İçeriğe Yönlendir

Araçtaki Taş İzleri

Nuri Başer

Recommended Posts

Savaş Değişli

Selamlar

Arkadaşlar arabamın ön kaput ve sol çamurlukta toplan 4 tane taş izi var,geçenlerde yeni soğuk asfalt yapılmış bir yolda bütün araçlar taş fırlatmamak için 40 km gibi yavaş yavaş giderken arkamızdaki insan dışı varlık kamyonu ile bizi bir sollamaya başladı taşlar cama kaputa kütür kütür vurmaya başladı :p

bu izlerin 2 tanesi saca kadar inmiş,2 taneside astara kadar.Bu izleri nasıl koruma altına alırım,malum önümüz kış çürümesinden korkuyorum.

Rötüş harici bir kimyasal veya uygulama varmı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rötüş yeterli, otomotiv saçları artık tek taş izi ile 1 ayda paslanmaz.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Aynı durum bendede oldukça fazla şekilde var maalesef bulunduğum bölgedeki yol şartları yüzünden.Özellikle ön tampon alttan beyaz beyaz görünüyor.Çağlar abi tampona rötüş zımpara polishing yapsak sıkıntı olurmu plastik aksam olduğu için biraz kafam karışıyor

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Daha önce devamlı uzun yolda kullanılan 150.000 km.de dizel bir getzim olmuştu. Düşeşe gelmişti araç oldukça uyguna almıştım. Haliyle uzun yol yapan aracın durumu az çok belli. Araç kırmızıydı ve ön kaput taş izinden geçilmiyordu her yer beyaz nokta doluydu. Boyacı arkadaşın hünerli elleri değince yapılan rötüşlerle aracın kaput sıfır gibi oldu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

aynı sorun bizde de vardı bugün küçük fırça ucuyla rötuş yaptılar iyice kurumasını bekle dediler yarın cila atacaklar kaputa hemen sonra kaput filmi çekecekler o şekilde sonuca ulaşabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cüneyt Demir

birçok araç kullanıcısı mağdurdur belki bu konuda.benim kaputta da var taş izi.geçen birkaç noktaya rotuş boyası dokundurdum ama az miktar taşma oluyor.kabarık duruyor yani.

bir yerde okumuştum rötuş boyasını damlattıktan hemen sonra içinde sert bir cisim olan bezle(zımpara gibi)üzerinden geçersen taşma kaybolur demişti.denemeden önce danışmak istedim.

ne yapılabilir.yaklaşık

30 kadar noktamız var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

birçok araç kullanıcısı mağdurdur belki bu konuda.benim kaputta da var taş izi.geçen birkaç noktaya rotuş boyası dokundurdum ama az miktar taşma oluyor.kabarık duruyor yani.

bir yerde okumuştum rötuş boyasını damlattıktan hemen sonra içinde sert bir cisim olan bezle(zımpara gibi)üzerinden geçersen taşma kaybolur demişti.denemeden önce danışmak istedim.

ne yapılabilir.yaklaşık

30 kadar noktamız var.

Konunuzu bu konu ile birleştirdim.. 

Düşündüğünüz metod bence yanlış zarar verirsiniz.. 

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Konunuzu bu konu ile birleştirdim.. 

Düşündüğünüz metod bence yanlış zarar verirsiniz.. 

tavsiyeniz var mı abi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ne yapılabilir.yaklaşık

30 kadar noktamız var.

Rötuşla, kurusun jileti kaputa paralel yatır ve yan yan fazlalığı al, jileti dik değil yan olarak kaputa yaslaki kaputun şeklini alsın, sonra hafif pasta sonrada cila at.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Rötuşla, kurusun jileti kaputa paralel yatır ve yan yan fazlalığı al, jileti dij değil yan olarak kaputa yaslaki kaputun şeklini alsın, sonra hafif pasta sonrada cila at.

bunu deneyeceğim.umarım bozmam.:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...