İçeriğe Yönlendir

Mk3 donanımları nasıldır?

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
2008 olsa yeni kasa olur Mehmet abi yeni kasalarda trendlerde de standart diye biliyorum..Burada trendlerde opsiyonel diyor..

MK3 2008'de de satıldı...

Bu donanım listesi de son olarak üretilen araca göre güncellenmiştir diye düşünmüştüm...

Yorum bağlantısı
esp burada ghialarda standart görünüyor ama bu link hangi model mk3 lerden bahsediyor belli değil...

2006'lar ve sonrası ghialarda sanırım standart resimlerden görebildiğim kadarı ile.

Sahibinden.com ve benzeri sitelerde araç sahiplerine göre tüm mondeolarda standart!Esp'yi işaretlemeyeni gördüğümde gerçek binici olduğunu anlayabiliyorum artık.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Peki 6 ileri vites ve zincirli triger sistemi hangi model mondeolarda var...Benzinli dizel...? Makyajlı kasa 2006 lar mı oluyor...Makyajlı kasanın öncekinden farkları nelerdir..forumda arama yaptım bulamadım kusura bakmayın...

Yorum bağlantısı

6 ileri dizellerde var. Sanırım 2005 sonrasında. Daha öncekiler triptronik.

Zincirli motor MK2'de benzinliler. Dizeller konusunda bilgim yok.

Makyaj 2005 yılından sonra olması lazım. Erhan Bey'in açıklaması var aşağıda, sanırım yardımcı olur.

2005 model olup da stopları revizyonlu olan ve de olmayan iki çeşit mondeo vardır. Üretim tarihine göre değişiklik göstermektedir.

2003 ghia-x yoktur, lüks paketli ghia vardır. krom ön ızgara 2004 ve sonrası trend dahil bütün modellerde mevcuttur. 2004-2005 ghia-x'ler arasında revizyonlu stoplar, revizyonlu ön ve arka tampon alt plastikleri, kapı çıtaları (2005'ten itibaren hiçbir modelde yoktur) gibi görünüm farklılıkları vardır. 2004'ten itibaren tüm modellerde jantların tasarımı değişmiştir.

lüks paketli ghia ile ghia-x arasındaki fark, ghia-x'te 17'' jant, tam deri yerine yarı maun yarı deri direksiyon, tam deri yerine alcantara-deri döşeme, katlanır ayna mevcuttur. Bunların dışındaki donanımda fark yoktur.

2004 öncesinde teypler siemens (6006e) iken bu tarihten sonra sony olmuştur. Her iki model de 6'lı cd değiştiricilidir.

Sanıyorum 2006 yılında titanium diye bir model de gelmiştir. aşağı yukarı ghia ile aynı özelliklere sahiptir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Alıntıdan anladığım kadarıyla tıpkı Focus 2002 de olduğu gibi 2005 de hem makyajlı hem eski olmak üzere 2 kasa satıldı..

Bir de triger zincirinin mk3 2001 ve sonrası benzinli kasalarda olduğunu araştırıp öğrendim..Önceki kasada yokmuş..teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Zincirli motor MK2'de benzinliler. Dizeller konusunda bilgim yok.

MK3 yerine MK2 yazmışım kusura bakmayın. Mk2'ler zincirli değil. MK3'ler zincirli.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
2006'lar ve sonrası ghialarda sanırım standart resimlerden görebildiğim kadarı ile.

Sahibinden.com ve benzeri sitelerde araç sahiplerine göre tüm mondeolarda standart!Esp'yi işaretlemeyeni gördüğümde gerçek binici olduğunu anlayabiliyorum artık.

Saygılarımla.

Benim 2007 GHIA da ESP standart donanımda mevcut.

GHIA X donnımda 17 inç jantlar, deri ve ısıtmalı koltuk, ahşap kaplama direksiyon simidi vs var

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Misafir

Otomatik benzinli mondilerde esp standart olabilir mi?

Çünki hiçbirine esp düğmesine rastlamadım. Hakan Bey de, otomatik ghia-x'inin patinaja düşmediğini belirtmişti. Genelde asr ile esp beraber olduğundan, acaba esp de var mı diye aklıma takıldı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut
Otomatik benzinli mondilerde esp standart olabilir mi?

Çünki hiçbirine esp düğmesine rastlamadım. Hakan Bey de, otomatik ghia-x'inin patinaja düşmediğini belirtmişti. Genelde asr ile esp beraber olduğundan, acaba esp de var mı diye aklıma takıldı.

Saygılarımla.

Malesef standart değil.

Bugüne kadar bir tane esp'li benzinli mondeo gördüm. O da 2001 model (mk3) ve manuel şanzımanlı.

Dizellerde 2005 sonrasında standart sanırım.

Yorum bağlantısı
Guest ?lhan Akbak
Hayallerimin yıkıldığı an. :blink:

Araçla ilgili klima şikayetlerini duyuyordum ancak şanzuman dağıtması üstelik iki araçta da başınıza gelmezi şaşırtıcı. Bu arada şanzumanlar düz müydü?

Benim düşündüğüm model, 2.0 privillage triptronik. Sizin araç hangi donanımdaydı Mahmut Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yusuf İpek

Herkese merhaba, forumda yeniyim ve bu ilk mesajım. Kısmetse benimde yarın Mondeo Ghia X 4D`em olacak. Uzun bi aramadan sonra sonunda gönlüme göre, içime sinen bir evlat bulduk :D benim iki sorum olacak. Birincisi, bugün aracı almadan durumunu kontrol ettirmek üzere önce Ankara Şaşmaz sanayisindeki arakdaşlarımın yanına götürdüm. Boya ve Kaporta ustaları arkadaşlarım tarafından incelendi ve aracın kaputunun boyalı olduğu söylendi. Gerekçe olarak da kaputta küçük bir verniğin kalktığını gösterdiler bana. Sonra Yetkili servis olan Tur otoya geldik. Orada komple bir incelemeden geçti (100 YTL fiyat) bize araçda hiçbir sorun olmadığını sadece sağ çamurluk davlunbazının kırık olduğnu söylediler. Araçta hiçbir değişen ve boya olmadığını da ilave ettiler. İkinci bir defa tekrar boya olup olmadığını sorduğumda boya olmadığını tekrar ettiler. Şimdi ben kime inanmalıyım. ? 2.Sorum ise ruhsatta yazan 4D ibaresi. Baktığım hemen hemen bütün araçlar Ghia veya Ghia X hiç 4D görmemiştim. Bunun ne olduğunu servis yetkilisine sorduğmda 4 kapılı olduğunu anlatır dedi. Bana bu cevap biraz baştan savma ve komik geldi. bu doğrumudur değilse doğrusu nedir.

Diğer konuya resimleri ekleyeceğim birazdan burayada link vereceğim :rofl: Birde bu aracı buluncaya dek yaşadığım küçük bi kaç maceramı anlatacağım :nazar:

ilginize ve sabrınıza teşekkürler...

Yusuf

Yorum bağlantısı
2.Sorum ise ruhsatta yazan 4D ibaresi. Baktığım hemen hemen bütün araçlar Ghia veya Ghia X hiç 4D görmemiştim.

Ruhsatlarda bu tür anlamsız ifadeler olabiliyor. Ruhsat faturaya göre hazırlandığından, faturada mevcut ibareyi yazmışlardır.

Ancak arabam başlığı altında yazdıklarınızı okduğumda aracınızın içinize sindiği anlaşılıyor. Boya olsada tek parçaymış zaten, bu yüzden, fazla araştırmayın, güle güle binin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
2.Sorum ise ruhsatta yazan 4D ibaresi. Baktığım hemen hemen bütün araçlar Ghia veya Ghia X hiç 4D görmemiştim. Bunun ne olduğunu servis yetkilisine sorduğmda 4 kapılı olduğunu anlatır dedi. Bana bu cevap biraz baştan savma ve komik geldi. bu doğrumudur değilse doğrusu nedir.

Doğru demişler :)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Guest Mustafa

2005 trend modele ESP takılabilir mi? Sıfır satışta opsiyonel olarak vardı diye biliyorum. (Yanlış olabilir)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Murat Akalın

Arkadaşlar iyi günler.2001 model Mondeo aldım ghia modeli araçta far yıkama,far sensörü,yağmur sensörü,hız sabitleyici gibi bi sürü özellik var dedi ama ben hiç birisini bulamadım.Acaba bunlar nerede bulunuyor ayrıca bilmem gereken herhangi bi şey varmı acaba.Arabayı tanımam için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
arkadaşlar iyi günler.2001 model mondeo aldım.ghia modeli. araçta far yıkama far sensörü yağmur sensörü hız sabitleyici gibi bi sürü özellik var dedi.ama ben hiç birisini bulamadım.acaba bunlar nerede bulunuyor.ayrıca bilmem gereken herhangi bi şey varmı acaba.arabayı tanımam için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Far yıkama far açıkken camlara su püskürtürseniz farlarada su püskürtme olayıdır. Yağmur sensörü ise silecekleri 1 nci kademeye getirdiğinizde yağmursuz havada 1 kere çalışıp durması gerekirr. Cama yağmur damlaları geldiğinde kendiliğinden çalışır ve orta aynanın arkasına dışarıdan baktığınızda görebileceğiniz bir şeydir. Aracın resimlerini koyarsanız özellikle ön tarafı çekerseniz tampon ve ön camı daha çok yardımcı olabiliriz... Bu arad aracınız hayırlı olsun kazasız belasız binin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Otomatik yanan far ve yağmur sensörü 2001 modelde yoktur? Far yıkama da gözlü değildir farın önünde fıskiyesi gözükür (Mondeo II )

Yorum bağlantısı
Murat Akalın

far yıkama olayını çözdüm.önünden açılıp farlara püskürtüyor.akşam hız sabitleyiciyide açtım ama.heralde olmadı.ekranda işaret çıktı ama hız sabitlenmedi düştü yinede.far sensörü içinde açıkçası daha hiç düğmesine bakmadım.auto diye bi şey varmı diye.yağmur sensörü içinde bugün yıkamaya bi götüreceğim bakalım çalışacakmı. en yakın zamanda fotolarınıda koyarım inşallah.daha önce 97 mode 1,3 toyota kullanıyordum.bu gerçekten araba imiş. :mangal:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
far yıkama olayını çözdüm.önünden açılıp farlara püskürtüyor.akşam hız sabitleyiciyide açtım ama.heralde olmadı.ekranda işaret çıktı ama hız sabitlenmedi düştü yinede.far sensörü içinde açıkçası daha hiç düğmesine bakmadım.auto diye bi şey varmı diye.yağmur sensörü içinde bugün yıkamaya bi götüreceğim bakalım çalışacakmı. en yakın zamanda fotolarınıda koyarım inşallah.daha önce 97 mode 1,3 toyota kullanıyordum.bu gerçekten araba imiş. :rolleyes:

Farlar açıkken cama su sıkarsanız, far yıkama çalışır..

Hız sabitleyicide soldaki on tutuşa basarsınız açılır.. Sonrasında devreye girmesi için sağdaki + yada - tuşuna basmanız gerekir.. debriyaj veya frene basarsanız devreden çıkar..

Far anahtarında auto konumu varsa otomatik far vardır... Bu konumda aktif olur..

Silecek kolunu bir ileri alırsınız.. Yağmur sensörü varsa bu konumda aktif olur..

Yorum bağlantısı
Murat Akalın

yağmur sensörü olayını daha deneyemedim.yalnız hız sabitleyici de on tuşuna basınca dediğini gibi ekranda hız sabitleyici işareti çıktı fakat hız sabitlenmiyor.acaba bendeki hız sabitleyici bozukmu.ayrıca far düğmesindede auto yok.heralde far sensörü yok bende.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hız sabitleyici devreye girdikten sonra reset tuşuna basarsanız hangi hız da ise o hızda kalır + ve- tuşlarıyla artırıp düşürebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yağmur sensörü olayını daha deneyemedim.yalnız hız sabitleyici de on tuşuna basınca dediğini gibi ekranda hız sabitleyici işareti çıktı fakat hız sabitlenmiyor.acaba bendeki hız sabitleyici bozukmu.ayrıca far düğmesindede auto yok.heralde far sensörü yok bende.

On tuşuna basmak yetmiyor işte.. Yukarda da yazdım...

On tşuna bastıktan sonra + yada - tuşlarından birine de basmak zorundasınız..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Dairede kiralık bir tane partner tepee var, onda da hız sabitleyici var ama geçenlerde uğraşmama rağmen bende devreye sokamadım.Ekranda cc aktif olarak görünüyor + , - ile hızı ayarlayabiliyorum ama değişen birşey olmuyor.

Yorum bağlantısı
Murat Akalın

herkese çok teşekkür ederim.yardımlarınız için.sizlerin sayesinde arabamı daha iyi tanıyorum.daha önce böyle bir araç kullanmadığım için bu bayağı bi lüks geliyor şu an bana.etrafımda görenlerde gerçekten arabanın kralını almışsın diyorlar.inşallah nazar değmez.kazasız belasız kullanırım aracı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...