İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma, Cila Ve Temizlik Ürünleri( 3 M, Ziebart , Sonax..vs )

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Taner Dağlıgil

Bende sonax'landım :)

Sonax iç kumaş ve tavan temizleyici,

Sonax iç plastik aksam ve göğüs temizleyici,

Sonax çizik giderici cila,

Sonax hızlı cila

ürünlerini satın aldım. Çizik giderici cilayı kullandım ve bugünde hızlı cila uygulaması yaptım. Parlaklık ve kayganlık açısından durum gayet tatmin edici.Işıl ışıl oldu :)

Amcamın arabasınada uyguladım aynı anda, gayet güzel oldu :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Sonuç gayet tatminkar olmuş. İç kısımda da görmek isteriz. Siyah sw de gayet hoş duruyomuş maşallah. :)

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil
(düzenlendi)

Teşekkür ediyorum, İç kısmın fotoğraflarınıda paylaşacağım, koltuk-döşeme temizliğinide yaptıktan sonra.Birde aracımın rengi lacivert :)

tarihinde Taner Da?l?gil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Huz

öncelikle sonax hızlı cilaya açıklık getireyim .adı üstünde hızlı cila .yani wax veya koruma amaçlı değil .etkisini en fazla 3-4 gün görürsünüz hatta arabayı yıkayınca üzerinden hemen çıkar . ama katı veya sıvı wax atarsanız aracınızı 1 ay kadar koruma sağlar .hatta yurtdışından gelen ithal katıwax lar var onlar 6 ay bile dayanıyor .aracınızdaki çiziklerler için autoglym markasının AG SRP adlı ürünü var .bunu elinizle bile çok rahat uygulayabilirsiniz .üzerine parlaklık için wax atabilirsiniz . ayrıntılı bilgi ve obey bey den ürün satın almak için

http://renaultyardim.com/otosmf/index.php?topic=1627.0

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Metehan Şahin

Arkadaşlar geçen hafta aracıma çbs aqua ince pasta ve ardından sonax hızlı cila uygulaması yaptım. Çok ekstra bir değişiklik görmedim açıkcası ama şöyle bir sıkıntım oldu; aracı pastadan sonra ıslattım ve hızlı cilayı bölge bçlge uyguladım. Daha sonra baktımki özellikle tavanda lekeler oluşmaya başladı. Acaba bu lekeler neden oldu. Kaş yapayım derken gözmü çıkarttım ne ? Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Özellikle aramanıza gerek yok, en ideal cila turtle wax platinum yada ice serisi, bu cila 6 ay rahat gidiyor, eğer dahada sağlam olsun derseniz yine aynı markanın gloss guard cila sertleştiricisini alıp normal cila yaptıktan sonra 2 saat bekleyip sonra bunu üstüne uygularsanız alın size 1 yıllık koruma, hatta süper oluyor ziebartın boya korumasıyla aynı boşa para vermeyede gerek yok, asit UV toz toprak koruması hemde ikisini 60 tl ye falan alırsınız ve benim gibi 3 ayda bir abartarak kullansanız bile 2-3 sene rahat yeter, çok ekonomik ve iyi yani.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Balc?

Pahalıda olsa En kaliteli sekilde çiziklerden, boyası bozulmus yüzeylerden kurtulmak istiyorum?

çİZİKLERDEN KURTULAMAK, BOYANIN KORUNMASINI SAGLAMAK İCİN

1- hANGİ YONTEMLERİ İZLEMELİYİM?

2- HANGİ MARKA URUNLERI TERCİH ETMELİYİM?

bOYASI GİTMİŞ YERLERE ROTUS GEREKİR HERHALDE, BASKA YOLLA KAPANIR MI?

Aracın orjinal boyasını satan ankara'da web'de yerler biliyormusunuz?

ARACI TAMAMEN BOYATSAM 2.000 TL OTOKOC DA

Saygilar

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Ben aracıma meguiars'ta boya koruma, motor temizliği+iç temizlik ve koruma yaptırdım. Bu işlemlerin en etkin sonucu verebilmesi boyanızın durumuna da bağlı çizikler vernik seviyesinin altında ise bunların yeni boya yapılması dışında tamiri olmuyor. Hatta hatalar daha da belirginleşiyor. Ancak aracın boyası mükemmel hale getiriliyor-metalik boyada simleri yeniden keşfediyorsunuz, dış temizlik, parlatma işinde meguiars diğerlerine göre daha önde derim. Korumanın etkilerini ise zamanla göreceğiz. Aşağıda meguiars ürünlerini alabileceğiniz ve tatbikini görebileceğiniz sitenin adresi var. Umarım size bir faydası olur.

http://www.meguiars.com.tr/index.php?_room=2

Pahalıda olsa En kaliteli sekilde çiziklerden, boyası bozulmus yüzeylerden kurtulmak istiyorum?

çİZİKLERDEN KURTULAMAK, BOYANIN KORUNMASINI SAGLAMAK İCİN

1- hANGİ YONTEMLERİ İZLEMELİYİM?

2- HANGİ MARKA URUNLERI TERCİH ETMELİYİM?

bOYASI GİTMİŞ YERLERE ROTUS GEREKİR HERHALDE, BASKA YOLLA KAPANIR MI?

Aracın orjinal boyasını satan ankara'da web'de yerler biliyormusunuz?

ARACI TAMAMEN BOYATSAM 2.000 TL OTOKOC DA

Saygilar

tarihinde Ayhan S?rt?kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kürşat Özben

merhaba ben denizlide oturuyorum auto king de boya koruma ve bakım işlemlerini 190 tl ye yapabileceklerini söylediler. acaba daha önce yaptıran varmı? fiyat nasıl ? Fikirlerinizi alabilir miyim? teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Engin Özarı
merhaba ben denizlide oturuyorum auto king de boya koruma ve bakım işlemlerini 190 tl ye yapabileceklerini söylediler. acaba daha önce yaptıran varmı? fiyat nasıl ? Fikirlerinizi alabilir miyim? teşekkürler.

Boya koruma işlemini bende yaptırmayı düşünüyorum. Ancak 200 lira civarında tutuyor. Bazı yorumlarda da yetenekli kişilerce yapılmadığında araç üzerinde dairesel çizikler oluştuğuna dair şikayetler okudum. konuyu araştırdığında ; nano teknolojisi ile üretilmiş ve bireysel olarak yapılan bazı kimyasallara rastladım. bu tür boya koruma sıvılarını kullanan varmı ? görüşlerinizi paylaşalım.

http://www.nealsak.com/urun/nano-star-3-yi...nderi-72692.php

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Ben de sanayi usulü polish teflonludan başka boya koruma bilmem :i-ih: Mehmet abinin dediği gibi 2-3 kez yapılsa güzel olur. Yaza ve kışa girerken yapılsa boyayı korumaya yeterlidir.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Gökhan Çaldıran

merhabalar öncelikle nano cam kaplama ve oto boya koruma ve nano multi köpük hakkında bigi edinmek isteyenler.

merhabalar nano multü köpük hakkında bigi edinmek isteyen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar en iyi koruma Mehmet beyinde dediği gibi yılda 2 kez yapılan kaliteli wax uygulamasıdır, ben 4 ayda bir yapıyorum, ayrıca ziebart falan boşa para vermeyin kendinizde aynını yaparsınız, meguiarsa da boşa para bayılmayın gerek yok, alın turtle wax platinum serisi cila, uygulayın 4 ayda bir, aslında bir yıl etkili ama olsun, aracınızı kaliteli oto şampuanıyla yıkayın ,her 2 yıkamada birde sonax hızlı cila kullanın işlem tamamdır, hep parlak su tutmayan uv den etkilenmeyen gıcır boyanız olsun, ben 4 senedir yapıyorum ve iddaa ediyorum ziebarttan gold isteseniz titanyum koruma yaptırın benim arabamla fark bulamazsınız, cila yaklaşık 30 tl ve senelerce gidiyor, hızlı cilada 15 tl gibi bişey ve 6 ay gidiyor, alın size ekonomi, aracınız yeniyse direk uygulayın, boya uzun zamandır cilasızsa o zaman güzelce şampuanla yıkayın sonra ya ön temizlik maddesiyle temizleyin yada kil uygulayın, zor gelirse güzelce yıkamada yeter çok uğraşmayın, basın cilayı. Yalnız pasta değil cila olacak ve kaliteli olacak çbs falan kullanmayın işe yaramaz 7 günde işi biter, paranız çoksa ille ıslak görünüm istiyorsanız, meguiars nxt tech wax 2.0 yada turtle wax ice kullanın araba ıslak gibi görünsün, bunların farkı şudur, meguiars daha koruyucudur ve sadece boyaya sürülür güneşte uygulanmaz, plastiğe sürülmez, tt ice cila ise hem güneş altına uygulanablir, meguiars la aynı parlaklıktadır kalıcılık süresi aynıdır fakat koruması birazcık azdır ve aracın heryerine plastik tampona pütürlü plastiğe falan direk uygulanır leke bırakmaz, araç ıslak gibi olur aylarca dayanır (fiyatları 77TL. dir), gerisi boştur boşa para vermeyin.

Aracınız çok matlaşmışsa kılcal çizik varsa pasta atmak gerekebilir, bunuda hatırlatıyım.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Arkadaşlar en iyi koruma Mehmet beyinde dediği gibi yılda 2 kez yapılan kaliteli wax uygulamasıdır, ben 4 ayda bir yapıyorum, ayrıca ziebart falan boşa para vermeyin kendinizde aynını yaparsınız, meguiarsa da boşa para bayılmayın gerek yok, alın turtle wax platinum serisi cila, uygulayın 4 ayda bir, aslında bir yıl etkili ama olsun, aracınızı kaliteli oto şampuanıyla yıkayın ,her 2 yıkamada birde sonax hızlı cila kullanın işlem tamamdır, hep parlak su tutmayan uv den etkilenmeyen gıcır boyanız olsun, ben 4 senedir yapıyorum ve iddaa ediyorum ziebarttan gold isteseniz titanyum koruma yaptırın benim arabamla fark bulamazsınız, cila yaklaşık 30 tl ve senelerce gidiyor, hızlı cilada 15 tl gibi bişey ve 6 ay gidiyor, alın size ekonomi, aracınız yeniyse direk uygulayın, boya uzun zamandır cilasızsa o zaman güzelce şampuanla yıkayın sonra ya ön temizlik maddesiyle temizleyin yada kil uygulayın, zor gelirse güzelce yıkamada yeter çok uğraşmayın, basın cilayı. Yalnız pasta değil cila olacak ve kaliteli olacak çbs falan kullanmayın işe yaramaz 7 günde işi biter, paranız çoksa ille ıslak görünüm istiyorsanız, meguiars nxt tech wax 2.0 yada turtle wax ice kullanın araba ıslak gibi görünsün, bunların farkı şudur, meguiars daha koruyucudur ve sadece boyaya sürülür güneşte uygulanmaz, plastiğe sürülmez, tt ice cila ise hem güneş altına uygulanablir, meguiars la aynı parlaklıktadır kalıcılık süresi aynıdır fakat koruması birazcık azdır ve aracın heryerine plastik tampona pütürlü plastiğe falan direk uygulanır leke bırakmaz, araç ıslak gibi olur aylarca dayanır (fiyatları 77TL. dir), gerisi boştur boşa para vermeyin.

Aracınız çok matlaşmışsa kılcal çizik varsa pasta atmak gerekebilir, bunuda hatırlatıyım.

fazla söze gerek kalmamış aynen katılıyorum size...boya koruma işi para tuzağı.

Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız
(düzenlendi)
En iyi boya koruma.. Yılda iki kez yapılan Ciladır bence.

merhaba ben arabayı yıkatırken kullanılan sabundan dolayı cilamın etkisini kaybetmesini düşünürek ve daha güzel göründüğünden dolayı bazen ayda iki defa arabayı üstübüyle cilalıyorum sakıncası olurmu ve üstübüyle cila yapmak doğrumudur selamlar

tarihinde Hakan Y?ld?z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Arkadaşlar bu cila işi zor mudur yani kaş yapalım derken göz çıkartmayalım. Yapılacak yanlış bir işlem arabanın boyasına zarar verir mi? heveslendim şimdi baharla birlikte kaliteli malzemelerden alıp cila ve hızlı cila yapmayı düşünüyorum:) tabi becerebilirsem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
merhaba ben arabayı yıkatırken kullanılan sabundan dolayı cilamın etkisini kaybetmesini düşünürek ve daha güzel göründüğünden dolayı bazen ayda iki defa arabayı üstübüyle cilalıyorum sakıncası olurmu ve üstübüyle cila yapmak doğrumudur selamlar

Olmaz

Arkadaşlar bu cila işi zor mudur yani kaş yapalım derken göz çıkartmayalım. Yapılacak yanlış bir işlem arabanın boyasına zarar verir mi? heveslendim şimdi baharla birlikte kaliteli malzemelerden alıp cila ve hızlı cila yapmayı düşünüyorum:) tabi becerebilirsem.

Kolaydır...

Zımpara sert bezler kulanmak dışında arabayazarar veremezsiniz..

Araba yıkanır kurulanır..

üstübü ile cila dairesel hareketler ile arabanın her yerine sürülür.. Kuruması beklenir. kuruyunca pamuklu ve kuru bir bez ile tekrar silinir..

Hızlı cila denemedim hiç.. o daha koalydır üstünde tarifi var..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arkadaşlar biraz daha bilgi vereyim, araç boyasında aşırı kirlenme yada cilayla kapatılmayacak kadar çizik yoksa pasta kullanmayın boşa verniği traşlarsınız (metalikte vernik vardır opakta yoktur direk boyadan gider), şampuan sonra ( şampuandan sonra baktınız elinizi sürünce pütürler geliyorsa boya temizleyici yada kil uygulayın ama isterseniz yapmaya bilirsiniz araba ferrari falan değil nasılsa, ki ondaki zaten boya değil seramik tozu fırında eriyerek heryerini kaplıyor vs. :) )sonra wax (koruyucu cila) okadaaar, şimdi hızlı cila meselesi şu; normal cilanın sürekli kalmasını sağlamak aşınmasını engellemek için, cila aralığını 4 ay hatta 8 aya hattaa 1 yıla uzatmak için her 2 yıkamada bir hızlı cila kullanırsanız yeterli olur, ben defalarca denedim garanti veriyorum hem araç anında kurulanır çok kolaydır su durmaz, cilalamaya gelince, cilayı güzel bir bez, cila pedi yada özel mikrofiber bezle atın, cilayı az sürün kaportada beyaz beyaz kalın bir tabaka olmayacak, sürerken nerdeyse gözükmeyecek kadar olacak matlaşma olsun yeter, fazlası işe yaramaz hem boşa gider hemde silerken yorulursunuz, cilayı ille dairesel atmasanızda olur ama siz yinede öyle uygulayın, cila boyaya işlesin diye ovalamanıza gerek yoktur, bir kerede sürüp geçseniz bile bu yeterlidir, boşa ovalamayın zaman kaybıdır, ovalama sadece pastada yapılır.

Boya koruma aşamaları şunlardır: 1- yıkama (arada ek olarak yüzey temizliği gerekebilir) 2- cilalama 3-koruma biz yıkayıp direk korumaya geçiyoruz zira kullandığımız turtle wax platinum gibi maddeler 2 işide beraber görür. İsterseniz yüzey temiliğide yaparsınız size kalmış (kille yada başka boya yüzeyi temizleyicilerle) cilanın zararı yoktur, rastgelede uygulasanız dahi boyaya zarar veremezsiniz, sadece kullandığınız bez iyi olsun çizmeyin, bu iş için cila pedleri vardır onlar idealdir yıllarca kullanırsınız. Cila uygularken makina kullanıcaksanız ve acemiyseniz verniği yakabilirsiniz, bunun için alışmak lazımdır, makina devri cila tipine göre ayarlanır vs. gibi teferruatlar vardırki neyse... ille kullanıcaksanız cilayı makine pedine sürüp fazla bastırmadan dairesel olarak yapın, kurudukça aynı yere birkaç kez yapabilirsiniz bişey olmaz, önemli olan fazla bastırmamak ve boyayı yakmamaktır iz yapmamaktır, elle uygularken böyle riskler yoktur, 4 ayda bir yaparasanız ideal olur hemde yorulmaz ve fazla uğraşmazsınız.

Ben sürekli cilalı gezdiğimden, araba kirliyken bile 5 m. den gıcırmış gibi görünür, yağmurda sürdükten sonra yanlarda gri çamurlar kalır ve basınçlı tabancayla bile çıkmakta inat ederler, ama bende süngerle çook kolay çıkıyor, leş gibi kirli arabayı komple iç dış temzilemem en fazla 30dk. sürüyor, çünki kirler şakkadanak çıkıyor :)

Araç içinde ise kople trim plastik deri aksamda kullanacağınız acaip dayanıklı UV korumalı ürünse Turtlewax F1 süper protectant, tavsiye ederim, dandik sütlere benzemez kullanın vay be diyin. (kapı fitilerinde süper sonuç verir, yumuşatır, gıcırtı olmaz, donma olmaz) normal boyutlu olanı yaklaşık 14 tl dir ve yaklaşık ayda bir kullanımla 4 sene rahat gider. Benden bu kadar nefes almadan yazdım, şimdi Sefa bey gelicek paragraf yok okurken telef olduk diyecek eminim, hadi iyi geceler hala bunları okuyan varsa, ben kaçtım :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız
Arkadaşlar biraz daha bilgi vereyim, araç boyasında aşırı kirlenme yada cilayla kapatılmayacak kadar çizik yoksa pasta kullanmayın boşa verniği traşlarsınız (metalikte vernik vardır opakta yoktur direk boyadan gider), şampuan sonra ( şampuandan sonra baktınız elinizi sürünce pütürler geliyorsa boya temizleyici yada kil uygulayın ama isterseniz yapmaya bilirsiniz araba ferrari falan değil nasılsa, ki ondaki zaten boya değil seramik tozu fırında eriyerek heryerini kaplıyor vs. :good1: )sonra wax (koruyucu cila) okadaaar, şimdi hızlı cila meselesi şu; normal cilanın sürekli kalmasını sağlamak aşınmasını engellemek için, cila aralığını 4 ay hatta 8 aya hattaa 1 yıla uzatmak için her 2 yıkamada bir hızlı cila kullanırsanız yeterli olur, ben defalarca denedim garanti veriyorum hem araç anında kurulanır çok kolaydır su durmaz, cilalamaya gelince, cilayı güzel bir bez, cila pedi yada özel mikrofiber bezle atın, cilayı az sürün kaportada beyaz beyaz kalın bir tabaka olmayacak, sürerken nerdeyse gözükmeyecek kadar olacak matlaşma olsun yeter, fazlası işe yaramaz hem boşa gider hemde silerken yorulursunuz, cilayı ille dairesel atmasanızda olur ama siz yinede öyle uygulayın, cila boyaya işlesin diye ovalamanıza gerek yoktur, bir kerede sürüp geçseniz bile bu yeterlidir, boşa ovalamayın zaman kaybıdır, ovalama sadece pastada yapılır.

Boya koruma aşamaları şunlardır: 1- yıkama (arada ek olarak yüzey temizliği gerekebilir) 2- cilalama 3-koruma biz yıkayıp direk korumaya geçiyoruz zira kullandığımız turtle wax platinum gibi maddeler 2 işide beraber görür. İsterseniz yüzey temiliğide yaparsınız size kalmış (kille yada başka boya yüzeyi temizleyicilerle) cilanın zararı yoktur, rastgelede uygulasanız dahi boyaya zarar veremezsiniz, sadece kullandığınız bez iyi olsun çizmeyin, bu iş için cila pedleri vardır onlar idealdir yıllarca kullanırsınız. Cila uygularken makina kullanıcaksanız ve acemiyseniz verniği yakabilirsiniz, bunun için alışmak lazımdır, makina devri cila tipine göre ayarlanır vs. gibi teferruatlar vardırki neyse... ille kullanıcaksanız cilayı makine pedine sürüp fazla bastırmadan dairesel olarak yapın, kurudukça aynı yere birkaç kez yapabilirsiniz bişey olmaz, önemli olan fazla bastırmamak ve boyayı yakmamaktır iz yapmamaktır, elle uygularken böyle riskler yoktur, 4 ayda bir yaparasanız ideal olur hemde yorulmaz ve fazla uğraşmazsınız.

Ben sürekli cilalı gezdiğimden, araba kirliyken bile 5 m. den gıcırmış gibi görünür, yağmurda sürdükten sonra yanlarda gri çamurlar kalır ve basınçlı tabancayla bile çıkmakta inat ederler, ama bende süngerle çook kolay çıkıyor, leş gibi kirli arabayı komple iç dış temzilemem en fazla 30dk. sürüyor, çünki kirler şakkadanak çıkıyor :p

Araç içinde ise kople trim plastik deri aksamda kullanacağınız acaip dayanıklı UV korumalı ürünse Turtlewax F1 süper protectant, tavsiye ederim, dandik sütlere benzemez kullanın vay be diyin. (kapı fitilerinde süper sonuç verir, yumuşatır, gıcırtı olmaz, donma olmaz) normal boyutlu olanı yaklaşık 14 tl dir ve yaklaşık ayda bir kullanımla 4 sene rahat gider. Benden bu kadar nefes almadan yazdım, şimdi Sefa bey gelicek paragraf yok okurken telef olduk diyecek eminim, hadi iyi geceler hala bunları okuyan varsa, ben kaçtım :D

teşekkürler
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Çok basittir.Zaten aldığınız ürünün arkasında uygulaması yazar.Ben turtle wax'dan memnunum.Uygulama:

Araba yeni yıkanmış ama kuru olsun.Bölgeye((örneğin kaputa)) dök sonra iyice yay yedir.Sonra iyice sil ciladan iz kalmayacak şekilde.Ben önce kalın bir bez sonrada banyo havlusu kullanıyorum.Kalıbeze döküyorum cilayı siliyorum bir güzel arabyı tüm boyaya yediryorum cilayı .Sonrada banyo havlusu ile kuruluyorum.

Olmaz..

Kolaydır...

Zımpara sert bezler kulanmak dışında arabayazarar veremezsiniz..

Araba yıkanır kurulanır..

üstübü ile cila dairesel hareketler ile arabanın her yerine sürülür.. Kuruması beklenir. kuruyunca pamuklu ve kuru bir bez ile tekrar silinir..

Hızlı cila denemedim hiç.. o daha koalydır üstünde tarifi var..

Arkadaşlar biraz daha bilgi vereyim, araç boyasında aşırı kirlenme yada cilayla kapatılmayacak kadar çizik yoksa pasta kullanmayın boşa verniği traşlarsınız (metalikte vernik vardır opakta yoktur direk boyadan gider), şampuan sonra ( şampuandan sonra baktınız elinizi sürünce pütürler geliyorsa boya temizleyici yada kil uygulayın ama isterseniz yapmaya bilirsiniz araba ferrari falan değil nasılsa, ki ondaki zaten boya değil seramik tozu fırında eriyerek heryerini kaplıyor vs. :good1: )sonra wax (koruyucu cila) okadaaar, şimdi hızlı cila meselesi şu; normal cilanın sürekli kalmasını sağlamak aşınmasını engellemek için, cila aralığını 4 ay hatta 8 aya hattaa 1 yıla uzatmak için her 2 yıkamada bir hızlı cila kullanırsanız yeterli olur, ben defalarca denedim garanti veriyorum hem araç anında kurulanır çok kolaydır su durmaz, cilalamaya gelince, cilayı güzel bir bez, cila pedi yada özel mikrofiber bezle atın, cilayı az sürün kaportada beyaz beyaz kalın bir tabaka olmayacak, sürerken nerdeyse gözükmeyecek kadar olacak matlaşma olsun yeter, fazlası işe yaramaz hem boşa gider hemde silerken yorulursunuz, cilayı ille dairesel atmasanızda olur ama siz yinede öyle uygulayın, cila boyaya işlesin diye ovalamanıza gerek yoktur, bir kerede sürüp geçseniz bile bu yeterlidir, boşa ovalamayın zaman kaybıdır, ovalama sadece pastada yapılır.

Ben sürekli cilalı gezdiğimden, araba kirliyken bile 5 m. den gıcırmış gibi görünür, yağmurda sürdükten sonra yanlarda gri çamurlar kalır ve basınçlı tabancayla bile çıkmakta inat ederler, ama bende süngerle çook kolay çıkıyor, leş gibi kirli arabayı komple iç dış temzilemem en fazla 30dk. sürüyor, çünki kirler şakkadanak çıkıyor :p

Araç içinde ise kople trim plastik deri aksamda kullanacağınız acaip dayanıklı UV korumalı ürünse Turtlewax F1 süper protectant, tavsiye ederim, dandik sütlere benzemez kullanın vay be diyin. (kapı fitilerinde süper sonuç verir, yumuşatır, gıcırtı olmaz, donma olmaz) normal boyutlu olanı yaklaşık 14 tl dir ve yaklaşık ayda bir kullanımla 4 sene rahat gider. Benden bu kadar nefes almadan yazdım, şimdi Sefa bey gelicek paragraf yok okurken telef olduk diyecek eminim, hadi iyi geceler hala bunları okuyan varsa, ben kaçtım :D

Hepinizede çok teşekkür ederim. Benim endişem cilanında pasta gibi boyayı inceltebileceğiydi kimyasal yapısını bilmediğim için. Ama en fazla bu sizin tarif ettiğiniz uygulamalarla işlemi yapamasam bile( aslında bu tip işler elimden gelir de malzeme yeni arabam olunca cesaret edememiştim) zaman kaybından başka birşey kaybetmem:)

Sanırım malzeme olarakta turtle wax platinum,hızlı cila ve cilayı yaymak için uygun bez almam lazım umarım doğru malzemeyide alır ilk fırsatta denerim.

Yorum bağlantısı
Kenan Bayrak

arkadaşlar peki gazla yıkama hakkındaki önerileriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...