İçeriğe Yönlendir

Araçtaki Taş İzleri

Nuri Başer

Recommended Posts

Nuri Başer

Selamlar..

uzun yolda lastiklerden fırlayan taşlar yüzünden kaputta irili ufaklı (2mm-5mm) 8-10 tane derin (boya tamamen kalkmış durumda) taş izi mevcut.. bunlara ne yapabilirim.. (komple boya harici)..

autoking çözüm bulabilirmi?? maliyeti nasıl olur??

Yorum bağlantısı
Metin Serin

Aynı dertten muzdaribiz Nuri Bey.Bende bakıp bakıp iç geçiriyorum o taş izlerine...Hele birkaç ay önce bi arkadaşım 2400cc Accordu ile mondeo yu geçerim ben havalarında bi taş attı kiii...Tırnak kadar bi yerin verniği bile kalkmış :angry: Servis ''Boyancak aabi :spiteful: ''dedi ama...çözümünü bilen haber versin arkadaşlar :tap2: Duacı olurum!!!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence o izler, aracın delikanlılığını gösterir :spiteful: . Çok rahatsız ederse, fırça ucu ile rötüş sonrası cila, görünümü oldukça düzeltir.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Selamlar..

uzun yolda lastiklerden fırlayan taşlar yüzünden kaputta irili ufaklı (2mm-5mm) 8-10 tane derin (boya tamamen kalkmış durumda) taş izi mevcut.. bunlara ne yapabilirim.. (komple boya harici)..

autoking çözüm bulabilirmi?? maliyeti nasıl olur??

Aynı sorun benim focustata var idi.bende çok gittim geldim yaptırsammı yaptırmasammı die,baktım olacagı yok vernikler yavaş yavaş kalkmaya başlamıştı götürdüm autoking e kaskom bozulmadan lokal boya,cila ve kaputa komple vernik attılar ne iz kaldı ne yara bere artık taşlı yollarda çok dikkat ediyorum...bu işlem sonrası kaputa film yaptırmayıda düşünüdüm ama vazgeçtim...bence dediğimi uygulayın temiz temiz binin... :spiteful:

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

ben kaputu boyattım kurtuldum, rütuş çağlar hocamın dediği gibi kısmen çözüyor, ama kaputu boyatmayı öneririm

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Aracı aldık ertesi gün uzun yol yapıp geldim. Kaputta aynı dertten 3-4 tane 2 tanes boyayı hafif kaldırmış. Direk Kaput filmi yaptırdım onlarda filmin altında yatıyor şimdilik.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Kaputu boyatmak bişey değilde bizim insanımızı biliyorsunuz.. anlatamayız yarın bigün satarken derdimizi :angry:

müşteri: araçta boya varmı?

satıcı: ön kaput taş izlerinden dolayı keyfe keder boyalı

müşteri: hmm.. neyse biz düşünelim biraz... (voltaaa)..

:spiteful:

Yorum bağlantısı
Kaputu boyatmak bişey değilde bizim insanımızı biliyorsunuz.. anlatamayız yarın bigün satarken derdimizi :angry:

:spiteful:

Haklısın ama kayıt altına alındı bu işlemler zaten .e resimleride var elimde önceki haliyle o yüzden rahatım..

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

coonect yüksek araç olduğundan mıdır yoksa benim bahtsızlığımdan mıdır nedir. cam da iki çatlak kaputta sayısız taş izi vvar. servisde rutuş yaptırıyorum sonra devam.

bence karayollarına dava açalım toptan adam gibi yol yapsınlar.

İşlem yaptırırsanız muhakkak resim alın sonra boyatın sıkıntı çıkmayacağına eminim.

o yüzden sadece rütüuş ile yetiniyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Özyurt

Takip mesafesini biraz arttırmak en iyi çözüm bence...

Yoksa ya rütuş ya da komple boya malesef...

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

ben yolda takip edecek kimse bulamıyorum.uzun yolda o kadar yavaş giderim ki 100 km/h geçtiğim çok nadirdir. ama geçenler öyle bir hızlı gidiyor ki acayip taş atıyor. onlara da suç bulmuyorum. yollar berbat.

Yorum bağlantısı
Kurtuluş Karatay

önce rotüş, sonra pasta en son da cila...işe yarar mı acaba???

Yorum bağlantısı
Koray Koru

Selamlar,

Dün kaporta ustasıyla ile görüşüyordum, bana Ziebart 'ın kaput önüne çektiği şeffaf bir filmden bahsetti, yolda fırlayan taş, kaputun üstüne çıkan çocuklar vb. dertlerde aracın boyasına gelecek zararı engelliyormuş. Bu uygulamayı duyan yaptıran var mıdır? İzmir 'de Gaziemir de sanırım Ziebart varmış, müsait bir zaman bulursam gidip araştıracağım.

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Erdo?an

Konunun içinde alakasız olacak ama ben dün kuş pisliğinden muzdarip bir şekilde yarım saat boğuştum... Park ettiğim yerlere dikkat ederim ağaç var mı diye... dün yine ağaş altı olmayan bir yere parkettim ve 4 saat sonra aracın yanına geldiğimde üzerinde yine iyi atıcının birisinin kimyasal saldırı artığı vardı... İlginç bir şekilde taşlaşmış derecede sertleşmiş ve çıkmamak için direndi... en kötüsü de dokunduğu yerlerde boya yüzeyi pürüzlü bir hal almış...

Bu kadar kısa sürede bu hale gelmesi oldukça ilginç ama benim asıl merakım pasta ile bu bölgeyi düzeltmek mümkün müdür? Aracım daha 4-5 aylık, pasta ile lokal temizlik yapılması o bölgenin renginde farklılığa neden olur mu (aracım metalik siyah)?

Hala maddi sıkıntılardan dolayı boya koruma yaptıramadım ve bir süre daha yaptıramayacağım gibi görünüyor... Wax başlığı altında kalan cilalar kuş pisliğine karşı koruma sağlar mı?

Yorum bağlantısı
Koray Koru
ziabert çınarlıda da var

Teşekkür ediyorum, Çınarlı 'yı duyunca yolumun üstünede deyip adresini öğrendim, uğradım.

Şayet kalabalık bir şekilde gidilirse çok iyi indirim yapılır diye düşünüyorum, şu anki fiyatı 389 yuvarladık 350 oldu, daha da düşürülür bence.

Yapılan uygulamaları gördüm, eğer araç çok çok kirli olursa kaputun üstündeki bitiş noktasında kalan tozlar hafif çizgi şeklinde görülüyor ancak diğer alanlarda film görülmüyor.

Burası yeri değil ama cam film sordum açık ve orta tonlarda TUV den artık problem olmadığını hafif kusur olarak geçirildiğini söylediler, bilmiyorum ne kadar doğru.

Saygı,selam.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)

Yollarımız bencede çok kötü geçen hafta arabayla kastamonuya gidip geldim kaputta 4 tane iri taş izi ve birde sis farının camı çatladı kaputu rütüşlatıp cila yaptırdım peki sis lambasına ne yapmalıyım değiştirmelimiyim yoksa çatlak yere ince bir kat silikon sürüp bıraksammı.. :lol2:

tarihinde Arda M. D tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Değişin.. ucuz zaten...

Doğru söylüyorsunuz en son sorduğumda 25 tl di haftasonu yenisini alayım zaten değiştirmesi çok kolay.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kaan Manavbaşı

merhaba kaput koruma filmleri 150 ila 300 tl arası değişiyor ben 150 tl ye 3M de yaptırdım gayet güzel solma, çıktığında iz falan bırakmıyor. garantide veriyorlar, fazla para vermeyin iki farklı film var 30 cm ve 60 cm 30 cm ideal 60 cm leri jeep lere çekiyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Koray Koru
merhaba kaput koruma filmleri 150 ila 300 tl arası değişiyor ben 150 tl ye 3M de yaptırdım gayet güzel solma, çıktığında iz falan bırakmıyor. garantide veriyorlar, fazla para vermeyin iki farklı film var 30 cm ve 60 cm 30 cm ideal 60 cm leri jeep lere çekiyorlarmış.

3M bana yaklaşık 250TL fiyat vermişti, EUR ya göre değişiyormuş? demek biraz bastırmak gerekiyor, tabi şehre görede fiyat değişebilir.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Kaputu boyatmak bişey değilde bizim insanımızı biliyorsunuz.. anlatamayız yarın bigün satarken derdimizi :rolleyes:

:good1:

KEsinlikle bu yorumlarınıza katılıyorum bence elleme çünkü bizim yollarımızın çukurları ve çakılları olmassa olmaz..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Aynı sorun benim focustata var idi.bende çok gittim geldim yaptırsammı yaptırmasammı die,baktım olacagı yok vernikler yavaş yavaş kalkmaya başlamıştı götürdüm autoking e kaskom bozulmadan lokal boya,cila ve kaputa komple vernik attılar ne iz kaldı ne yara bere ... bence dediğimi uygulayın temiz temiz binin... :good1:

aynısını ben de yaptırdım Kaputun ön kısmını yaklaşık 25 cm mesafeden parça halinde boyattırdım. iz miz yok. tertemiz oldu :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...