İçeriğe Yönlendir

Jamara Barracuda

Fırat Bozkurt

Recommended Posts

Fırat Bozkurt

Selamlar 3 gün önce kendime bi helikopter aldım;

lamach001y.jpg

Çok stabil bi uçuşu var ama geçen gün rüzgara kapılıp kötü bi kaza geçirdik, en kısa zamanda kazalı resimlerinide ekleyecem, çok sağlam ve uçmakta ısrarlı.

Hobi edinmek isteyenlere güzel zaman geçirten bir alet bence.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Selamlar 3 gün önce kendime bi helikopter aldım;

lamach001y.jpg

Çok stabil bi uçuşu var ama geçen gün rüzgara kapılıp kötü bi kaza geçirdik, en kısa zamanda kazalı resimlerinide ekleyecem, çok sağlam ve uçmakta ısrarlı.

Hobi edinmek isteyenlere güzel zaman geçirten bir alet bence.

kuyruk pervanesine dikkat et Fırat'çım. çok kolay kırılıyor. hatta bulabilirsen bol bol yedek al. :rolleyes: güle güle oyna.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sanırım bu modellerde kuyruk pervanesi yok, üstten ters dönen çift pervane dengeliyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Fırat Hayırlı olsun aynı bendede var bir değişiği Murat beyin dediği gibi yedek pervane al ben kırdım şimdi bulamıyorum resimlerini ekliyorum kık yeri yapıştırdım ama olmadı dengeyi bodu.telefonla çektim resimleri.

photo00191.jpg

photo00201h.jpg

kırık pervanenin görünüşü

photo00231.jpg

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
benzinli, elektrikli?

Şarjlı pil ile çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Sanırım bu modellerde kuyruk pervanesi yok, üstten ters dönen çift pervane dengeliyor.

Çağlar abey, bana mekanizma o kadar karmaşık gibi gelmedi resimden. arkadaki siyahlık kuyruk pervanesi gibi geldi üstelik. ama haklı da olabilirsin tabii. 40 yılda bir yanıldığım oluyor benim de. :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Almayan bir ben kalmışım gidip alayım bari bir tane.... :D

Dikkat et düşürme, Pert e çıkıyor.. :D

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Ben askerde pilottum abi, sıkıntı olmaz... :D

Sahimi.. :good1: İçine binemeyeceğine göre sen genede dikkar et.. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bu tip hobi araçlarından benzinli uçak uçuran varmı aramızda acaba..Ben çok istiyorum bir uçak yapıp uçurmayı ama kulüplerine referansla alıyorlarmış.Birde Thk nın kurs zamanları uymuyor.Alaylı yetişmek lazım galiba..Forumlarına üye oldum, çok sığ gidiyor muhabbetleri...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ben hepsiburada.com dan 70 liralık bi helikoper almıştım bundan 4-5 ay evvel. hala kırılmadan uçabiliyor.

3 kanal aldım. yani yukarı aşağı sağa sola ve ileri geri gidebiliyor. kıç pervanesi küçük olduğu için ileri geri pek hareket edemiyor ama 20dk ta tüm günün stresini alabiliyor.

350mah piliyle 3 saatte şarj oluyor ve 20dk uçabiliyor.

geniş ve ev içi alan istiyor. dışarıda rüzgar varsa tehlikeli olabiliyor.

300liralık modellerde var dışarıda uçabilen ama onlarla uçabilmeniz için bile bu tip ufak şeylerle başlamanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt
(düzenlendi)

Çok zevkli ancak öğrenci bütçesiyle karşılayamayacağım kadar da pahalı bir hobi, arka pervanesini aldığım gün kırdım neyse ki içinde 2 tane yedek vermişlerdi. Gittim aldım bir kaç tane daha hemen, sadece pervaneyle bitse yine iyi çok masrafı var.

Kendini Lefkoşada model uçak center diye sadece bu işi yapan bi dükkan var ordan aldım markasının Jamara olması güven verdi açıkçası hemen orda açılmış bi tane vardı denedim müthiş bi stabilitesi vardı. Ne kadar taksit yaparsam o kadar iyi olur diyerek 12 ay taksitle aldım, koştum dışarda uçurmaya daha tam profesyonel olamadığım için yaklaşık 20 metre yükseklikten rüzgara kaptırıp yere çakıldı kuyruğu falan kırık durumda şu anda Almanyadan yeni kasa getireceklermiş 30 ? muş. Uzun lafın kısası 2-3 tane elektrikli pert etmeden benzinliye merak sarmamak lazım sonu kötü olabilir. Bu arada bir türlü fırsat bulup kazalı fotolarını çekemedim, hafta sonu ekleyecem. Eğer bu tip bir helikopteri olupta yedek parçaya ihtiyacı olan olursa helikopter marka-model ve parça numarası veya adını bana ulaştırsın burdaki adama direk kendi getirtiyor yardımcı olabilirim.

Bu arada fiyatı 150 lira taksitle 200 liraya geldi, aldığım gün kırdım ama daha 12 taksiti var orası biraz can sıkıcı :)

tarihinde F?rat Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Tarman

En iyisi Muhlis beyin de belirttiği gibi, biraz paraya kıyıp simulasyon programı olan bir modeli almak. Kumandayı bilgisayara USB üzerinden bağlayıp, ekranda istediğiniz kadar çakılarak tecrübe ve pratik sahibi oluyorsunuz. Alır almaz kırmak gibi can sıkıcı bir deneyime göre daha iyi :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fırat Bozkurt

4 kanal çift motorlu koaksiyel çok iyi stabilitesi var ve her türlü yedek parçası rahatça bulunabiliyor;

Fotolar;

frat876.jpg

frat877.jpg

frat878.jpg

Uçarkenki fotoları yok zira aldığım ilk gün üst pervanenin iç şaftını kırdım ve dar alanda uçurulamayacağını anladım...

Herkese tavsiye ederim çok güzel vakit geçiyor... Bu arada eski konuyu bulamadım yeni açmak istedim...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bu arada eski konuyu bulamadım yeni açmak istedim...

Resiminiz üstünde adınıza basınca başlıklarını bul seçeneği var oradan bulabilirsiniz, ben bulup birleştirdim... :)

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt
(düzenlendi)

Kumandasının arkasında s-video çıkışı var sanırım bilgisayara bağlanabiliyor ancak simulasyon programı yok malesef...

Edit: Sağol Serkan Abi...

tarihinde F?rat Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

fırat bey, avatarınızı kurallara uygun olanlardan yüklerseniz seviniriz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...