İçeriğe Yönlendir

LCD Tv Tavsiyesi

Nuri Güngör

Recommended Posts

Mert Can Üzger

Philips 42PFL5603D. Bu modeli 7 aydır kullanıyoruz, çok memnunuz...

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Yani diyeceğim bir zamanların gözde plazmasını Sony hiç üretmedi. Bilmem anlatabildim mi? Plazma'nın görüntüsü standart yayında daha iyiydi ama LCD'ler de iyice yaklaştı.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Philips 42PFL5603D. Bu modeli 7 aydır kullanıyoruz, çok memnunuz...

mert cim benim ki de % 99 bu olacak bugün görüştüm yazdıgım diger modeller philips distribütörü dışında ithal edilen modellermiş yani herhangi bir arıza durumunda ildeki yetkili servis bunlara bakmıyormuş ithal eden firmaya göndermek gerekiyormuş

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
(düzenlendi)
Paneller aynı diye görüntü kalitesi aynı olacak diye birşey yoktur. Her firmanın kendine özgü geliştirdiği teknolojiler var görüntü netleştirme adına. Bu konuda Sony Bravia engine ile önde bana göre. Ayakkabı ile LCD karşılaştırılır mı yahu? Birinde milyonlarca dolarlık arge yatırımı var, diğerinde alıp üstüne marka basma olayı var. Ayrıca bir marka'nın hangi ülkedeki fabrikada üretildiği hiç bir önem arzetmez. Fabrikayı kuran markanın ta kendisidir sonuçta. İster japonyada üretilsin,ister çinde ister Türkiyede. Hepsi aynı.

Nuri hocam, tarama frekansından kastım, Hz meselesi. Hz ne kadar yüksek olursa özellikle hareketli görüntülerde daha iyi performans alınır. Hz'nin önemini anlamak için, bilgisayar ekranının hz ayarını en düşüğe getirip bilgisayardaki her hangi bir pencereyi tutup sürükleyelim. Hz düşük olduğu zaman takıla takıla gider ama hz yüksekken tabiri caizze yağ gibi kayar :s

kusura bakmayın cihan bey bi daha ki sefere karşılaştırma yapacağım zaman onayınızı alırım :) karşılaştırma yaparken benim anlatmak istediğim sonyinin her ürünün sınıfında çok iyi olmadığıdır. örneğin bir nokia ile sony cep telefonu, yada bir jvc, pionner araç teybi ile sonyi kıyaslayın hangisi daha iyi sizce. sararıda tekstil sektöründe başarılı olduğu için ayakkabı sektöründe de aynı başarı beklememiz gerektiğini izah etmeye çalıştım.

tarihinde Deniz Tayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Led tv samsung siparişini verdim dvd playerada gerek yok 2.0 usb var üstünde :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)
Hayırlı uğurlu olsun inceledim cidden güzel.

Karton kalınlıgında sök misafirliğe götür :)

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Ghia X yani :D

120 Lg bir hafta oldu cillop :D bu da full hd iyi bir film bulsak da seyretsek sinema sistemi de lg 1000w full hd. Msn e gelsene :)

Bende var film . adresini gönder kargolayım sana biara..

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Bende var film . adresini gönder kargolayım sana biara..

Sen bana ver film.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bence:

1. Alacağınız elektronik ürünün kutusundan arızalı çıkabileceğini kabullenin (2 yıldır nerden,ne satın aldı isem kutudan bozuk çıktı)

2. Ne marka olursa olsun Lcd ekranın 5 yıl sonra yarı ömrüne ulaşacağını da kabullenin

3. Kablo tv - normal receiver gibi bağlantı yapacaksanız en ucuzu hangisi ise onu alın (hd reciever hariç)

4. Lcd alınca haber spikerinin 7-8 kilo şişmanlayacağını kabul edin, dizi oyuncuları da bir hayli kondisyon kaybedecek

5. Ben baktım baktım tam alacaktım Led Tv ler çıktı, vazgeçtim 3-4 yıl sonra hd yayınlar da yaygınlaşıp Led ucuzlayınca onlara bakacağım.

Çağlar abi, sen led tv alsan nolacak ki? o da bozuk çıkacak nasılsa. puhahahaaaa!

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
kusura bakmayın cihan bey bi daha ki sefere karşılaştırma yapacağım zaman onayınızı alırım :D karşılaştırma yaparken benim anlatmak istediğim sonyinin her ürünün sınıfında çok iyi olmadığıdır. örneğin bir nokia ile sony cep telefonu, yada bir jvc, pionner araç teybi ile sonyi kıyaslayın hangisi daha iyi sizce. sararıda tekstil sektöründe başarılı olduğu için ayakkabı sektöründe de aynı başarı beklememiz gerektiğini izah etmeye çalıştım.

O zaman tek bir soru.. Sony LCD televizyon sektöründe başarısız bir firma mı?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bencede sony bu konuda diğerlerine göre geri kaldı. LCD üretici sıfatında değil kendi panellerini kullanmıyor. Genellikleri içlerinden açtığımız panelleri chimei marka. Aradaki bu eksikliği markasını kullanarak 5 Yıl garanti opsiyonu ile kullanmakta. Ama bu durumda kalmayan Sony "oled" tekniği ile patlama yapmaya hazır. Bazı evrensel maliyetlerin kendilerini kurtarmasından ötürü oled teknolojisi piyasaya çoklu olarak sürülmemekte. Hepimiz bilmeliyiz ki LCD tv sektöründe ara bir çözümdür ve üretici firmalar maliyetlerini çıkardıktan sonra kullanmayacaklardır. ( Bir tüplü tv , lcd tv yapmaktan daha kolay ve maliyeti daha azdır)

Ama illaki LCD tv diyorsanız led ışıklı DLNA teknolojisine sahip bir samsung almanızdır. LCD özellikleri demek sadece FHD demek değildir.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Evet LCD'ler sadece FHD demek değildir. Sadece panel de demek değildir. Sony'nin kendi panellerini üretmemesi demek uyduruk panel kullandığı anlamına gelmez. Lcd tv'lerdeki en önemli özelliklerden birisi de görüntü işlemcisidir. Sony bu noktada rakiplerine fark atan bir sisteme sahiptir. Adamların kullandığı işlemci hem çok hızlı, hem de görüntü netleştirme,keskinleştirme,gelen sinayli temizleme gibi işlemleri çok başarılı bir şekilde yapar. Sony'den bahsediyoruz çin çan çon bir marka değil. Ayrı ayrı kaynaklardan gelen aynı görüntülerle, aynı özelliklerdeki sony ve diğerlerini karşılaştırın derim. Bravia gerçekten başarılı...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Evet LCD'ler sadece FHD demek değildir. Sadece panel de demek değildir. Sony'nin kendi panellerini üretmemesi demek uyduruk panel kullandığı anlamına gelmez. Lcd tv'lerdeki en önemli özelliklerden birisi de görüntü işlemcisidir. Sony bu noktada rakiplerine fark atan bir sisteme sahiptir. Adamların kullandığı işlemci hem çok hızlı, hem de görüntü netleştirme,keskinleştirme,gelen sinayli temizleme gibi işlemleri çok başarılı bir şekilde yapar. Sony'den bahsediyoruz çin çan çon bir marka değil. Ayrı ayrı kaynaklardan gelen aynı görüntülerle, aynı özelliklerdeki sony ve diğerlerini karşılaştırın derim. Bravia gerçekten başarılı...

En kral görüntü işlemcisi ( LCD Power İnterface sürücü kartı işlemcisi) 8$. gm1502 biz kendi kartlarmızdada bunu tercih ediyoruz. FHD bir görüntüde ısınma derecesi 30C normal nemde.

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

başarılı ona bişey demiyorum ama orjinal bir sony ile arçelik arasında 200 tl (32"inç için) fark olmasına şaşırıyorum. aklıma başka şeyler geliyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Karadeniz
(düzenlendi)

şaplorens veya gurundik marka 1970 model tüplü siyah beyaz ilk sahibinden bakımlı nostaljik bir tv de hiç fena olmaz :spiteful:

(uzaktan kumandası olmayacak tabi, hele sonradan takılma çakma uzaktan kumanda hiç olmıycak :angry: )

tarihinde Burak Karadeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
şaplorens veya gurundik marka 1970 model tüplü siyah beyaz ilk sahibinden bakımlı nostaljik bir tv de hiç fena olmaz :)

(uzaktan kumandası olmayacak tabi, hele sonradan takılma çakma uzaktan kumanda hiç olmıycak :i-ih: )

sizin dediğiniz tvler eğer cep telefonu sinyalini kesiyor ise çok değerli 100.000 tl

"Bu akıllılar el altından köylere kadar gittiler ve olası elde kalmış tv leri değerlerine göre yüksek paralar vererek satın aldılar, elllerinde de para çantaları ile dolaşıyorlar bunu gösteriyorlar ve inandırıcılıklarını kat be kat arttıracaklardı. Böylede oldu hakkatten, duyumlar önce 5000 sonra 40000 bin şu sıralarda da 100.000 TL ye kadar ulaştı."

işte link

http://www.ozmena.com/dijital-haber-yorum-...ine-528506.html

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

Görüntü işlemcisinden kasıt "image processor" yani Sony'nin Bravia, Philips'in Pixel HD, Samsung'un DNIE Pro, LG'nin XD diye adlandırdığı görüntü işleme çipleri.

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
sizin dediğiniz tvler eğer cep telefonu sinyalini kesiyor ise çok değerli 100.000 tl

"Bu akıllılar el altından köylere kadar gittiler ve olası elde kalmış tv leri değerlerine göre yüksek paralar vererek satın aldılar, elllerinde de para çantaları ile dolaşıyorlar bunu gösteriyorlar ve inandırıcılıklarını kat be kat arttıracaklardı. Böylede oldu hakkatten, duyumlar önce 5000 sonra 40000 bin şu sıralarda da 100.000 TL ye kadar ulaştı."

işte link

http://www.ozmena.com/dijital-haber-yorum-...ine-528506.html

Güzel senaryo :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...