İçeriğe Yönlendir

LCD Tv Tavsiyesi

Nuri Güngör

Recommended Posts

(düzenlendi)
İst bilişim ürünleri , paralel ithalat yada servise gidip, distribitörde sıfırlanıp tekrar piyasaya sürülen cihazlar oluyor. garanti konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. ancak cihaz arıza yapmazsa distribitöre giden para cebinize kalır.

bence 2000 lira 42" tv için çok fazla. bu fiyattaki tv ler led değil, Led aydınlatmalı. Led tv ler buna göre daha pahalı.

hepsiburada yerine büyük marketlere bakmanı öneririm, şu an işler düşük, haftasonu hepsinde bir kampanya oluyor.

+1 tamamen katılıyorum.evren bey daha detaylı anlatmış katılıyorum.

led tv de toshiba ve panasonic en gelişmiş ve kalitesi tartışılmaz sony ve samsung fiyatları size uygun olur.online satışta ucuz bul secenekleri var galiba ordan taratın ama en güvenlisi büyük magazalara bakmanız.

lg led tv ler soluk gösteriyor gibi geldi bana canlılık göremedim.normal full hd lşerde sorun ypk terddütsüz alınabilir.lg nin çerçevesiz modeline bakılabilir ama karşılaştırma muhakkak yapılmalı.

3d boyuta hala dünyada tek ük yayın var yayılana kadar zaten eskir alıcagınız.2 yıl falan sürer.test yayınları artıyor yavaşca.bluoray olmasınada gerek yok çünki film dvd si olarak zaten yaygın degil ama bunların zaten şu anki tv lerle alakasıda yok sayılır.

alıcagınız ürünün kontras oranı çok çok önemli, ne kadar yüksek olursa iyidir. zaten full hd olur ve çözünürlük oranına dikkat edin.1920.1080 olucak.sanal full hd olanlar türedi.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kendime alana kadar iyice takip etmiş inciğini cıncığını bilirdim de aradan çok zaman geçti :rolleyes:

Ama bildiğin Sharp panel alınır keyfe bakılırdı.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

TV lerde kullanılan panellerin hepsi tırt :rolleyes:

Gelen size özel üretim Samsung DID panellerden monitör yapalım, birde ev sinema sistemi alın sesi oraya verin kaliteyi yaşayayın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
TV lerde kullanılan panellerin hepsi tırt :rolleyes:

Gelen size özel üretim Samsung DID panellerden monitör yapalım, birde ev sinema sistemi alın sesi oraya verin kaliteyi yaşayayın.

price? :D

süha biliyorsun "money talks" ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
price? :i-ih:

süha biliyorsun "money talks" :i-ih:

eee kaliteyi ucuza alamazsın sani :i-ih: Power in the money, money in the power.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Çinden getirtelim. 42" full hd lcd paneller akıl almayacak düzeyde ucuz :postaci: Artı A/D board lar da aynı ucuzlukta :bravo:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Çinden getirtelim. 42" full hd lcd paneller akıl almayacak düzeyde ucuz :postaci: Artı A/D board lar da aynı ucuzlukta :good1:

abi panelin iyi olması FHD olması demek değil :lol: Burdan almak ile olmaz, gel gidelim beraber çin e bakarız orda canlı canlı, canlılara :bravo:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Konu led mi -lcd mi ye dönebilir ama sorayım bende.

İyi bir 40-42" lcd 1800 civarında.

2200 liraya samsung led veriyor mediamarkt. 300-400 liraya değer mi Led alsak?

300-400 TL fark için değer fakat iyi bir tv bu sölediğiniz rakamlarda değil, daha bi pahalı.

Size önerim panel özellikleri içerisinde

1 ) 178 derece 4 yönden açılı olmalı

2) min. 700cd ışık parlaklığı olmalı

3) gerçek kontras oranı üzerinden 300.1 oranına ve üzerine yakın olmalı.

4) led aydınlatması kenardan yansıtmalı değil, sıra tipli satır led li olmalı ( halk dili ile)

5) pixel dimming özelliğide olursa mükkemmel olur siyahı göstermek için hem aydınlatma hemde pixel karartma uygulanır.

6) multimedi özellikleri sizin isteğinize kalmış bir durum ben karışamam :lol:

Piyasada bana hitap eden LCD TV olmadığından size link veremiyorum fakat kendi sitemizden 2 tane panel tavsiyesinde bulunuyorum detaylı özelliklerini görebilirsiniz.

40" 700 nit

46" 1500 nit ( cd ) ekranın babası :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
abi panelin iyi olması FHD olması demek değil :) Burdan almak ile olmaz, gel gidelim beraber çin e bakarız orda canlı canlı, canlılara :)

Tamam ula sağlam panellerden bahsediyorum zaten :p

300-400 TL fark için değer fakat iyi bir tv bu sölediğiniz rakamlarda değil, daha bi pahalı.

Size önerim panel özellikleri içerisinde

1 ) 178 derece 4 yönden açılı olmalı

2) min. 700cd ışık parlaklığı olmalı

3) gerçek kontras oranı üzerinden 300.1 oranına ve üzerine yakın olmalı.

4) led aydınlatması kenardan yansıtmalı değil, sıra tipli satır led li olmalı ( halk dili ile)

5) pixel dimming özelliğide olursa mükkemmel olur siyahı göstermek için hem aydınlatma hemde pixel karartma uygulanır.

6) multimedi özellikleri sizin isteğinize kalmış bir durum ben karışamam :crazy:

Piyasada bana hitap eden LCD TV olmadığından size link veremiyorum fakat kendi sitemizden 2 tane panel tavsiyesinde bulunuyorum detaylı özelliklerini görebilirsiniz.

40" 700 nit

46" 1500 nit ( cd ) ekranın babası :)

Bu arada ne kadar o 40 lık olan ?

Yorum bağlantısı
Tolga Tekinoğlu
Ben Samsun LED Tv aldım 6000 serisi, tv seyretmeyi yeniden keşfettim.

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audi...&returnurl=

öncelikle cevap yazan ve bilgisini paylaşan herkese teşekkür ederim.şimdide lcd ile led tv rasında kararsız kaldım led tv olarak ne yavsiye edersiniz. 2000-2500 arası bişey bakıyorum.

cenk bey 6000 serisinin fiyattını bulamadım kaç liraya aldınız. tşk.

Yorum bağlantısı
öncelikle cevap yazan ve bilgisini paylaşan herkese teşekkür ederim.şimdide lcd ile led tv rasında kararsız kaldım led tv olarak ne yavsiye edersiniz. 2000-2500 arası bişey bakıyorum.

Samsung Led aydınlatmalı Tv'ler, b (eski) ve c serisi olarak mevcut. b8000 bulabiliyorsanız memnun kalırsınız, 7000'de aynı serinin 100hz'lik modelidir. c serisi 7000'den itibaren 3 boyutludur. 100-200hz aslında çok önemli değil ancak , ben 7000 ve 8000 serisini birarada seyrettiğimde 8000'nin daha güzel renk ürettiğini düşünmüştüm. Yine Samsung'un LCD olup 3 boyutlu modelleri de mevcuttur.

B serileri usb üzerinden MKV formatlı film oynatırken "dts" ses çözemez. C serilerinde ise bu problem yoktur. Tabi kullanımınızda bu tip tercihiniz yoksa sizin için önemli bir ayrıntı değil.

Samsung mağazalarında B serisi bulamayabilirsiniz, eski model diyerek kötülüyorlar. Electroworld, mediamarkt gibi büyük elektronik mağazalarında b serisi bulabilirsiniz.

Bimeks ve Teknosa mağazalarında Toshiba edge led görebilirsiniz. Bu TV'ler fiyatları bakımından Samsung'tan daha ucuzdurlar ve başarılı modellerdir. Bu yüzden bu modelleri de incelemenizi öneririm

Ancak hemen bir hatırlatma yapmakta fayda var. LCD'lerin biraz kalbur üstü modelleri ile Led aydınlatmalı TV'ler arasında estetik dışında çok bariz farklılık yoktur. Bazı orta ve hi-end LCD'ler, ortalama Led'lerden farksız görüntü verebilirler.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Philips 42PFL5405H modeli benim de dikkatimi çeken bir model. Özellikleri güzel bir TV. Çözünürlük, kontrast, parlaklık gibi konular artık her markada benzer düzeyde. Bu tvde diğerlerine göre ön plana çıkan tepkime süresi 2 ms oluşu. Çoğu 5-6 ms'dir. Bir de Philips'in görüntüişleme yazılımı "Pixel Plus" bence görüntüyü çokgüzel veriyor. Şu an evde kullandığım 37" Philips lcd tv, aldığım zamanlarda gayet güzel özelliklere sahipti. Bunu almadan önce bir mağazada aynı görüntüleri tvlere verdirerek karşılaştırmıştım. Özellikle aklımdan geçen Sony Bravia ile. Pixel Plus yazılımı ile Sony dahil diğer tvlerin hepsinden de canlı görüntüsü nedeniyle Philips'te karar kılmıştım. Bir kaç ay sonra ikinci tv olarak linkini verdiğiniz modeli almayı düşünüyorum.

Dün Gold Bilgisayar'ın broşüründe o tvnin 1849 TL gördüm. Hepsiburadan dan almayın bence.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

TV'de Darty reklamı var, Panasonic LCD 1300 TL imiş.

HD yayın izlenmeyeceği için ben plazma TV aldım, sadece TV izlemek için (eğer blueray oynatıcı, PS3 ya da Digiturk HD vs. kullanılmayacaksa) en uygunu halen bu.

Yorum bağlantısı
Philips 42PFL5405H modeli benim de dikkatimi çeken bir model. Özellikleri güzel bir TV. Çözünürlük, kontrast, parlaklık gibi konular artık her markada benzer düzeyde. Bu tvde diğerlerine göre ön plana çıkan tepkime süresi 2 ms oluşu. Çoğu 5-6 ms'dir. Bir de Philips'in görüntüişleme yazılımı "Pixel Plus" bence görüntüyü çokgüzel veriyor. Şu an evde kullandığım 37" Philips lcd tv, aldığım zamanlarda gayet güzel özelliklere sahipti. Bunu almadan önce bir mağazada aynı görüntüleri tvlere verdirerek karşılaştırmıştım. Özellikle aklımdan geçen Sony Bravia ile. Pixel Plus yazılımı ile Sony dahil diğer tvlerin hepsinden de canlı görüntüsü nedeniyle Philips'te karar kılmıştım. Bir kaç ay sonra ikinci tv olarak linkini verdiğiniz modeli almayı düşünüyorum.

Dün Gold Bilgisayar'ın broşüründe o tvnin 1849 TL gördüm. Hepsiburadan dan almayın bence.

Tepkime süresi 5ms'nin altına hiçbir tv'de düşmedi aslında Talip Bey. Philips'in kullandığı panelin üreticisi bile kendi ürettiği TV'lerde 2ms tepkime süresini kullanmıyor. Philips burada tüketicileri yanıltıyor. Tepkime süresini belirleyen kullanılan modül(ekrandır). Pixel Plus bir zamanların ödüllü teknolojisidir. Görüntü kalitesi üzerindeki etkileri bariz belli oluyor ancak maalesef tepkime süresine etki edemez. Tv üreticilerinin bu tür pazarlama hileleri özellikle standartı olmayan LCD piyasasında bir hayli fazla. Tıpkı Samsung'un LED TV'yi farklı bir teknoloji olarak göstermesi, ya da 3.000.000'a 1 kontrast gibi. 3.000.000'a 1 kontrastın gerçeği 70.000'e 1 civarı. Kimi bu değeri bulurken, siyahtan siyaha, kimi de griden griye hesaplıyor. En tutarlı değerleri Toshiba ve Sharp'ın verdiği söyleniyor. 5 sene önce ilk LCD'im Philipsti. Hala kullanılıyor. Ama güncel modellere göre yağlıboya görüntüsü hemen farkediliyor. LCD'ler çok yol aldılar ancak daha alacak çok yolları da var.

Philipslerin görüntü karekterinde alttan ışık varmışçasına bir aydınlık sözkonusudur. Eski trinitron Sony'ler gibi gösterir. İlk bakışta güzel gelen bu görüntünün bir süre sonra kullanıcıyı rahatsız ettiğine dair şikayetler okumuştum. Tabi kişisel bir tercihtir. Çok beğenilmesi de mümkündür.

Samsunglar parlak renkler sevenler için idealdir. Fabrika ayarları bile canlı renklere ayarlıdır.

Toshibalar'ın fabrika ayarları kötü gelir, internette kullanıcılar tarafından verilen detaylı ayarlarla kalibre edildikten sonra çok farklılaşır. Bu nedenle showroomlarda sergilenen Toshibalar'ın kimse yüzüne bakmaz. Ancak renk tonu Samsung'a göre daha sönüktür. Bu da tercih meselesi. Plazmalar da LCD veya LED'lere göre daha mat renkler verirler ancak birçok kişi de doğal olan renklerin daha gerçekçi olduğunu belirterek Samsung'u tercih etmiyorlar.

Sony'lerde bulutlanma sorunu maalesef halledilemedi. Model ne kadar yeni olsa da ilk kontrol edilen bu oluyor ve bugüne kadar 2 modeli haricinde bu etki kullanıcıların sinirini bozacak cinsten. O iki model de şu an piyasada çok zor bulunuyor. Ben birtanesini buldum Ankara'da ama 2 sene önceki model 3.000.-TL gibi bir fiyatla satıldığı için 52" olmasına rağmen vazgeçtim. Bu modeller, x3500-4500(Full rgb led kullanır ve bu teknoloji pahalı olduğu için kullanılmıyor. Dikkatinizi çekmek istediğim diğer nokta, Samsun led aydınlatmayı yeni teknoloji olarak tanıtırken, Sony kendi LCD'lerinde 2 sene önce çok daha kaliteli ve pahalı olarak kullanmıştı. Günümüzde ledler beyaz ve çerçeveden.) ve z4500-5500'dür.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Vesile ile SAMSUNG LE-40C750 iyi midir?(Fiyat/kazanç)

3 boyutlu TV için 40" oldukça ufak. Yani 3boyutlu tv almak için verdiğiniz fark bir anlamda boşa. Gerçek 3b efekti için söylenen, 55" üzerine çıkılması. Bu şekilde kendinizi daha çok sahnenin içinde bulup, efekti daha iyi hissedebiliyorsunuz. Bir nevi sinema ekranı. Geri kalan özellikleri incelendiğinde, aynı özelliklere sahip daha uygun TV bulursanız onu alabilirsiniz.

Şu modellere de bakabilirsiniz. SL ve WL serisi görüntü kalitesi bakımıdan aynıdır. USB, DLna gibi farlılıklar var aralarında. Fiyat farkının ekran boyutundan kaynaklandığını düşünebilirsiniz. Benim incelediğim kadarı ile bu TV'ler çok tuttu. SL serisi bitince Toshiba Türkiye distirbütörü TNB WL'leri getirdi. Ufak bir ayrıntı, Toshiba ekranları ile Samsung c750 aynıdır.

Toshiba WL

Toshiba SL

Ben 46c7000 led kullandığımı belirtmiştim. Şu anda 3b player için PS3 güncellemesini bekliyorum. Başka türlü 3b medya seyredilmiyor. Normal yayını 3b'ye çevirmesi güzel bir özellik ama gerçek 3b efekti alınamıyor. Tabi 3b çekilip 2 boyutlu olarak DVD olarak piyasaya sürülen medyaların 3b çevrimi daha başarılı. 3b dışında ben bu modelin HD ve SD yayın kalitesini beğenerek aldım. İlla 3b olsun diye bir isteğim olmadı. Sadece beraber yayın yapan birçok tv'nin bulunduğu standda hemen gözüme çarptı. Fiyatı biraz yüksekti ayırdığım bütçeye göre ancak görüntü kalitesi hoşuma gittiği için tercih ettim.

HD'lerde çok memnunum. Bazı SD'lerde çamur gibi Led olmasına rağmen ancak yapılacak birşey yok. 46", full Hd panele sahip ve aslında hd yayın için tasarlanmış bir tv'den fazlası beklenmemeli belki ancak, verilen meblağa karşılık ister istemez her yayında cam gibi görüntü hayal ediliyor.

Lcd TV'ler eğer, hd yayın kaynağı ile kullanılmayacaksa plazma daha ön plana çıkıyor. Sd yayın diye tabir edilen normal uydu ve karasal yayınlarda plazmalar crt(tüplü tvler)'ye yakın kalitede görüntü veriyorlar. Ekran yanması sorunu eğer dikkat edilmezse devam eden plazmalarda LCD'ye göre daha fazla elektrik tüketimi mevcut.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bana 2700 TL'ye geldi. 40 inchlik olanı...

Yorum bağlantısı

evren beyin bütün açıklamalarına katılıyorum özetlemesi mükemmel.

led tv den kasıt şudur arkadaşlar.

lcd panael aynıdır degişiklik yoktur sadece panelin arka ışık veren aydınlatmada kullanılan teknoloji farklılıgıdır.florasan aydınlatmaya sahip lcd tv lerde inch oranı büyüdükce içersine takılan florasan sayısı artmakta idi bunun nedeni contras oranını dengelemek içindirki buda ciddi manada watt akım degerinin artması demektir ve oluşan ısınında o derece artmasıdır.artı bu florasan devreler arıza yapma oranı yüzde 50dir marka önemli degil ve tamirinide yapan servisler çok azdır devrenin yenisini takmaktadırlar.garanti bitmiş ise servis uçuk fiyatlar önermektedir bu nedenle ve lcd tv çöpe demek oluyordu bu durumda bu belki bazı arkadaşların başına gelmiş bir olaydır.

led tv olayı bu florasanların yerine ledlerin kullanılması olayıdır.uzun ömür çok düşük watt akım ve ısı demektir.ama contras oranı florasan kadar güzel olamıyor bu gerçek.ciddi manada enerji tasarrufu saglamaktadır küçümsenemez derecede o yüzden eger alınacaksa led tv tavsiye ederim.tabiki dış kasalarda ciddi oranda ince ve gerçekten dekoratif oluyor.

markla model derecelendirmesi kişinin istegine göre degişir ve evren bey ciddi öneri getirmiştir göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

lcd tv lerde 5ms.altında yoktur.eger inch oranı önemli degilse lcd monitör tavsiye ederim 22inchlik 2ms.bunlar media modellri mevcut scart hd video input audio imput olanları mevcut.yanılmıyorsam 800dolar civarındada fiyatları oluyor.

hd uydu alıcısı ve hd dvd player da sonrasında kendini mecbur alınması hissini veren cihazlardır unutmayın.

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Biçici

slm arkadaşlar bende lcd almak istiyorum biraz araştırdım. bu lcd nasıldır. En azından 3d teknoloji ucuzlayıncaya kadar idare eder mi?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Ben de çok uzun süre araştırıp inceledim. Hatta bir iki tv eve gelip geri gitti. En son sizin gibi Philips ve Sony arasında gidip geldim. Ben SONY EX700 tercih ettim. Yanyana iken o mu böyle, bu mu şöyle diye tereddüt ediyor insan ama eve götürünce her ikisi de keyifle izlenecek televizyonlar.

Yorum bağlantısı

bende 32 inç lcd bakıyorum ama çok kararsız kaldım..aklımızda SONY var ancak model konusu kafamı çok karıştırıyor..1000-1500 tl arasında bir bütçemiz var.EX ve BX serisinde var bu fiyatlara modeller.özelliklerine baktığımda aralarında bir fark göremedim.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

LCD'de Philips'in Ambilight teknolojisi ekran boyutunun daha büyük algılanmasına fayda sağlıyor, ben LCD alacak olsam ilk Philips'e bakardım.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Bence de, Philips iyi televizyonlar üretiyor. Almak üzereyim. Philips' in 42PFL5405H modeli üzerine duruyorum.

tarihinde Tamer Topa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Tekinoğlu

Bugün samsung'un servisine gittim tavsiye almak üzere bana sen internetten bi model beğen ben sana peşin fiyatına %20-25 ucuza getirtirim dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...