İçeriğe Yönlendir

Modifiye yardım...

Onur Demir

Honda i  

43 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Onur Demir

Sonar

Junjan

Sonar Arka stop

Mugen Izgara

Vtec ön tampon eki

Kararsız kaldım!

Ya Far ve stop alıp yaz sezonunu öyle bitircem. Ya da sadece far (stop orjinal kalcak), ön ızgara ve tampon eki yapıcam.

aslında Logosuz panjurum var ama çok iyi durumda değil elden mi geçirsem diyede kararsızım.

Son olarak Angel eye far konusunda iki far arasında kaldım; Sonar ve Junjan. ikisininde örnek linklerini verdim yukarda. Hangisinin merceği daha iyidir. (ilerde mercek oparasyonu yapacam zaten geçici)

Fikir ve önerilerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Sonar gerçek sonarsa eğer sonar. ;) Yoksa junyan daha ucuzdur genelde.

Tampon ekine +1

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

civic te 2 sene kullandım sonar ları buhar problemi bir kere oldu oda iç tipayı açınca kesildi merceğide güzeldi . bence sonar

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Forumdan Gürkan Üşenmez Kardeşimin katkılarıyla sıkı bir fiyat ve piyasa araştırmasına girdik. Sağolsun Çok iyi fiyatlar verdi bana. Bakalım şu haftasonu yine yazlık yolu gözüktü bana, Dönüşte (pazartesi) kesin kararımı vericem.

Şu an ki durum Anket verileri ile paralel. Tek farkı maliyeti azaltmak ve radyatöre kaçan sineklere engel olmak için (mugen panjurda tel falan yok) Elimdeki Panjuru değerlendirme kararı aldım. Güzelce tel falan alıp yapıştırcam. Mugen panjur şimdilik askıya alındı.

Sonar Stop'u almayı çok istiyorum ama; Gürkan'nında tavsiyesi gibi Önce önü bitir, Sonra arkayı, En son uyumlu jant+lastik ve Alçaltma kiti.

Şimdi uygun bir tampon eki bulmaya çalışıyoruz... bakalım neler olucak... Wir Sehen Uns :yes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

jant için orjinal vtec jantı mı ne diyorlar onlaradan alın derim güzel duruyor

honda0696lz.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Tütün
jant için orjinal vtec jantı mı ne diyorlar onlaradan alın derim güzel duruyor

honda0696lz.jpg

+1

o jantlara bi de 195 45 15 takınca,of of. :nazar:

+1

onur kaşınıyon gibime geldi sanki ceyda kuduruyordur bunlara para veriyon diye

eve almıyacaklar seni yakında arabada yatarsın sonra

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Yapmadığım şeymi. Gençken çok yatmışlığım vardır arabada :)

Bu arada söylediğim şeylere öyle extradan para falan vermek yok, Fusiondan kalan parçalar sağolsun.

Jant olayına gelince aklımda vtec jantı var zaten, Ama şuanlık bütçe okadar değil o yüzden jantı önümüzdeki seneye kadar beklemeye aldım :D

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

onurcum honda demek modifiye demek.deli örnekleri bol bol parçası var.istemediğin kadar.şuara vtec jantı replikaları bol miktarda ve bedava rakamlara almak mümkün.bence yavaş yavaş ama çok apachi olmadan mod lama güzel olur

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
onur kaşınıyon gibime geldi sanki ceyda kuduruyordur bunlara para veriyon diye

deneyim konuşuyor, onur dinle bu sesi :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence:

Kırılmamış çatlamamış tampon ekine pek rastlamadım o yüzden uzak dur

Vtec jant - Far- Stop - elden geçirilmiş ızgara hem nispeten ucuz hem de kalıcı olacaktır derim.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Bence:

Kırılmamış çatlamamış tampon ekine pek rastlamadım o yüzden uzak dur

Vtec jant - Far- Stop - elden geçirilmiş ızgara hem nispeten ucuz hem de kalıcı olacaktır derim.

Aslında doğru dersin Çağlar Abi. Ancak Arabanın önü çok sivri geliyo, gözüme batıyor. Ya hafif bi alçaltma yapıcam yada tampon eki takıcam. Tampon ekleri Çok aşağı inmiyor, yarısından fazlası tampon tarafında kalıyor ek olarak 3 parmak farkediyor. Millet hem ek yapıyo hemde 3-4 cm basıyo arabayı, ondan çok kırılma yapıyor.

Jant olayında aklımda vtec replikaları var doğrudur. Ama şuan aracımın üzerindeki goodyearların durumu iyi sayılır. En az 1-2 sene götürür. Ya mantıklı çok az maliyetli güzel bir jant takası yapıcam. Yada para biriktirmeyi beklicem.

angel far+panjur tamiri+tampon eki (yada 3cm alçaltma) ilk yapacaklarım bunlar. Sadece zamanı belirsiz :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Sinan Şaka Yapmıyorum; Allah nazarlardan saklasın :D Çok güzel araba bu honda. Şejir içinde işe git-gel, Hafta sonları gez dolaş vs. Çok kullanışlı. şehir içinde ne yaparsam yapayım 1 depo gaz ile 500km yi görüyorum daha ne olsun.

Bunu değiştirmek amaçlı satarsam alacağım araba büyük konuşmıyayım yine honda olur. Ama hangi modeli?

EP3 sport3K yada 2005 sedan. 2008 HB civic kullandım Tam anlamıyla hayal kırıklığı... Hondanın en sevdiğim özelliği fazla incik boncuğu olmamasıdır. bu yeni kasalarında (HB,sedan farketmez) çok fazla ıvır zıvır var oyüzden sevmedim.

Ha Diceksinizki Ford. O' nun yeri ayrı Bugün uzun yola gitsem Fordumla giderim. Fusionu değiştirirsem yine Ford alırım.

Aslında uzun lafın kısası; Honda Kendime, Ford Aileme :yuuh:

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Otomatik olarak düşünürsekte güzel...Peki güvenlik olarak düşünürsek sence nasıl?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Otomatiği zaten efsane, En az yakan ve en sorunsuz otomatik vitese sahip diyebiliriz. Güvenlik açısından; Frenlemesi, Manevrası başarılı. Allah korusun bi kaza anında; Beni ford kadar olmasada, Bi hyundai, Kia, peugeot-citroen, Fiat, Renault vb. Markaların benim aracımla aynı segment ve özellikteki modellerinden daha iyi koruyacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Honda iyidir. Sadece yenilerinin parça fiyatları üzüyor işte. 40 yılın başı bi bozuluyor,tam bozuluyor.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hakan abi neyin altına imza attın :)

Mod işi biraz askıya alındı şimdilik. Anket ve yorumlar duradursun, zamanı geldiğinde lazım olur.

Muhlis abi satmam herhalde arabayı. Çok sevdim, Herşeyiyle işimi fazlasıyla görüyo. Sıkıntılarımıda atlattım sayılır. Biraz beklemedeyim mod işi için. Şimdilik para harcamak yok Beklemedeyim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...