kısa zamanda arabayı değiştirip yeni mondeo alırsam kasko yaptırırım. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tamam kasko aracımı ortalama bi fiyat üzerinden sigortalıyor. Peki pert ödemesini neye göre yapıyor. Piyasa araştırmasına göre diceksin tamam ama nerden bilicek benim aracımın durumunu ? Gerçi ben kaza yaptığımda aynı donanım model km oranına göre 10 ilin fiyat ortalamasını almışlardı.

Her şirketin taktiği değişik.. Bu piyasa araştırmasını yapan eksper... Bizimkiler

3 ayrı bölgeden sorup en yüksek olanı baz alıyorlar... Ama eksperin dediği de dedik değildir..

Eksperle de şirketle de pazarlık yapılabilir..

Ben bu güne kadar memnun olmayan sigortalı görmedim..

Bende 2004 focus collection var. piyasa değeri tam bilmiyorum ama 19000-20000 civarı sanrım. Kasko değeri olarak 15000 gözüküyor. Ben de şu an için kasko yaptırmadım. Kısa zamanda arabayı değiştirip yeni mondeo alırsam kasko yaptırırım. :p

Yaptırsaydın, mondeo alınca hasarsızlık indirimin olurdu...

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Mehmet abi yaptıracaktım ama arabayı aldıktan kısa zaman sonra Batman'a atamam çıkınca kaldı. 10 aydan beri arabayı kullanmıyorum desem yeri var. Ama batmanda gerekli olacak çok dikkatsiz araba kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı

Mehmet abi cevapların için çok teşekkürler. Bilmediğim bi çok konu hakkında bilgi sahibi oldum.

Allah kasko şirketlerini başımızdan eksik etmesin ;)

Şimdiye kadar 3-4 farklı firmayla çalıştık araçlarımızda hepsinden de memnun kaldık. Kasko vazgeçilmezlerim arasında aktif trafikte olmazzsa olmazım. Sonuçta trafikte başımıza ne geleceği belli olmuyor.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Kaskoyu olası zararlarımızı tazmin etmesi sebebiyle yaptırıyoruz. Zararı tazmin ederken haksız kazanca da sebep olmamak gerekiyor. Piyasa araştırması bu yüzden yapılıyor. Olması gereken de bu.

Örnek olacak boyutta değil belki ama, çevremdeki iki pert olayında alınan tazminatlar sigortalıları çok mutlu etti ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...